1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Folie transparenta pentru capota - faruri- etc. - discutii diverse

Discuție în 'Exterior' creată de KASSEL, 1 Noi 2008.

  1. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Folie protectie vopsea si faruri

    Noroc. Cine cunoaste unde se monteaza folie transparenta pentru protectie a vopselei ?
    Am cautat pe net am gasit in Bucuresti o firma Expertdetailing dar nu mi-au mai raspuns la cererea de oferta deci foarte seriosi...:(
    Ma intereseaza sa montez pe toata suprafata caroseriei la TT.
    Multumesc
     
  2. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    Te pot ajuta cu un link sa vezi despre ce este vorba si cum arata masinile dupa http://www.car-shine.co.uk/
    oricum este foarte scump sa faci toata masina. :)
    399£ bara fata,capota,oglizile si bara spate pt A4
    toata masina ajunge probabil la 2 miare£
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Mar 2012
  3. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Tatuatu pai sunt cam multi bani ...
    Sincer cand iti permiti o asemenea masina ca cele din pozele prezentate de tine nu te mai uiti la bani :p
    Kassel de ce nu tragi o fuga pana la ei ca sa vezi despre ce este vorba.
    Expert Auto Detailing s.r.l.
    Str. Ceremusului nr. 4, sector 1, Bucuresti ;):salute:
     
  4. ddx

    ddx 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A3 2008
    kassel eu de la ei am folia de pe geamuri si nu sunt f multumit. pe virtutii baietii erau cam inapti sa fiu sincer. pe ceremusului, cand mi-am remontat folia ca aveam prea multe bule, a fost mai bine, dar nu perfect. eu zic sa nu ti pui bazele in aceasta firma.
     
  5. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007
    Si eu ma gandeam sa apelez la asa ceva! Chiar m-au innebunit pisicile care si-au facut un obicei in a-mi zgaria vopseaua :(
     
  6. Samy.

    Samy. Gold Member

    Înscris:
    25 Iul 2008
    Locație:
    Argeș
    Masina:
    A4 avant 1.8T AJL 180Hp, Golf4 2.0i AQY 115Hp
    E cumva albastra?
    Intreb pt ca am si un aveo albastru ...paradisul pisicilor ce mai!
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Mar 2012
  7. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007
    Nu... e neagra..
     
  8. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Cu cei de la expert detailing nu cred ca ajung la nici un compromis , parca sunt batuti in cap frate ce dracu e asa de greu sa zica asta e pretul vrei sau nu vrei, dar banuiesc ca pretul se face in functie de valoarea masinii, o dau dupa o zi pe alta, plus ca emailurile pe care le-am trimis catre ei nu au fost bagate in seama. Mi-am mai polishat odata masina la ei un A8 i-am facut cel mai tare program al lor de exterior - interior si dupa aceea 3 saptamani a trebuit sa merg cu geamurile deschise ca mirosea a pacura in interior , asa ca daca stiti alta firma care se ocupa cu montaj folie pentru caroserie spuneti-mi si mie.
     
  9. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007
    Am cautat ceva.. si am dat peste astia: http://www.foliedeprotectie.ro/poze_zgarieturi.html
    Stie cineva ceva despre ai? Sunt asa cum se lauda ei?
    Am citit pe undeva ca e 500 euro pentru foliat un X5.

    L.E am facut o "cerere oferta" si m-au sunat:
    400 euro pachetul complet (30 cm din capota, aripi, faruri, bara, proiectoare, oglinzi)
    500 euro (toata capota, aripi, faruri, bara, proiectoare, oglinzi)
     
    Ultima editare: 3 Noi 2008
  10. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    Nu stiu cit sunt de meseriasi sau nu
    Pretul suna destul de tentant ...go for it
    cei de aici dau garantie la folie pe viata,asta daca nu ai nici un accident sau nu traiesti mult:)
    lasind gluma intreaba ce garantie dau si in ce consta ea
    probabil se folosesc mai multe tipuri de folie la fel ca cele pt geamuri, cele mai rezistente find mai scumpe.
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Mar 2012
  11. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007
    garantie pe viata ca nu se ingalbeneste si ca nu crapa.
     
  12. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Ma mir Dr Silviu, si pe mine m-au sunat aceeasi la care ai facut tu cererea de oferta si mie mi-au zis ca ma costa 550 euro 30 cm din capota,bara fata,proiectoarele,oglinzile si jumatate din praguri, iar toata masina undeva in jurul la 2000 de euro.......asa ca ma las pagubas ..
    Si tine cont la un TT care nu e o masina mare.
     
