1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Efectuez - Update Navigatie MMI 3G DVD, 3G HDD, 3G Plus - Harti EU + RO 2023 (Rădăuți)

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de benyclaudiu, 25 Iun 2017.

  1. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    Hartile 2019-2020 ECE 6.29.1 - 8R0 051 884 GH au fost instalate cu succes atat pe 3G HN+ cat si pe 3G HNav

    Hartile noi se pot trimite prin curier pentru cei care nu se pricep sau nu au timp sa pregateasca cardurile
    La modelul MMI 3G HNav si HN+ costa 350 lei transportul inclus iar clientul va prim 3 carduri.
    La modelul BNav costa 250 lei si la fel, clientul va primi 3 carduri. Transportul inclus.
    Pentru cei care vor sa facem update la distanta pretul il vor primi la telefon.
    Daca voi credeti ca un PROFESIONIST e scump, e din cauza ca nu stiti cat costa la sfarsit un INCOMPETENT.
     
  2. Mr.Bobby

    Mr.Bobby 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A4 B8 - 2010 - 2.0 TDI - 143-EU5
    Pretul este mic pentru experienta si cunostiintele acumulate de tine pana acum, Benny! Felicitari si mult succes!!!!
     
    Tomaso și benyclaudiu apreciază asta.
  3. cristi1926 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Oct 2019
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    q5,2.0tdi,2018
    Buna ziua,

    Am un Q5 din 2018. Daca fac update-ul pentru harti pot avea probleme cu garantia ?
    Va multumesc
     
  4. Bicsok 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Oct 2019
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi a3
    Salutare. Eu am modelul MMI MSTD la un A3 sedan din 2015. @benyclaudiu ai un update si pentru modelul asta?
     
  5. AndreiD01 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Mar 2019
    Locație:
    Alba
    Masina:
    Audi A4
    Daca am versiunea BNav, se poate face update la versiunea HNav si la suport pentru video in mers?
    Masina este un A4 avant 2014
     
  6. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    Am mai spus acest lucru mai sus , nu se trece de la versiunea BNav la HNav doar prim update soft , se trece doar prin schimbarea unitati.
     
    Ultima editare: 3 Noi 2019
  7. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    Am rugamintea la cei care fac actualizari si folosesc fotografi cu actualizari de la mine pe diferite forumuri, gen olx ,marketplace si altele sa aveti grija ca in unele din ele apare fata mea asta in cazul in care voi nu ati observat sau aveti probleme cu vederea de la actualizarile facute.
    Iar pentru cei care puneti actualizari de la straini, folositi frate ale voastre daca aveti .
    Asta pentru ca sa para mai credibil fata de oameni sa stie lumea ca stiti ce faceti .
    Am zeci de fotografii din timpul actualizari, pentru cei interesati le pot vinde la un pret modic. Valabil doar pentru cei care folositi foto de la noi in reclamele voastre.
     
    Daniel2377, Tomaso, BogdanelSKY și alți 3 apreciază asta.
  8. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    Pentru cei care vor meniul ascuns activat la modelul MMI 3G, B-Nav, H-Nav si H-Nav+ si nu detin un cablu VCSD, pot ajuta cu activarea lui la distanta si costa 100 lei. Am tot citit pe diferite forumuri si am vazut ca toata lumea vrea Hidden Green Menu activat si am zis sa ii ajut cu aceasta problema. Pretul este valabil doar pentru cei care vor doar Green Menu. Pentru restul care fac si update intra in acel pret.
     
  9. Cătălin APOSTOL

    Cătălin APOSTOL 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2019
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    A6 C7 S-line 2.0TDI
    Salut,
    Se poate activa Google Earth pe navi din poză ? Merci

    [​IMG]
     
