1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inchidere centralizata la A6 C6 - yala / broasca usa - probleme diverse si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de silvio, 30 Noi 2010.

  1. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Mulțumesc mult, mă apuc de căutat...

    A, un mic detaliu...
    Am văzut la "Observatii" ca e "ușa spate".
    Au aceleași coduri ca cele de pe față? Habar nu am dacă merg de pe față pe spate și de asta întreb.
    Merci.
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ti-am pus 4 printscreen-uri sa vezi toate codurile. Daca te intereseaza ceva anume si nu gasesti codul in poze incercuieste in poza si incerc sa te ajut eu.
     
  3. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Vad ca și tu ești "fluture de noapte"... :)
    Am pus pe ebay codul din primul printscreen și intr-adevăr, e pentru usa din spate. Așa cum ti-am spus, eu nu știu, poate știi tu, dacă piesa e una și aceeasi și pentru portiera față deși sunt sigur ca are un alt cod.
    Deci e vorba de reperul 1, dar pentru ușile din față, partea dreapta în special.
    E încuietoarea propriu-zisa...
    Nu am posibilitatea acum, pentru ca scriu de pe telefon, dar dacă trebuie, când ajung acasă iți incercuiesc piesa.
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    4F1 837 016 parte pasager. :)
     
  5. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Aha, am dibuit eu ceva de genul pe ebay, am luat-o logic, după denumirea de la primul cod, dar pana nu găseam pe cineva care sa-mi spună concret codul, iți dai seama ca stăteam cuminte.
    Am gasit ceva SH, intre 320 și 350lei cu tot cu transport. O fi mult?
    Pe la noi încă nu am găsit, am cerut niște oferte pe vreo 2 site-uri.
    Merci încă odată...
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Npc, pe eBay am vazut ca se invarte pretul pe la 80-90€, tot SH, nou este undeva la 220-230€. Poate ai noroc sa gasesti mai ieftin. Bafta. :)
     
  7. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Am luat de la noi cu 180lei+transport.
    S-a cerut și 400 lei. Oricum, am observat ca parcurile de dezmembrari din vestul țării au preturi aproape duble. Acum, bine, cine vrea sa vândă, reușește...si chiar foarte calitativ.
    Bafta multa...
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ai gasit destul de ieftin. Ma bucur ca ti-ai rezolvat problema, sa ai parte de cat mai putine pe viitor. ;)
     
  9. larryson 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2014
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a6 avant,2.5 v6tdi 155cp,2000
    Salutare,
    Am si eu o intrebare: in momentul deschiderii portierelor, in mod normal se aprind luminile de ambianta adica sub portiera, la picioare si plafoniera. Mie imi functioneaza chestia asta doar la portierele de pe spate. La cele din fata, nu prea. Asta tine de actuatori adica de inchiderea din fiecare usa ?
     
    Ultima editare de un moderator: 8 Feb 2014
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In functie de care usa o deschizi acolo se aprinde lumina. Adica: daca deschizi usa din spate stanga lumina se aprinde in plafon, in usa si la picioare doar in stanga. Bafta.
     
  11. Roger25

    Roger25 Gold Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6, BPJ, 2.0 TFSI, 2011
    Am si eu o intrebare vizavi de inchiderea centralizata: aveam masina oprita, descuiata, cu geamul sofer dat jos, si cheile inauntru. Dupa aprox. 1-2 minute, am vazut ca s-a incuiat automat masina, ca si cum as fi incuiat-o de la telecomanda. Bagand capul pe geam sa iau cheile, a inceput sa tiuie (cu ocazia asta am aflat si ca am alarma :D ). Insa: cum dezactivez chestia asta, ca sa nu se mai incuie masina automat, cand stationeaza?
    Mersi!
     
  12. quattro2001

    quattro2001 Silver Member

    Înscris:
    3 Oct 2012
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A8L D4 2016 3.0TDI CTBD 262CP 580Nm
    credeam ca sunt singurul cu problema asta la usa sofer cu deschiderea din telecomanda am desfacut modulul de inchidere si are pinioantele uzate daca cumpar altul trebuie rescris sau ceva de genu ?cred ca din cauza inchiderii si deschideri automate a usilor a murit
     
  13. smarius80

    smarius80 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A6 Avant S line 2010
    Salut,
    Am o problema cu portiera pasager care trebuie sa o deschid din interior, chiar daca actionez deschiderea centralizat nu se deschide. Am verificat siguranta pozitia 6 Door control unit (right-side) 15 Ah si nu pare sa fie arsa. Problema poate sa vina din setarile de interion de la MMI ?
    Multumesc frumos.
     
    Ultima editare de un moderator: 11 Mar 2015
  14. JigSaw

    JigSaw 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    Palma de Mallorca
    Masina:
    A6 3.0 V6 BMK quattro 2006
    Problema cu yala de la sofer am avut si eu si i-am dat cu WD40, la inceput ba mergea, ba nu, apoi se deschidea la a doua apasare de buton si acum , de aproximativ 1luna merge fara nicio problema,ca noua :D
    si daca tot sunt aici, am o intrebare :
    Se poate seta cumva ca atunci cand inchizi masina din telecomanda si ai vreun geam deschis, sa se inchida ? (Geamul)
    Stiu ca se inchide daca tii apasat mult pe butonul inchis, dar eu as vrea doar sa apas ca atunci cand o inchid si sa se ridice geamurile.
    Mi-a venit ideea asta de la fosta masina Skoda, dar aveam alarma. Si cand o inchideam din alarma, se ridicau geamurile, se inchidea si trapa...tot. poate se poate face si aici acest retrofit destul de util zic eu.
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se poate face ce vrei tu dacat daca montezi o alarma aftermarket.
     
  16. JigSaw

    JigSaw 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    Palma de Mallorca
    Masina:
    A6 3.0 V6 BMK quattro 2006
    Am inteles, multumesc. Nu prea ii vad rostul unei alarme aftermarket, mai ales ca are masina alarma. Dar daca se poate pune alarma in cheie (am un nissan navara si alarma e pusa in cheia masinii) si sa anuleze toate celelalte functii ale alarmei...sa ramana doar inchiderea geamurilor. In fine...deja o deviez off topic. O sa ma interesez . Multumesc inca o data
     
  17. FlorinMatt 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2015
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    Audi a6 c6 3.0Tdi 2009
    Salut baieti !

    Am o problema si anume : dupa ce blochez masina numai pot deschide usa dreapta fata decat din interior.Pe exterior numai merge? Aveti idee de la ce?
     
  18. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Broasca este de vina.
     
  19. Cristian B. 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iun 2013
    Locație:
    Belgia
    Masina:
    Audi A6;2.0 TDI,103Kw,140Cp;2008
    Salutare la toată lumea.
    De curând am observat o problemă la ușa pasager dreapta spate,face fițe ,adică,când se deschide,când nu se deschide din telecomandă, dar din interior se deschide.Acum doua zile am observat ca am aceeași problemă și la ușă din fața dreapta dar nu așa de frecvent ca cea din spate dreapta.Are cineva vreo idee?Sa fie problema mecanica ?Nici becul acela roșu de pe ușa de la șofer, acela pentru blocare automată nu mai se aprinde.
     
    Ultima editare: 10 Noi 2015
  20. deeJayOg

    deeJayOg 6th Gear Member

    Înscris:
    17 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    EX: A6 C6, 2.0 136CP DPF (CAGB), 2010
    Chiar acum am mașina în service pentru o problemă similară pe dreapta față. La mine trebuie schimbată broasca. Am avut problema asta și la ușa dreapta spate. La fel, am schimbat broasca.
     

Distribuie pagina asta