1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Functia Lane Assist la Audi A6 C7 - montare ulterioara

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Lvt, 12 Mar 2016.

  1. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Nu am avut niciuna dintre functiile astea, dar din teorie cel putin, lane assist pare ca la un moment dat, cand depinzi de o fractiune de secunda, mai rau te poate incurca...
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nici glontul nu ajunge instant la tinta.

    In loc sa cereti perfectiunea unor sisteme electronice (ce e drept, pe care ati platit niste bani), mai bine cereti asfaltarea/delimitarea strazilor si implementarea semnelor de circulatie (ca sunt din ce in ce mai rare), ca pentru asta platiti rovigneta si impozite.

    Nici peste 20 de ani nu o sa functioneze Lane Assist.-ul corect in Romania, unde dungile de pe strada tin fix o iarna, pana dau astia cu moloz amestecat cu nisip si sare pe carosabil.
     
  3. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Pai despre asta e vorba, ca ele nu prea se aplica la noi, si tocmai de asta prefer sa merg pe mana mea. Dar, cum ziceam, nu am asa ceva, nu pot decat sa comentez pe teorie :D Am intrebat pentru ca era o curiozitate de-a mea, am mers odata cu un Golf 7 ce avea functia asta, si mi s-a aparut anapoda, in conditiile in care am vrut sa ocolesc o groapa de pe marginea unui drum destul de ingust, dar proaspat marcat, si fara sa stiu ca are functia asta, m-am mirat de ce m-a adus inapoi pe banda...
     
  4. marianpan 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2012 3.0 TDI
    Imi puteti spune va rog daca se poate repara camera de lane assist confirmata ca defecta de reprezentanta ? Daca nu, am gasit alta cu acelasi cod dar as dori sa stiu daca calibrarea se poate face doar in reprezentanta.
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ce cod are camera ?
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se poate face si in afara reprezentantei calibrarea camerei aici in Bucuresti. Sunt colegi care te pot ajuta si ii gasesti in aria de prestari servicii.
     
  7. marianpan 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2012 3.0 TDI
    Codul camerei este 4G0907217A
     
  8. CristianS95 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mar 2019
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A6, 2L, 2013
    Ai gasit optiunea respectiva cu viteza de activare ? :) Si eu caut optiunea asta, la fel si cea cu low, mid, high :)
     
  9. George_TGC

    George_TGC 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2018
    Locație:
    Târgoviște
    Masina:
    Audi A6 C7 2.0 TDI 177CP 2013
    Va salut,
    Cei care ati facut retrofit la functia Lane Assist la Audi A6 C7, de ce anume este nevoie pentru retrofit: ansamblu manete + senzor ESP + spira ? Multumesc.
     

Distribuie pagina asta