  13. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    chiar ma miram sa fie asa de ieftin......
    numai 500 euro sau probabil pt TT costa mai mult!!!!!
     
  14. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Urmeaza weekend-ul asta sa-mi pun folie la baietii din Targu Mures(Venture Shield).O sa va spun cum a iesit treaba.
     
  15. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Super profesionisti baietii de la Targu Mures.Pot sa-i recomand 100%.Mi-am pus kitul standard recomandat de ei adica aprox 1/3 din capota si aripi,masca fata,farurile,oglinzile si pot sa spun ca,in afara de o dungulita mica vizibila doar din anumite unghiuri, nici nu se vede.Nici poveste de bule sau alte alea.De fapt am fost chiar azi la intalnire cu baietii din Club Audi Mures si toti au fost de acord ca arata foarte bine.Daca o sa am timp o sa pun si poze.
     
  16. Cristian Pop

    Cristian Pop 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iun 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    VW Touareg, 2500, 2007
    Care este cel mai putin cunoscut film? 7 motive pentru aplicarea Paint Protection Film

    Salut,

    Sunt Cristian Pop de la Expert Detailing si, pentru cei care nu stiu inca,
    sunt primul care a facut detailing in Romania, cu nu mai putin de 12 ani in urma,
    trainuind de atunci generatii si generatii de operatori profesionisti.
    Am facut de-a lungul timpului mai multe manuale originale de detailing profesional,
    care i-au ajutat pe multi sa inceapa o afacere de detailing si sa aiba scucces.

    Pentru cei care imi scriu la adresa personala cristian.pop@expertdetailing.ro, ofer si astazi GRATUIT
    o lucrare de 70 de pagini, "Cartea de Detailing pentru DO-IT-YOUR-SELF",
    care s-a bucurat de comentarii extrem de favorabile (nu vreau sa spun mai mult...!)
    din partea a sute de pasionati auto,
    in mai putin de un an de cand am scris-o.

    Astazi va invit sa vizionati prezentarea "Care este cel mai putin cunoscut film?"
    din doua motive principale:

    - Cei mai multi conducatori auto - ...si multi oameni care traiesc si ii construiesc carierele in industria auto! - NU au cunostinte despre Paint Protection Film.
    Marea majoritate a automobilistilor nu stiu ce este, ce face si cum functioneaza macar?!
    Ei bine, poate veti fi uimiti, DAR sunt o sumedenie de profesionisti din domeniul auto care nu stiu ca EXISTA asa ceva...:faint::sorry:
    Este un produs interesant care aduce multe avantaje in protectia si ingrijirea masinii,
    de aceea trebuie sa vedeti acest scurt film de prezentare!

    - In al doilea rand, ar trebui sa urmariti filmul deoarece veti afla nu mai putin de
    7 motive pentru care cei informati apreciaza acest produs si-l recomanda.
    Aflati 7 motive serioase de utilizare a unui produs despre care cei mai multi habar nu au ca exista! :yahoo::rockwoot:

    ...Ar mai fi si un al treilea motiv pentru care este indicat sa vizionati prezentarea pana la sfarsit.
    Nu vreau insa sa il accentuez, ci prefer sa il trec la "si altele".
    De ce? Pentru ca este vorba despre bani,
    un pret de instalare care nu are concurenta la ora actuala in Romania.
    Si de ce nu vreau sa vorbesc despre pret?
    Pentru ca in realitate acest film nu-si doreste sa va vanda,
    ci sa va informeze despre Paint Protection Film.
    Dar experienta mi-a aratat ca, indiferent ce incerci sa spui cuiva
    - oricat de nou, interesant, neobisnuit, folositor, valoros, etc. -
    invariabil, una dintre primele intrebari pe care le primesti
    este: cat costa?!

    De aceea, inca o data, nici acest film - ca si altele -
    nu au in intentie in primul rand sa vanda,
    dar este comunicat la sfarsit si pretul si felul in care este intelept sa fie achizitionat serviciul,
    pentru ca multi dintre cei interesati vor sa afle asta cu prioritate.

    In ceea ce ma priveste, personal deci...,
    eu as fi incantat sa primesc cat mai multe comentarii de la voi,
    dupa ce ati parcurs prezentarea de mai jos.

