1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inchidere centralizata cu pompa vacuum si alarma din fabrica OE cu inchidere centralizata la A4 B5

Discuție în 'Audi A4 B5 (1994 – 2001)' creată de eminence, 28 Apr 2009.

  1. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Scuze daca s-a mai discutat, n-am gasit... Imi poate spune cineva unde e modulul de inchidere centralizata la A4 B5 pre-facelift? (sau modul de confort sau cum ii zice) :)
    Incerc sa-mi montez o inchidere la telecomanda...
     
  2. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    La mine e situat sub bancheta spate.
     
  3. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Ms, si cum ajung oare la ea? scot bancheta? Sub mocheta?
     
  4. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Scoti bancheta spate(cea pe care stai,nu spatarul) prin tragere si gata,ai gasit modulul;operata dureaza 30sec;nu e sub mocheta.
     
  5. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Mersi mult! :thumbs-up:
    Sper sa nu bulesc ceva. Va tin la curent daca-mi iese faza ;)
     
  6. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Ca sa gasesti modulul,chiar nu ai ce strica,operatia e extrem de simpla pt scoaterea banchetei;dar ma repet,acolo e situat modulul la mine,prin alte parti citisem ca ar fi in dreapta fata sub mocheta.Sa ne anunti daca ai reusit si cum sa montezi telecomanda,pt ca intr-un timp si eu am fost interesat(am si acum kitul),dar pana la urma m-am hotarat ca vreau cheie briceag,asa ca mai astept.Succes.
     
  7. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Eu cheie briceag mi-am luat ;) doua bucati + modulul telecomanda la 80 ron, sper sa functioneze ok. Revin deseara cu detalii.
     
  8. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Ma gandeam ca pot scapa fara sa dau jos panoul usii, are acolo niste cleme ce nu le pot descifra cum se dau jos.
     
  9. dannyb 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    Vișeu de Sus
    Masina:
    Audi Q5
    deci la modelu meu...la fatza de usa sunt 5 suruburi
    1 in colt stanga sus al fetei.al 2 in colt dreapta sus al fetei...
    al 3 il am la maneru care inchid usa...se desface surubul ala si se desface un plastic o acoperire ptr maner usa...dupa desfacerea surubului se scoate plasticu ala si mai sunt ink 2 suruburi care tzine fatza...se scot suruburile...se ridica de fatza in sus...nu trage in jos sau in alte parti...doar ridici fata de usa ptr a iesi din clema aia..se scot mufele ptr inchidere/deschidere geamuri...se scoate mufa ptr reglaj oglinda...mufa boxe si cablu de deschidere al usei...si gata...in 10 min gata treaba...sper sa fie ca si modelul meu:) daca vrea cineva sfaturi... dannybitserv e id-ul meu..eu am desfacut multe de pe audi meu si stiu in mare parte cam cum se desfac diferite componente..o zi buna
     
  10. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Danyb ce zici tu ala nu e modulul comfort,ci pompa vaccum pt inchiderea centralizata care se afla in portbagaj in dreapta sub capitonaj.
     
  11. dannyb 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    Vișeu de Sus
    Masina:
    Audi Q5
    pai oricum...kitul de inchidere se monteaza mai usor din usa sofer...trebuie trase doar 4 fire +alimentarea si semnalizarea..deci e mai usor sa faci asa..
     
  12. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Sunt convins ca nu e mare lucru, de-aia vreau sa incerc eu, pentru ca cineva mi-a cerut 130 lei pe montaj, in timp ce tot device-ul a fost 80, nu mi se pare ok. Cat despre usa, am incercat si mai demult (am vrut sa ajung la difuri), am dat jos suruburile si pot sa trag in sus pana maine ca nu se intampla nimic :( Mai incerc...
     
  13. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Asa cum a zis Danyb,trebuiesc desfacute si cele 3 suruburi din manerul portierei(pe langa cele 2 din lateralele fetei de portiera),pe urma impingi in sus;operatia chiar e simpla.
     
  14. dannyb 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    Vișeu de Sus
    Masina:
    Audi Q5
    incearca sa ridici in sus dupa desfacere suruburi...sigur merge..am desfacut si la masina a mea si a unui prieten si a mers fara probleme...vezi ca la kiturile cu cheie briceag poti pune un fir ptr inchiderea geamurilor automat..eu nu stiam cum se face treaba asta si am incercat si mi-a mers...
     
  15. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Am inteles ca pentru ridicarea geamurilor trebuie facut ceva montaj suplimentar, cu ceva dioda parca... Nu ma prea intereseaza decat sa scap de deschisul usii din broasca. :)
    Mai incerc sa dau jos panoul, de acolo se rezolva tot? Nu trebuie umblat prin bord? (asa zicea tipul care a vrut sa ma taxeze)
     
  16. dannyb 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    Vișeu de Sus
    Masina:
    Audi Q5
    deci ptr inchiderea gemurilor nu trebuie sa pui nici o dioda..se leaga firul de la kit...ala ptr inchiderea geamurilor direct la firul din broasca cheii...prin bord nu trebuie umblat deloc..doar se trag firele din usa sofer...la modul inchidere...se trag 2 fire..+ si - din panou sigurante...gasesti acolo si + si - se pune modulul de inchidere deasupra de panou sigurante se scoate antena iar ptr taxat...cam mult 130 lei...eu le-am montat la cativa cu 50 lei..nu e mare lucru montaju...trebuie un aparat de masura...schema de la kit inchidere cunostinte si rabdare:) spor la treaba...
     
  17. mircea_suba

    mircea_suba 5th Gear Member

    Înscris:
    18 Noi 2008
    Locație:
    Deva
    Masina:
    audi a4 b8 2.0 tdi CAGA
    spune-ne te rog si noua de unde ai luat cheile si daca ai reusit sa montezi inchiderea.
     
  18. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Asa arata sistemul. L-am luat de la un tip din Pitesti, un prieten de-al meu mi l-a recomandat, e tip serios. Cine e interesat ii dau nr pe PM.
    Deocamdata nu m-am apucat, au intervenit alte probleme... Am mai intrebat pe cineva cu cat mi-ar instala inchiderea si: 100 lei, scurt... :unsure: Mai mult decat am dat pe device.

    Si dupa cat se vede din schema e vorba de montarea catorva fire... Asa se fac banii ;)
     
    Ultima editare: 28 Apr 2009
  19. alcaponezz 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    a4 1.6 adp
    as fi si eu curios de o inchidere din asta.nr meu de tel.0720516095 suna te rog cand ai timp.cum ai facut,sau cum se face cu imobilizatorul
     
  20. dannyb 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    Vișeu de Sus
    Masina:
    Audi Q5
    eminence...in poza..cheia care ii pusa in briceag...in poza din stanga jos...nu aia bruta...aia cu canale...ai primit-o impreuna cu kitul?...sau ii cheia originala si ai adaptato in cheia briceag...sau ti-ai facut o copie dupa originala...ptr ca la inchiderea mea am primit doar o cheie bruta ...din aia care ii langa cheia briceag...aia nu merge facuta dupa cheia mea originala ptr ca ii ptr volkswagen...mie imi trebuie 2 chei brute ca si alea originale ca sa imi pot face niste copi dupa ele..mersi
     

Distribuie pagina asta