1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini si becuri lampi/stopuri spate si portbagaj/hayon A6 C7 (4G) - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de dentimarius, 14 Iun 2016.

  1. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    audi66 - Multumesc. Din cate am citit pana acum cele cu C la final sunt fara dynamic blinker iar cele cu D si E suporta dynamic blinker. Rog pe cineva sa confirme daca stie. Ultimul link este un set pre-facelift.

    Update: Pentru dynamic blinker la Avant trebuie sa se termine in F codurile iar la Sedan in E!
    Deci codurile 4G5 XXX XXX E sunt cele corecte pentru Sedan. 4G9 XXX XXX F sunt cele pentru Avant. "Sursa www.motor-talk.de".
     
    Ultima editare: 9 Noi 2016
  2. Heisu Bogdan

    Heisu Bogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TDI 2012
    Colegi, am si eu o mica problema sper ca scriu in topicul care trebe...mia aparut in bord ca ar fi arse semnalizarile pe spate, amandoua...iar cand pun semnalizarea si stanga si dreapta clincane repede, cred ca stiti despre ce vorbesc. Dar chestia e ca toate semnalizarile si luminile functioneaza normal! Adica nu se aprind repede ai des cum face clinchetu din bord...aveti idee ce ar putea fi? o sa verific cat de repede si sigurantele dar eu ma gandesc ca nu e de acolo din moment ce practic ele functioneaza normal doar ca mi le arata ca fiind arse si imi clincane repede. Va rog sa ma ajutati cu o parere.
     
  3. bUzZ1 4th Gear Member

    Înscris:
    1 Sep 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0tdi
    Alea din oglinzi iti merg?
     
  4. Heisu Bogdan

    Heisu Bogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TDI 2012
    Da. absolut toate luminile funcționează normal.
     
  5. Heisu Bogdan

    Heisu Bogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TDI 2012
    Din pacate sau din fericire, nu stiu cum sa spun, dar fenomenul sa schimbat. Nu mai apar martorii din bord, adica nu mai am erorile nici clincanitu repede si des nu il mai am cand pun semnalizare, totul a revenit la normal doar ca....aud undeva pe sub volan, spre stanga cred un zgomot....un tic asa, care se aude cateodata chiar si daca nu umblu la semnalizare, se aude aleatoriu, cand vrea el.
     
  6. Maryus2552 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Dec 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi a4 b7 capacitate 2000 blb 2005
    Heisu Bogdan
    Ai rezolvat problema cu ticaitul ?
     
  7. Heisu Bogdan

    Heisu Bogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TDI 2012
    Nu, nu am rezolvat problema pentru ca spre rusinea mea, nu am investigat din doua motive. Primul este ca nu circul cu masina iarna decat maxim o data pe saptamana cat sa o mai misc din loc in rest sta in garaj si circul cu a doua masina, iar al doilea motiv este ca acel ticait acum se aude foarte rar, iar semnalizarile functioneaza perfect. Cel mai probabil la primavara cand scot masina voi investiga problema sa o rezolv.
     
  8. ovidiuvis 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Feb 2017
    Locație:
    pitesti
    Masina:
    a6 3.0 2012
    Am o defectiune la, lampa dr spate de pe hayon,nu se mai aprinde frana. La prima franare da un flash dupa care nu mai functioneaza. Ce sa fie ? Cei care au mai intalnit ... va rog.
     
  9. razvanpro

    razvanpro 2nd Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2011
    Locație:
    gaesti
    Masina:
    Audi A5, B9 2.0 TFSI 252 cp Quattro
    am patit si eu la fel , stop dreapta haion cand semnalizez licare f scurt . in rest functia de pozitie functioneaza corect .
    am mers la audi cu ea printr o cunostinta si mi a zis : umiditate in stop de schimbat integral pt ca e capsulat si nu se poate ajunge la circute pt a fi refacute . :(
    uneori mai merge dar cel mai des nu (adica licare f scurt)
    daca cineva gaseste o solutie in afara de inlocuire (cost 70-100 euro pe net sh ) sa mi spuna si mie, un electrician bun care sa o desfaca frumos si apoi sa o lipeasca la loc tot imi ia 50 euro asa ca sincer as prefera varianta inlocuiri decat sa o desfac si sa o relipesc apoi ..
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu exista alta solutie decat inlocuirea. Dar la 300-400 ron cat zici ca e stopul, eu nici nu as mai cauta alta solutie.
     
  11. Florin28 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mai 2017
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    Audi A6 2016
    Buna ziua,
    Sunt nou pe forum, am un A6 C7 facelift din 2016 si as dori sa stiu cum sa fac semnalizarea dinamica pe spate, masina are matrix, din cate am inteles, pe spate. Am intrebat cateva persoane nimeni nu stie sa imi dea un raspuns concret. Ma puteti ajuta cu vreun raspuns ? Multumesc!
     
  12. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Salut.
    Pe spate poti pune 2 module care fac dynamic blinking.

    Spor
     
    Siminea valentin și Florin28 apreciază asta.
  13. Florin28 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mai 2017
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    Audi A6 2016
    Multumesc de raspuns, aveti idee cat ar costa aceste module ?
     
  14. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Stopurile cu semnalizari dinamice sunt diferite fata de cele fara. Litera de la final difera.
    Cel mai probabil pentru semnalizari dinamice spate iti trebuie alte stopuri. Poate chiar si module.
     
  15. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
  16. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Din ce se vede si explica baietii acolo, eu inteleg ca ar fi plug&play, doar se monteaza la mufele stopurilor tale.
     
  17. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Inteleg ca ar fi plugplay doar ca vroiam sa stiu daca am acesta mufa libera in care sa pot conecta modulele fara a mai fi nevoie de alte improvizatii etc!!
    Sau daca inteleg bine se scot ale mele si se inlocuiesc cu acestea, corect?
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Nu trebuie sa le inlocuiesti pe ale tale, acel modul este ca o punte. Intra cablajul tau in una dintre mufe si cealalta se leaga la far.
    Eu unul nu as arunca banii pe acest produs, rezultatul nu este chiar surprinzator. Daca era cursiv, atunci era altceva, dar asa sa se aprinda pe bucati nu ii vad rostul. Depinde de gusturi.
    Aici ai ceva informati:
     
  19. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Mersi de raspuns Marian ,intr-adevar semnalizarea nu este cursiva dar ma aflu in momentul acela cand parca ai mai adauga ceva si nu stii ce!!
    Am sa ma mai gandesc)))))):):)
     
  20. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Nici eu nu consider că este o diferența care sa merite.
    Una este full dinamic și alta e semi și la un preț mare pt ce este

    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
     
    Ciprian Mutuliga și cristea apreciază asta.

Distribuie pagina asta