1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Indicator motorina - Sonda Litrometrica rezervor - Rezervor combustibil la Audi A6 C5

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de acm0001, 24 Feb 2009.

  1. Sudokuuu

    Sudokuuu 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Noi 2017
    Locație:
    Bacau
    Masina:
    A6 2.5 TDI 2003
    Am citit dar nu am gasit simptomele mele
     
  2. Miron Ilie 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2019
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A6 allroad 2.5 2003
    Salut!
    Am un a6 c5 2.5 quattro
    După ce îmi arata în bord ca mai am jumate de rezervor de motorina mașina se oprește, nu îmi trage deloc motorina și din celalalt rezervor
    De la ce ar putea fi?
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Stai sa ne uitam in globul de cristal. Fa tot ce este scris pe forum despre problema asta, mergi la mecanic, fa investigatii, demonteza pompele si verifica, adica fa tot ce trebuie sa faci si pe urma revii cu intrebarile.
     
  4. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    Citeste forumul , s-a mai discutat problema aceasta de cateva ori. Totodata ti-ai dat deja raspunsul la intrebare.:)
     
  5. ionut30 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2010
    Locație:
    tulcea
    Masina:
    audi a6,1.9 tdi 2003
    Va salut! problema mea a fost rezolvata cu inlocuirea ceasurilor de la s.h. M am pricopsit in schimb cu martorul de la imobilizator(cel cu cheia in conturul masinii)care pulseaza non stop! costuri 500 lei pentru ceasuri s.h si caut pe cineva sa mi scoata martorul de imobilizator...poate o vand cu 2500 euro. :)
     
  6. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    500 lei ai dat pe ceasuri si sa-ti faca immo off ? Asa e, daca nu casti ochii/intrebi, casti buzunarul.
    Nu ai ce face cu becul ala de immo, decat daca cumperi cipuri noi de chei si mergi la cineva sa ti le imperecheze cu masina/imobilizatorul tau.
    Cheile/cipurile actuale care au fost imperecheate odata cu un immo 3 nu se mai pot imperechea inca odata cu un alt immo 3.
     

Distribuie pagina asta