1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Furturi de Audi si din Audi

Discuție în 'Furturi auto' creată de F.M., 10 Oct 2008.

  1. Sini

    Sini Silver Member

    Înscris:
    17 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B6 / A3 8L
    Am citit tot pana acum si imi pare nespus de rau...Poate militienii vor face o exceptie si se va gasi.
    Important este ca esti bine, alaturi de familie,cea care cu siguranta iti va da puterea sa te realizezi asa cum iti doresti si sa iti iei un nou Audi,exact asa cum il vrei tu.
    Fii optimist! Multa sanatate!
     
  2. F.M.

    F.M. 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2008
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A4 Allroad 2014 steptronic 7, 2.0TDI 190 HP
    poza cu masina mea

    La cererea lui Bocanelu, postez poze cu masina mea, poate cine stie.
    Detalii: Audi A4 Avant 2004 1.9TDI, cutie automata, albastru-inchis, bare longitudinale cromate, jenti originale audi, xenon.
    Semne distinctive: - capacul de pe bara din fata care ascunde locul de unde se remorcheaza masina nu era vopsit la culoarea masinii, se vede si in poza
    - leduri albe la pozitii, se vede in poza.


    Acum cateva luni baiatul meu Matei de 5 ani ma intreba: "Tata de ce noi venim cu masina la gradinita si alti copii vin pe jos?" . I-am raspuns: "Noi stam mai departe si sunt si alti copii care stau departe, dar familiile lor nu au bani de masina, asa ca vin pe jos"..el.. " - Adica, sunt saraci?" .. eu .. "Da, sunt si oameni saraci".
    Ieri dupa ce i-am dat vestea ca ne-au furat masina imi zice trist: "Tata, daca nu mai avem Audili, inseamna ca suntem si noi saraci"..i-am zis.. "Lasa ca ne luam noi alta mai frumoasa".. dar in sinea mea ma gandeam.. "Cred ca are dreptate, oricui i se iau 15.000 euro din buzunar saraceste brusc".
     
  3. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Imi pare rau sa aud asta:(... aveai alarma pe masina?....m-au trecut fiorii cand a citit mesajul postat de tine deoarece eu sunt din Satu Mare(la vreo 30 km de Ukraina) si pe aici isi fac veacul muuulti ucrainieni in ultima vreme...dupa ce am citit postul acesta cred ca luna viitoare(luna asta am programat sa ii fac revizia asa ca o sa las vreo 20 de mil la mecanic:think:) imi pun alarma ...sigur va fii cu pager...socrul lui sora-mea a patit ceva asemanator in anul 2001 cu un Passat din '99 (era bibelou masina 60mii km si culmea tot neagra), ei se aflau in Budapesta, masina parcata in centru in fata la un restaurant, era ora 14 si cand au iesit din restaurant ia masina de unde nu-i...iti dai seama aveai si pasapoarte, acte tot in masina...noroc ca avea o cunostinta in Budapesta si au ajuns acasa...masina nu au mai vazut-o niciodata...dar timpul le rezolva pe toate,acuma are un A6;)(fabricat 2007 dar la acesta are full casco si alarma:) )...la passat avea asigurare la o firma si casco la alta firma si surpriza cand a venit in tara i-au spus ca casco nu acopera furturile si pagubele de afara daca nu au si asigurarea obligatorie tot la ei:puke2:...asa ca nu au recuperat nici macar un leu ... asa ca fii optimist si bucuros ca tu si familia ta sunteti sanatosi...cum au spus colegii roata se intoarce....fii tare si sa speram intr-o minune ca-ti vei gasi masina desi daca au trecut masina in ukraina f putin probabil sa o mai vezi odata:(
     
  4. Ionutz M

    Ionutz M 3rd Gear Member

    Înscris:
    6 Oct 2008
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Audi A4 B5 1,6 benzina '96
    Imi pare rau

    Imi pare rau pentru pierderea ta,si imi place optimismul tau,sa ne dea D-zeu sanatate sa trecem peste probleme si necazuri. Apropo,scuza-ma poate nu ar fi cazul sa o spun,sper sa nu te simti nasol, o faza tare,de vreo 1 an, i-o furat la un vecin de-a meu un Audi A6 din fata blocului. A chemat politia, au zis ca incearca sa il gaseasca,treburi de astea. Normal ca omul si-a pierdut speranta, si mai avand ceva banuti,si-o luat altul,la mana a doua. Au trecut vreo 3-4 luni,numa s-o trezit omu cu politia la usa ca i-o gasit masina. Masina in stare buna,functionala,atat doar ca era vopsita in alta culoare. Isi pune alarma sa nu mai aiba probleme. Mai trec vreo 2 luni,toate bune si frumoase,pana intr-o dimineata cand coboara omu sa mearga la servici, si........surpriza......ia masina de unde nu-i:) . Iar i-o furat Audi din parcare. Asa ca nu se stie niciodata cnd ne vine randul,oricat de pregatiti am fi. Capu sus,sanatate:arco:
     
