1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Informatii autovehicule furate - pe siteul Politiei

Discuție în 'Furturi auto' creată de teg, 15 Apr 2011.

  1. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Dupa cum stim, au fost colegi care au cumparat masini furate.

    Se recomanda inainte de cumpararea unei masini verificarea pe siteul Politiei, dupa numar de inmatriculare sau serie caroserie.

    http://www.politiaromana.ro/furtauto/furtauto.aspx

    Alegeti marca Audi, dati "cauta". Un click pe "serie caroserie" poate oferi informatii suplimentare (de ex an fabricatie, serie motor)
     
  2. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    Salut,
    teg eu cred ca aplicatia ''Furturi auto'' postata de tine e invechita. Zilnic sunt introduse zeci de auto furate de pe teritoriul tarii si zona euro. Crede-ma, lucrez cu ea. :)
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Apr 2012
  3. Ciprian.Mod Bronze Member

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 3.0TDi CDUC & A3 8P 1.9TDI BKC
    Va salut !

    Cum pot verifica daca o masina cu numere de Suedia, adusa in tara, este furata sau nu ?
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Te duci la sediul Politiei Rutiere din Udriste NU la DRPCIV in Pipera si au un birou special pentru asta, faci o cerere in acest sens. Bafta.
     
  5. Ciprian.Mod Bronze Member

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 3.0TDi CDUC & A3 8P 1.9TDI BKC
    Merci Cristi ! Daca nu primeam un raspuns avizat aici azi, nu neaparat de la tine, cu siguranta te incercam cu un telefon maine.
    Si daca masina e la Buzau ? Cum fac? E birou special si acolo ? Cer actele proprietarului ? Ma duc doar cu seria de sasiu, nr de inmatriculare?
    Daca ai mai multe detalii, te rog impartaseste-le.
    Am un prieten bun care e interesat sa cumpere o masina adusa din Suedia, si ii e teama sa nu fie furata.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cred ca nu conteaza unde pui intrebarea sau adresezi cererea. Ca si documente si procedura exacta o afli chiar la biroul din Udriste. Da o fuga pana acolo si te lamureste lucratorul de Politie de la acel birou. Bafta.
     
  7. Ciprian.Mod Bronze Member

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 3.0TDi CDUC & A3 8P 1.9TDI BKC
    Asa o sa fac. Merci !
     
  8. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    salut Ciprian da_mi un mail cu marca/seria sasiu/nr.inmatric si ne mai auzim.Sunt putini pol......isti care verifica auto de dragul prietenilor pentru ca in aplicatie iti introduci parola si daca auto e ,,ciordit,,pot avea probleme din cauza verificarii auto care se dovedeste a fi cu probleme .In alta ordine de idei va trebui sa explice de ce a verificat auto.
     
    Ultima editare: 24 Apr 2012

Distribuie pagina asta