1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Evacuare Activa / Audi active sound exhaust / Audi Sound Modul la Allroad A6 C7 (4G)

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C7 (2012 - prezent)' creată de MARRIUS24, 23 Oct 2012.

  1. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    Noile modele Audi A6 si A7 echipate cu motorul bi-turbo diesel au un sunet foarte sportiv prin selectarea functiei Dynamic ....
    Am aflat micul mister :) si pot spune ca am ramas surprins , Audi foloseste cate o boxa pe fiecare finala

    http://www.youtube.com/watch?v=0Y2P1ZonTy8
     
  2. Chris_A6 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 2.0 TDI, 2009
    Asta nu-mi vine sa cred :))
     
  3. mask4k 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti & Constanta
    Masina:
    a10
    Fff urat!
    E ceva de genu fake blow off:))
     
    DonDoneL apreciază asta.
  4. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    parerea mea este destul de buna , totusi este o inovatie :)
    Motorul are un filtru de particule de generatie noua destul de restrictiv si mult mai mare ca cele din generatie veche...
    Evacuarea este si ea la fel de restrictiva , cu un catalizator mare dupa DPF o toba intermediara la fel de generoasa si alte 2 tobe finale ...
    Si totusi este o masina foarte puternica 313 cp si 650 Nm care dupa o remapare face 400 cp si un cuplu urias...
    Am auzit un A7 TDI de 245 cp cu o evacuare sport Millteck care suna destul de frumos...
    La acest model daca se face un traseu custom fara catalizatoare si DPF sunetul ar fi demential....
    Baietii de la Audi Germania s-au gandit la toate variantele , si nu cred ca au facut un lucru gresit cu acest sistem...e cat se poate de sportiva masina , cu un motor pe masura care sunt sigur ca bate multe "bazaitori" cu tobe sport , doar ca nu se poate si diesel si noxe mici si DPF si catalizatoare si sunet ..ar trebuii sa puna un V12
     
    Alexandruu apreciază asta.
  5. B 26 VAM

    B 26 VAM 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Noi 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi RS6 C7.5
    se aude foarte bine dar s-au cam facut de ras, parerea mea este ca e mare tiganie. nu m-as putea impaca niciodata cu gandul ca masina mea canta.
     
    lowlife apreciază asta.
  6. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Si cand se arde un difuzor, se aude mono doar pe o toba ....:puke2:
     
    Mitiy apreciază asta.
  7. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    bmw au facut asta pt M5, deci rusinea este si mai mare la altii.
     
    nick68de, AdrianTudor și dukku apreciază asta.
  8. Ricardinho

    Ricardinho 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Noi 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 4E 4.2 V8 344CP Facelift
    Chiar ca, este o nebunie totala sa ai boxe la evacuare :)) ... Cine stie , poate din cauza asta nici nu suna .... Oricum o masina cu performante de invidiat acest a7 bi-turbo diesel.... La 335-ul meu ma ofticam tare ca nu se auzea nimic pe evacuare decat suierat-ul ala de turbo cand nu mai ai catalizatoare , dpf si nimic e teava curata...
     
  9. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
  10. baidoct

    baidoct 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Mar 2013
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6 2004 2,5 TDI - BDG
    Impresionant.

    E un fel de SoundRacer V12 - Sound Racer FM-Transmitter pentru interior. Il activezi, setezi frecventa la radio si ai un sunet "cool"
     
    Loliceru19 apreciază asta.
  11. Secondself

    Secondself 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2013
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A6 3.0 biTdi 2014
    Sunetul auzit in realitate e demential. Anul acesta am luat decizia de a inlocui vechea masina, variantele fiind BMW 535xd sau A6 BiTDI. Pentru mine sound-ul a facut diferenta. In rest, dpdv al tehnicii si preturilor cele doua masini sunt 99,9% identice. E posibil ca A6-ele sa traga o idee mai tare, dar poate fi doar o impresie datorata sunetului...:). Eu am eliminat inscriptia privind motorizarea de pe spate si la cum trage motorul, combinat cu sound-ul, nimeni nu ma crede ca e diesel...
     
    Bradu Cristi apreciază asta.
  12. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Sunetul este mai mult decat frumos
    Sincer imi place si chiar ar fi un must din pacate fata de A4/A5 pt a6 nu sunt prea multe variante
     
  13. by694bh

    by694bh Gold Member

    Înscris:
    28 Mar 2009
    Locație:
    Ivrea(TO)-Baia Mare
    Masina:
    AUDI A4 2.0 ALT 2002
    A incercat cineva sa faca modificarea de la tobe normale la cele cu ,,difuzor'' sau puteti sa-mi dati vreo indrumare (link) unde as putea gasi informatiile necesare ptr retrofit ?:salute:
     
  14. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
  15. Rockyllu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Iul 2016
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A5
    Este si la noi in Romania o firma care le comercializeaza si monteaza.
    Sound Booster Pro Romania...ceva de genul am gasit pe facebook.
     
  16. puiu petrisor 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2016
    Locație:
    craiova
    Masina:
    audi a6 2012
    Salut,
    Recent am achizitionat un Audi A6 C6 3.0 tdi. Am vazut ca pentru modelele 3.0 bitdi, Porsche Macan, Maserati Ghibli si Quattroporte masinile vin de fabrica cu niste generatoare de sunet in esapament. Cineva mi-a spus ca exista si in Romania o firma ce a gasit-o pe Facebook - Maxhaust Romania
    Din cate am studiat ar fi cei mai buni si ar avea cel mai bine optimizat sistem de sunet avand posibilitatea de a avea si sunet de Maserati, control din aplicatie mobila, regaj de sunet si volum chiar si powerstart. Intrebarea mea este:si-a montat cineva un asemenea sistem sa imi zica si mie cat ar fi de ok ?
     
    David eusebiu apreciază asta.
  17. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Da sunt și sunt extrem de profi. Nu știu dacă asigura montaj
    Știu ca fata de cei de la Kufatec, Maxhaust oferă posibilitatea controlului de pe telefon dintr-o aplicație a zgomotului

    Pe forum nu și-a montat nimeni. Toți cei care au insa bitdi sunt mulțumiți :)
     
  18. Rockyllu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Iul 2016
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A5
    puiu petrisor Salut
    Am montat eu pe un BMW F31 sistemul cu modul de Maserati.
    Sistemul l-am luat de la Maxhaust Romania. Sunt foarte profi, fac si montaj, ofera asistenta atat inainte de achizitionare cat si dupa montarea sistemului.
    Pretul este putin mai mare decat cei de la Kufatec dar merita diferenta de banii. Sistemul este foarte bine optimizat, iar aplicatia este extrem de bine pusa la punct.
    Ii gasiti pe facebook cu Maxhaust Romania. Acolo gasiti si site-ul lor.
    Ii recomand cu placere.
     
  19. puiu petrisor 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2016
    Locație:
    craiova
    Masina:
    audi a6 2012
    va multumesc pt sfaturi.... atunci o sa iau legatura cu cei de la Maxhaust Romania
     
  20. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Sa ne ți la curent cu rezultatul
    De ce nu poate faci și un filmuleț de de prezentare.
    Succes și spor sa ai

    Sent from my SM-G935V using Tapatalk
     

Distribuie pagina asta