  5. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    imi pare rau de ce ti sa intimplat dar astfel de lucruri se intimpla peste tot.
    Aici este un exemplu poate mai tragic decit al tau....
    Masina a fost furata pe data de 9/10/2008......si a fost gasita de politie astazi.
    Sincer decit sa o gasesti vandalizata in halul asta mai bine deloc.
    Oricum poate ai noroc si o gasesti ,numai bine
     
    Ultima editare: 13 Oct 2008
  6. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    mi sa zburlit parul pe mine amintindu-mi de vechi intimplari,cind era dacia la moda mi-am luat si eu una cu bani chinuiti din alte tari apoi pentru o alta marca am facut un credit...banii luati apoi prin vinzarea daciei pur si simplu i-am pierdut sau mi-au fost furati,iar o parte din vinzarea celei dea doua i-am dat imprumut pt.citeva zile prietenului cel bun pt.o viza shengen si dus a fost.....dar unde vreau sa ajung e ca am plins,am ris si am izbutit sa iau alta si alta si alta....imi pare sincer rau dar vei avea taria si forta sa treci mai departe..multa sanatate si fericire intregii familii.........tatuatu:groaznice poze...hotilor din lumea toata sa nu va prind pe strada mea ca rup un cablu de remorcare cu voi
     
  7. enco

    enco 2nd Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi 80 B4 2.3i Quattro, cod NG - 1992
    Imi pare sincer rau, eu ma chinui de 10 ani sa-mi iau masina si am ramas la varianta "rulata" ca altfel nu merge, asa ca te inteleg. Fii bucuros ca ai o familie sanatoasa, ca ai un acoperis deasupra capului, ca-ti poti intretine familia, pentru ca sunt altii care abia daca au o coaja de paine sa dea la copii. Restul... toate vin si trec. Incearca, eventual, sa cauti informatii prin lumea interlopa (schimbatorii de valuta?) sau la boschetari. Rezolvi problema mai repede decat cu politia. Multa bafta !
     
  8. Alexyno

    Alexyno 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2008
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Audi A4 1.9TDI/96kw-131cp Quattro
    Imi pare sincer rau pt pierderea masinii,dar lasa fii puternic,pt ca Dumnezeu e deasupra si le vede pe toate,si te va ajuta sa iti iei alta,pt ca de recuperat nu cred ca ami ai cum sa o recuperezi pe aceasta,daca or fi una din bandele acelea de care povesteai...Sa fi tu sanatos ,ca daca esti sanatos le faci pe toate,ca nu masina face pe om ci omul pe masina...Iti doresc multa bafta in continuare:friends:
     
  9. F.M.

    F.M. 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2008
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A4 Allroad 2014 steptronic 7, 2.0TDI 190 HP
    intoarcere in timp

    Mi-am luat masina, un Golf 3 Variant 1.8 benzina. Cand am intrat in el prima data, am avut impresia ca m-am intors in timp, mi-a venit sa ... rad. Sper sa ma obisnuiesc cu el, mai ales ca e cutie manuala si eu nu am avut niciodata asa ceva, o pedala e in plus cand ma uit la picioare. Are si instalatie gpl, asa a venit din Olanda, dar nu cred ca am sa o folosesc vreodata. Ce sa mai zic, km fara numar, aer conditionat.. lipsa, l-am lasat la un service ca mai trebuie pus la punct un pic pe la roti.
    Despre masina mea nimic, acum doua zile s-a mai furat un A4 la fel ca al meu in Suceava si unul in Botosani, cica s-a sesizat politia ca sunt furate trei masini la fel.... minune mare, oare cum si-au dat seama ca sunt la fel, mai dar sunt destepti tare politistii nostrii, au facut o descoperire in sfarsit.. sunt la fel.
     
  10. gaby1773

    gaby1773 Banned

    Înscris:
    14 Mar 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A4 B6 2003 1.8T Sport - evolutie continua
    Vezi ca totul se rezolva. Acum ai reusit sa iti achizionezi o noua masina, chiar daca nu la nivelul celei furate. Cu timpul fii sigur ca o sa ai parte de masini mult mai frumoase si mai bune decat A4. E bine ca ai reusit sa treci peste acest moment, alaturi de familia ta care iti este alaturi.

    Cat despre furtul altor A4, eu ma ingrozesc cand aud. Si cand ma gandesc ca pe un alt topic tot intreb despre metode de protejare a masinii de hoti, dar in zadar... :shrug:

    Aici este vorba despre cazul tau, sau e vorba de alt nefericit?
     
