1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Geamuri electrice si/sau macara geam la A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de starbucks, 26 Iun 2009.

  1. PintiA6 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Dec 2017
    Locație:
    Deva
    Masina:
    Audi A6
    Salutare,
    Mandru posesor de Audi A6 2010 2.0 tdi m-am pricopsit cu o dilema:
    A incetat sa se mai ridice din impuls geamul soferului . De coborat coboara la impuls din telecomanda merg toate perfect . Oare care este faza. Am incercat variantele sugerate de colegi cu coborat si ridicat geamurile dar nimic .:(
    Multumesc anticipat.
     
  2. AlexMihai1994

    AlexMihai1994 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Noi 2018
    Locație:
    Deva
    Masina:
    A6 4f, CAHA, 2011
    Buna tuturor. Am si eu o problemă la al meu C6 si anume cu geamul spate dreapta. De coborât, coboară...totul ok. Cand sa urce, merge pana la 3 sfert si o ia inapoi...apoi il mai pot inchide doar dacă acționez treptat din impulsuri. Ideea e ca am observat o modificare a poziției lui ca urcare...ca și cum s-ar inclina intr-o parte...in sensul ca nu mai urca egal stânga- dreapta
     
  3. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Agata cablurile. Poți schimba tot ansamblul său kit de reparație. Daca pui tot ansamblul oe o sa te tine 5-8 ani daca pui kit de reparație (la 20% din preț pe) o sa te tina 3 ani
     
  4. Maioru 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Mai 2019
    Locație:
    Caransebes
    Masina:
    Audi A3 8L
    Nu cred ca sunt cablurile de vina. Cel mai probabil o clema de sustinere a geamului este rupta; se gaseste la bucata sau la set. Daca ai putina indemanare o poti inlocui singur.
     
  5. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    cel mai sigur dai fata de usa jos si vezi ce se intampla acolo, risti sa cedeze tocmai intr-un moment nepotrivit.Am trecut sapt trecuta prin asa ceva :)

    Bafta
     
  6. klymouth 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2018
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A6, 2.0 TDI, 2007
    Salut,
    Am un A6 C6, 2.0 TDI, 2007 la care i-am schimbat bateria ieri.
    Toate bune si frumoase pana cand am observat faptul ca geamul fata pasager are comanda inversata si, colac peste pupaza, nu se mai inchide pana sus, ramane la 95.5% (conform pozei atasate).

    S-a mai confruntat cineva pana acum cu problema asta ?
     
  7. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu are legatura cu inlocuitul bateriei, e doar o coincidenta.
     
  8. klymouth 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2018
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A6, 2.0 TDI, 2007
    Pana sa inlocuiesc bateria n-aveam nicio problema cu geamul, de aceea am pomenit de ea.

    Exista vreo cale prin care sa revina butonul si implict geamul la normal sau trebuie sa apelez la un electrician auto ?

    Mersi anticipat.
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Apelezi la un electrician auto pentru ca problema ta nu are legatura cu schimbatul bateriei. Cine a facut diagnoza trebuia sa stie ce are de facut. Nu mai faceti voi diagnoza pentru ca o faceti degeaba daca nu va pricepeti sa si remediati problemele.
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Eroarea postata este oricum de la yala, nu are nici o legatura cu geamul.
     

Distribuie pagina asta