1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini in interior (plafoniere, usi, picioare, interior portbagaj) la Q7 - modificare lumini cu LED

Discuție în 'Audi Q7' creată de calinoiegas, 29 Mai 2015.

  1. calinoiegas 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2015
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi q7 3.0 tdi quattro s-line
    Salutare,
    Am o problema cu lumina ambient. Pe partea stanga usa spate nu functioneaza nici o lumina. Ma poate ajuta cineva cu un sfat ? Multumesc anticipat.
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Din cate vad tie nu iti functioneaza nimic pe usa stanga spate. Nici geam, nici lumina ambientala. Ce sfat vrei ? Fa o scanare si vezi de unde pleaca defectiunea.
     
  3. Petkes

    Petkes 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Ian 2015
    Locație:
    Târgu Lăpuș
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Salut,
    La un Audi Q7 4M an 2016 se poate coda schimbarea culorii ambientale ? Inițial o am numai pe alb și roșu când sunt deschise portierele. In MMI nu am opțiunea pentru lumini ambientale in mai multe nuante de culoare.
     
  4. abpostelnicu 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDi
    Nu se poate ce vrei tu prin codare cu VCDS. La tine este vorba de alta dotare. Tu acum ai dotare lumini ambientale cod QQ1. Ledurile din uși spre exemplu au 2 pini pe cand dotarea cod QQ2 adica echiparea multicoloră are 4 fire. Retrofitul se poate face.
    L-am facut eu la masina mea dar trebuie schimbate mult mai multe inclusiv grilele de la AC.
     
    Petkes apreciază asta.

Distribuie pagina asta