  11. F.M.

    F.M. 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2008
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A4 Allroad 2014 steptronic 7, 2.0TDI 190 HP
    al doilea nefericit

    Articolul din ziar e cu al doilea nefericit cu A4 furat de pe str. Mircea Damaschin (tot Suceava). Am fost si eu dat la ziar in monitorulsv.ro, luni sau marti.
    Apoi a aparut tot in monitorul articolul asta, dupa ce furturile s-au inmultit:

    http://www.monitorulsv.ro/Local/200...me-Audi-furate-din-Suceava&hl=Audi A4&tip=all

    O metoda foarte buna de protectie este montarea unui localizator GPS, eu mi-am comandat unul numai de ciuda ca nu mi-am luat de mai demult, trebuie sa imi vina.
    http://www.comenzi.ro/product_info.php?cPath=170_219&products_id=1760
    Trebuie montat intr-un loc mai pitit, intr-o laterala in bortbagaj, sau in alta parte unde nu se vede.
    Of, ce ciuda imi este ca nu am fost destept de mai demult.:3sadwalk:
     
    Ultima editare: 16 Oct 2008
  12. raduc

    raduc 6th Gear Member

    Înscris:
    19 Iun 2008
    Locație:
    Bușteni
    Masina:
    Audi A5 2.7 tdi 2010
    Cat costa,de unde imi pot lua si eu unul?Este depistabil numai de politie sau il poti depista de unul singur?
     
  13. harfo_79

    harfo_79 Bronze Member

    Înscris:
    22 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi Avant B6/A4 1.9 TDI / Audi Avant B9/A4, 2.0 TDI Black&White
    scrie in cel de al doilea link. :p
     
  14. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Furt auto!

    Arzi-i-ar focu' iadului pe matzu' curului de hapsani berleuzi!
    Ma intristeaza nespus ce tocmai am citit si ma trec aduceri aminte; mi-au sparlit si mie o Dacie 1300 prin '97, cand dadeai spaga sa-ti cumperi una.
    E bine ca ai postat fotografiile, cel putin mie mi s-a intiparit numarul in retina si daca-ti vad Audili ti-l recuperez cu mana mea, garantat 100%!!!
    Oricum, e bine ca vezi partea plina a paharului, dupa masina asta vine alta mai frumoasa.
    Eu dupa furt ma gandeam ca tot raul spre bine. Ma gandeam ca poate tocmai urma sa mi se intample vreun accident si d-aia a vrut Sefu'-al' Mare sa mi-o ascunda. La vreo 2 sapt. chiar am vazut un accident groaznic in timp ce ma deplasam cu autocarul. Daca aveam masina, probabil ca ajungeam cu ea in locul accidentului inaintea autocarului, poate chiar la momentul dezastrului...
    La 2 luni dupa furt mi-am luat alta si mai faina!
    Asa vei face si tu, o sa vezi.
    Zi-i lu' ala mic sa nu fie trist, bogatia nu se masoara in masini.
    Bafta extrema si succes la cautari.
    p.s.: mie mi-au gasit-o, vanduta drept caroserie pt. alta mai veche si revopsita jalnic, asa ca nu te mai gandi la ea.
     
  15. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    degeaba ai memorat numarul ca sigur hotii nu se plimba cu ea cu acelasi nr de inmatriculare :)
     
  16. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Hmm...

    99% asa e, dar si daca se plimba... :nunu:
     
  17. ct98axi

    ct98axi 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2008
    Locație:
    constanta
    Masina:
    audi a6 2.7 diesel an 2006
    Tare nasol" am citit cu atentie si cu speranta ca poate erau niste hoti "autohtoni"care au obiceiul de a se plimba pana se termina combustibilul dar se vede treaba ca nu a fost asa .daca nu au gasit-o pana acum !Oricum m-am speriat si eu si luni voi merge negresit sa instalez macar o alarma cu pager."Viata merge mai departe fii optimist si vei reusi sa iti cumperi din nou masina pe care o doresti"
     
  18. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    Pe toate canale de stiri,veste bomba politisti de la furturi auto cereau pina la 5 mi euro pt recuperarea masinilor furate:scared2:
    Lupul paznic la stina:) multi dintre ei erau mina in mina cu hoti
    asa ca noaptea daca vedeti politia in apropierea masini,semn rau sar putea sa nu o mai gasiti.
    traiasca politia ROMANA
     
    Ultima editare: 3 Noi 2008
  19. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    La pitesti politia vindea permise pt 1000 euro
    Iar in BUCURESTI politia este pe mina cu hoti de masini:)
    halal tara la ce sa te astepti toti fosti PCR-risti conduc sau au condus politia ro in ultimi 18 ani ,ca sa nu mai zic ca toti "tarani" sunt politisti:)
    mai sunt platiti si din bani publici "paduchi":haha:
     
  20. taz

    taz Banned

    Înscris:
    16 Aug 2008
    Locație:
    Sadr al Yusufiyah
    Masina:
    Audi A4 B6 S-line 2.5 V6 TDI quattro, fost -132 KW 180 CP actualmente 151 KW 205 CP
    futu-i in gura de javre imputite...
     

Distribuie pagina asta