1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Manual / Carte utilizare - service si intretinere pentru Audi Q7

Discuție în 'Audi Q7' creată de xaby69, 27 Mai 2008.

  1. xaby69

    xaby69 Gold Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 2.0i
    Salut,
    De unde asi putea sa fac rost de un manual de utilizare pentru un Audi Q7 3.6 quattro benzina (motorizarea nu cred ca mai conteaza) Ar fi ok si in format electronic. Va raman recunoscator.
     
  2. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    Daca vrei in germana pot sa-ti dau eu. Parca am si in format electronic, dar nu sunt sigur...
     
  3. xaby69

    xaby69 Gold Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 2.0i
    imi cer mii si mii de scuze... am uitat sa specific: am nevoie de manual in limba romana! masina are 12.000km si are toate documentatia, dar totul este in limba germana(masina a fost cumparata direct de la Ingolstadt). mersi!
     
  4. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    Daca-mi spui ce te intereseaza poate pot sa-ti traduc anumite pasaje...
     
  5. xaby69

    xaby69 Gold Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 2.0i
    in weekend ma duc acasa si am sa-l intreb p prietenul meu de ce anume are nevoie din manual... dar nu trebuie tu sa te obosesti sa-mi traduci... ii spun sa cheme o profa de germana la el si sa il ajute! eu am intrebat pt ca am crezut ca si-a cumparat cineva vre-un Q7 din Romania, dar vad ca nimeni nu a comis asemenea greseala... dar asta e deja o alta poveste! mersi pt amabilitate!
     
  6. Niwi

    Niwi 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Aug 2008
    Locație:
    SUA (satele unite ale Almăjului )
    Masina:
    pe jos
    Eu am cumparat manual din Romania, Am primit manuale in limba Romana doar tiparite. In format electronic am un cd in urmatoarele limbi :DE, EN,ES,FR,IT,PT deci aici nu te pot ajuta. Daca imi spui ce te intereseaza din cele 2 manualele tiparite in limba Romana am sa incerc sa-ti trimit pe mail aceste informatii.Ar trebui sa fi totusi la obiect ,manualul MMI are 290 de pagini iar cel de utilizare general are 416 pagini. Daca accepti un sfat iti recomand sa-ti tragi o pila la Audi-Romania sa-ti imprumute un manual.E cel mai simplu......
     
    Bogdan Ciungu apreciază asta.
  7. balaurul 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Iul 2009
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi Q7,2006
    Eu am dat comanda la audi

    Si eu am adus masina din germanica dar cum nu pasaresc pe germana l-am comandat la audi.
    Pretul este piperat bine=120 ron dar e bine sa poti citi in romaneste.
    Povestea asta se intimpla la audi sa iti cumperi manualele de utilizare.
    Am un prieten care si-a cumparat Rover din germanica.
    A scris la firma si i-au trimis mocca toate manualele de utilizare inclusiv niste manuale de mecanica pt ca el vroia sa isi faca niste modifiicari.
    Toate in limba romana si culmea fara nici un ban.
    Dar audi poate zice ca la citi bani dai pe masina ce mai conteaza 1 milion-2.
     
  8. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    Mai bine zis la Audi Romania, ca daca scrii la Ingolstadt iti trimit gratis. Doar astia de la Porsche sunt mai smecheri si scot bani din orice.
     

Distribuie pagina asta