1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Geamuri electrice si/sau macara geam la Audi Q5

Discuție în 'Audi Q5' creată de Craciun Mugurel, 1 Dec 2020.

  1. Craciun Mugurel 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Noi 2018
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    Tractor, artizanal
    Buna ziua,
    Ma poate ajuta cineva cu o rezolvare la urmatoarea problema: detin un Audi Q 5 achizitionat recent si am observat cand am fost la spalatorie ca dupa ce am coborat din masina cu cheia in buzunar si am inceput sa dau cu jetul s-a deachis geamul de la sofer un sfert din cursa.
    Cand il ridic si tin apasat de buton se ridica pana la maxim si apoi coboara iar un sfert din cursa. Daca il ridic incet pana aproape de sus ramane acolo. Care ar fi problema si cum se poate rezolva ?
    Multumesc.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Asa face de obicei cand motorasul electric este "pa" = "te-a parasit" sau ai probleme cu macaraua electrica care s-a defectat. Mergi si fa diagnoza iar daca nu apare nimic la diagnoza desfaci fata de usa la un foarte bun tinichigiu auto si verifici macaraua electrica. Sau verifici cu un electrician (acelasi la care mergi) macaraua electrica.
    Cand ma refer la electrician auto ma refer la electrician auto profesionist, nu un agarici. Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.
    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.
     

Distribuie pagina asta