1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

LED-uri si/sau Neoane montate in usi si/sau sub masina

Discuție în 'Exterior' creată de wrw, 22 Noi 2008.

  1. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    sunt si la noi baieti care monteaza asa ceva.Sunt niste spoturi cu mai multe led-uri ce se monteaza sub masina.Am mai vazut si benzi cu led-uri(gen neoane).
    despre legalitate nu stiu nimic,insa nu cred sa poti legaliza asa ceva la noi.legea parca spune ca nu ai voie sa adaugi sau sa modifici elemente de iluminat.
     
  2. alex_flo

    alex_flo Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI 80 1.8S, PM, 1990, EURO2
    Daca ajungi la RAR pentru omologare individuala, atunci se trec si la observatii.
     
  3. dtbsz

    dtbsz 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Iun 2010
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4
    Din cate am vazut http://www.vip300c.com/Products/Ground_LED/ de montat nu ii f. greu, dar degeaba le cumperi si montezi daca nu ii legal si primesti amenda...:3sadwalk:

    Sunt si neoane cu leduri dar eu despre ledurile astea vorbeam individual care arata ca niste spoturi. Mie personal imi plac mult mai mult decat neoanele.
     
  4. dtbsz

    dtbsz 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Iun 2010
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4
    Daca omologezi individual la RAR si ei dau OK-ul nu mai are nimeni ce comenta... That would be cool.
     
  5. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Stie cineva ce trebuie platit sau ce acte iti trebuie pentru omologare individuala?
     

Distribuie pagina asta