  10. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    De 7 ani de zile fac update la unitatile MMI de la audi.
    Dupa ce faceam la un baiat si trecea cateva luni sa zic asa, ma suna cate unul (nu toti) si imi zicea de exemplu ca se aude un tronc poc in bord sau ca s-a aprins becul la frana de mana sau la start stop sau mai stiu eu la ce si daca motivul e de la update de cand am facut noi. Sau daca le aparea o eroare la fel.
    Altii cumparau cablu VCDS activau tot ce gaseau pe net sau yutube si dupa, daca ceva se termina prost, la fel sunau.
    Ca sa clarific: dupa update nu raman decat erorile despre care am mai vorbit pe acest forum si la care v-am dat solutia cum sa le stergeti.
    Daca se intampla ceva, va apare atunci nu dupa doua 3 luni sau un an. Orice se intampla dupa, nu are treaba cu ce se face atunci legat de update.
    Va rog nu mai dati vina pe update, nu are nici o treaba cu becuri motor, roti si alte module. Se face update la softul MMI-ului nu al masini.
    Sunt curios la cei care li se instaleaza limba Romana pentru ca mai nou vad peste tot ca toata lumea are si instaleaza.
    Eu cum am mai zis mai sus nu instalez ce nu este facut de cei de la Audi.
    Sunt intrebat zilnic daca instalez si limba romana. Acum va spun de ce nu o instalez asta pentru ca sa intaleaga toata lumea odata pentru todeauna: meniul si vocea romana este un script care se pune peste limba engleza si voce si care va freaca eproomul si va restarteaza unitatea cand are chef si o aprinde.
    Am 5 unitati care au avut aceste probleme si le-am facut trecerea inapoi in engleza dupa ore de munca. Binenteles ca si eu am avut instalat si in momentul in care nu am mai avut sunet aproape doua ore am renuntat la limba si vocea in romana.
    Pentru a te intoarce la limba engleza va trebui sa rescri limba si vocea engleza, sa reinstalezi softul, apoi sa instalezi hartile si sa activezi.
    Deci, vei munci inca odata, chiar daca esti la zi cu softul si hartile. Vor trebui instalate inca odata iar pretul va fi dublu.
    Odata cand ati pus limba Romana si ati platit si inca odata sa ajungeti inapoi la limba engleza
    Zilele trecute am gasit un fluturas pe masina de la unul care cica umbla din oras in oras sa faca update, el find parca din Bacau.
    Nu am stiut ce pune pe masina mea, ca il puneam sa imi instaleze si mie navigatia.
    Deci, cei care va instalati meniul si limba romana ganditi-va bine inainte.
    Stiu ca o sa deranjez pe cei care instaleaza dar asta este adevarul si sunt probleme cand instalati limba romana pe navigatie.:);)
     
    john_ro, Tomaso, Bogdan123 și alți 2 apreciază asta.
  11. Valentin Seician 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Ian 2020
    Locație:
    Medias
    Masina:
    Audi A6 C7
    Salut Benny,

    Detin un A6 C7 fabricatie 2012. Se poate face update la RMC si harti la distanta ? bineinteles cu plata inainte in cont. Multumesc.
     
  12. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
  13. Valentin Seician 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Ian 2020
    Locație:
    Medias
    Masina:
    Audi A6 C7
    Multumesc pentru raspunsul prompt Benny.
    Gabi de la Bucuresti imi spunea ca se poate rezolva actualizarea la hartile de la RMC dar trebuie sa ma deplasez la Bucuresti. Ma gandeam ca poate ai tu o solutie la distanta sa evit deplasarea.
    Ma reorientez in acest caz.

    Multumesc si spor.
     
  14. Vlad Belizna

    Vlad Belizna 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Ian 2020
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi Q5, 2000 cc, 177 cp, 2012
    Multumesc benyclaudiu pentru seriozitate, promptitudine si rabdare!!!
     
    benyclaudiu apreciază asta.
  15. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    Activare (VIM ) Video In Motion ( Video in mers) la unitatile MIB2 se poate face doar in Radauti nu si la distanta.
     
  16. benyclaudiu

    benyclaudiu Bronze Member

    Înscris:
    27 Sep 2012
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 avant 2.7 tdi
    Nou avem aparute Hartile 2020 ECE 6.30.1 au fost instalate pe ambele sisteme 3G HNav si 3G HN+ cei care au mai facut update cu mine pretul este dor 50 lei
     
    Ultima editare: 7 Feb 2020
    TudorelClaudiu apreciază asta.
  17. CristiT

    CristiT 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Dec 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B9 8W5 2.0 TDI 190CP 2017
    Salut Beny,
    Am un A4 B9 din 2017 cu MMI navigation plus cu MMI touch (4G). Se poate face update la harti si licenta ? Masina imi spune ca pe 22.02.2020 expira licentele si de la harti si de la sim si de la wifi etc..
     
  18. George1983g

    George1983g 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2020
    Locație:
    Austria
    Masina:
    Audi a4 b8 2012
    Salut,
    Ma poti ajuta și pe mine cu update harți la MMI 3G pentru un Audi A4 B8 an 2012 ? Asta este telefonul meu +436607444396
     
    benyclaudiu apreciază asta.
  19. PTR

    PTR 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2019
    Locație:
    Bihor
    Masina:
    Audi q5 2016 tdi 2.0
    Salutare .am un q5 din 2016
    Navigatia e pe dvd,display mic
    Atasez seria sasiu
    Poti sa imi faci update cu harti 2020 si vizualizarea hartii in 3d?
    Multumesc anticipat
     
  20. razvan197709 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2020
    Locație:
    suedia
    Masina:
    audi a6 tdi 2.0 l 2014
    Salut,
    Am un audi A6 C7 model 2014 si nu stiu daca se poate instala Navgatiai pe masina. Am intrat in setari MMI si imi da codul asta: rmc_eu_p12321.
    Asta este numarul meu: 0046702321629. Putem vorbi si pe whats_app ?
    Multumesc
     

Distribuie pagina asta