    Multumesc!
    Cu prietenie,
    Cristi
    http://www.youtube.com/watch?v=cWWs24xBpHU
     
  17. vlady_phx 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Dec 2010
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A4, 1.9 TDI, 2007
    Salutare tuturor!
    Am primit si eu astazi documentul de la Expert Detailing, si la un prin scroll peste el, mi-am dat seama ca te poate ajuta mult de tot in intelegerea procesului de deteriorare al masinii, si riscurile lui.
    Bineinteles, cel mai greu mi se pare ca este faptul ca iti trebuie un start, un inceput de unde sa continui. Desi documentul se chinuie sa te invete sa faci singur lucrurile, cel mai usor tot mi se pare sa mergi la un service specializat, si pe urma doar sa mentii curatenia :D ...sa pleci cu 0 materiale si 0 cunostinte...este greu pentru oricine, dar multe din procedeele de baza sunt explicate acolo.
    Macar de curiozitate, va recomand sa dati un mail la autorul topicului, fiindca o sa va trimita foarte repede documentul, si merita sa atuncati un ochi peste el,daca tineti la masina voastra ! pe mine personal ma speri cate se pot face la o masina ca sa se mentina mai bine in timp, si eu nu stiam :p
    Cat despre PPF, sunt foarte incantat de filmuletz...dar nu stiu de unde sa incep cu invastitiile :p
    Sarbatori fericite,
    Vladimir
     
  18. Flavius

    Flavius 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2011
    Locație:
    Limassol (Timisoara)
    Masina:
    Audi A4, 1.8T, 2002
    folie triple spate

    Am cautat la functia search dar nu am gasit nimic pentru folie faruri, asa ca daca am postat gresit rog moderatorii sa mute postul acolo unde ii e locul. Deci, am o nelamurile, am pus zilele trecute folie faruri fata (50%), se vede binisor, nu obstructureaza mult lumina, iar acum vreau si pe triple, problema este urmatoare: in tot Limassolul asta nu am gasit folie faruri atat de mare incat sa imi ajunga pe triplele din spate (pe faruri fata a ajuns perfect!!!), iar acum vine intrebarea ... sa pun din 2 bucati pe triple sau sa incerc sa pun folie ptr geamuri. am auzit cativa baieti care au pus de-aia ptr geamuri pe triple, dar nu au fost foarte multumiti. A mai pus cineva folie pe triple, ce sfaturi imi dati? Numai bine:beerchug:
     
  19. ovimatrix

    ovimatrix 6th Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2011
    Locație:
    Celalalt capat al lumii, HD
    Masina:
    Audi A4 B6, 1.9TDI, 2003, AVF
    Hmm, cred ca cel mai bine mergi intr-un magazin care se ocupa cu imbracari autocolante si iti cumperi de la ei folie Oracal transparenta "gri" si daca nu ma insel eu iti aduce chiar si pe comanda ce dimensiuni doresti tu. Eu am facut gresela sa imi imbrac un stop dupa ce mi-am dat comanda de folie si am facut-o "de oaie" ca mi-au iesit cute etc si am stricat o folie/bucata deageaba. Am mers la cineva care se ocupa cu autocolante si mi-a adus pe comanda o bucata destul de mare de astfel de folie (inca ii si ramasese) si mi-a imbracat el dupa aceea stopuriile. Cam despre folia aceasta este vorba ( http://www.autoaccesorii.ro/sticker_products.php?id=1790 ) insa tipul cand mi-a adus o bucata mai mare pe comanda mi-a adus un catalog si m-a intrebat daca aceea este culoarea. Nu e vorba ca nu o sa-ti recomandeze cineva folia pentru geamuri dar insa daca o sa-ti cumperi folie pt geamuri de calitate o sa te coste o gramada de bani pentru ca am vazut ca e foarte scumpa. Cam asa a iesit...
     
    Ultima editare: 23 Apr 2011
  20. Flavius

    Flavius 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2011
    Locație:
    Limassol (Timisoara)
    Masina:
    Audi A4, 1.8T, 2002
    A iesit bine folia pe triplele de la Golf, cel putin asa se vede din poze. Am sa rasfoiesc zilele astea mai mult netu, ca si-asa e paste si avem cateva zile off, poate gasesc ceva...
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Mar 2012

Distribuie pagina asta