1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Faruri Halogen la A4 B8- Becuri aflate in farul halogen - bec pozitie -bec DRL - bec faza scurta

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de strumfyspm, 22 Noi 2011.

  1. Y-GreK

    Y-GreK 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2.0 TDI CJCB 2012
    Pentru schimbarea DRL-urilor am decupat si am pus niste capacele de cauciuc. Pentru semnalizari e nevoie de un kit de reparatie de la Audi, am dat in jur de 150 de lei pe el, acestea vin cu o garnitura pe lateral pentru etansare, dupa care se fixeaza cu 2 surubele care vin impreuna cu kitul. (farurile au deja gaurile pentru suruburi).
     
    Fodor Orlando și Alin Alina apreciază asta.
  2. Alin Alina

    Alin Alina 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2017
    Locație:
    Reghin
    Masina:
    A4 2.0 TDI an 2009
    Fa un filmuleț cum se vede la semnalizare

    Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
     
  3. Y-GreK

    Y-GreK 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2.0 TDI CJCB 2012
    O sa atasez un filmulet, dar il am pe alt laptop.
    Intre timp am vandut masina si am demontat LED-urile montate de mine (DRL, semnalizari, faza scurta/lunga, numere).
     
  4. Marioandra43 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Mai 2018
    Locație:
    Vălenii de Munte
    Masina:
    Audi A4B8
    Este pe olx cineva care vinde si led pentru lumina de zi si capacele, 40 lei per bec si doapele la fel, 160 lei per far. Eu le-am montat foarte repede, se văd super ok. Am montat pe fază scurta, halogen H7 lumină albă 148 lei iar pe fază lungă am pus H7 led, se vede un spectacol. Nu am erori sau alte probleme. Oricum faza lungă o folosesc la flash. Dacă nu ai mașină in fața si aprinzi fază lungă, vezi mai bine ca ziua, dar flash-urile sunt un spectacol pe timp de seară.

    Imi recomandă cineva H7 halogen lumina alba, apropiată de led, pentru că am cumpărat h7 halogen 148 lei cei drept mai albă lumina decat ce a fost pe mașină, dar, asa cum am mentionat anterior pe fază lungă am led. Diferența de culoare este mare când le aprind pe ambele. Vreau ceva aprope indentic ca si lumina. Mulțumesc
     
  5. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Salut. Nu exista halogen h7 cu lumina alba. Lumina cu o tenta ceva mai alba ai cu Osram night braker/cool blue sau Philips white vision/racing vision. Pozele ce le vezi pe ambalaje sunt vrajeli.
     
    MDU apreciază asta.
  6. Marioandra43 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Mai 2018
    Locație:
    Vălenii de Munte
    Masina:
    Audi A4B8
    AndreiFlorea mulțumesc frumos
     
  7. Marius1789 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2020
    Locație:
    Târgu Neamț
    Masina:
    audi a4 b8
    Salut,
    La masina mea din profil, când comut = aprind scurt fază lunga (cand dau un flash/atentionare) îmi aprinde automat și faza scurtă chiar dacă pozitia butonului pentru lumini este pe 0. E normal așa ceva sau e ceva codat ? Mentionez ca este un Audi A4 B8 si am faruri normale NU cu becuri ce au descarcare in gaz = xenon.
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    E normal.
     
  9. Marius1789 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2020
    Locație:
    Târgu Neamț
    Masina:
    audi a4 b8
    Mie nu mi se pare normal comportamentul la masina mea. La masina din clip-ul atasat, flash-ul (fara a fi aprinse farurile) este doar pe faza lunga.

     
  10. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Nu este normal, indiferent de pozitia comutatorului.
     
  11. Cristian249

    Cristian249 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2020
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 b8 2010
    Salutare,
    Am modelul acesta de faruri si as dori niste becuri cu lumina mai puternica si alba daca s-ar putea dar sa nu fie efecte negative cum ar fi temperaturi mai mari. Din câte stiu farul nu are nici lupă. Imi puteți recomanda ceva ?
     
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP

Distribuie pagina asta