1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Manual Utilizare si Intretinere - Service sau Reparatie la A3 8P

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de paulcosma, 23 Apr 2010.

  1. paulcosma 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2010
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4,B8 2010 CAGA 2.0TDI 143hp Multitronic 0AW - LLA
    Are cineva un manual Audi A3 8P in engleza sau romana ?

    Al meu e in germana si nu prea am ce face cu el, decat sa ma uit la poze.
     
  2. matei

    matei 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2010
    Locație:
    Medias/SB
    Masina:
    A3 2.0TDI / 2004
    Manualul Utilizatorului / Owner Manual A3 2004

    Salutare ,
    Acum 2 zile am achizitionat un Audi A3 2.0TDI din 2004 cu pachet S-Line
    As vrea sa cunosc masina mai bine si sa aflu cum functioneaza toate butoanele la ea insa cartea cu instructiuni , cartea pentru radio , absolut tot este in germana si eu sunt praf cu germana. Am cautat pe tot forumul + google un manual de utilizare in romana/engleza si nu am gasit. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual in limba romana sau macar engleza as fi recunoscator.
    Multumesc
     
  3. drlv85

    drlv85 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Oct 2011
    Locație:
    Dresden
    Masina:
    A3 Sportback 2.0/140 S-Line '06
    Revin si eu cu rugamintea pentru un manual (engleza sau romana) de A3 8P, o versiune ceva mai recenta, adica macar din 2006. Daca cineva il are ar fi foarte fain sa-l puna la share undeva.

    Ceea ce am gasit eu pe forum pana acum sunt linkuri demult expirate sau ce am reusit sa dau jos e un manual in romana din 2004, si se pare ca difera foarte multe.

    Mersi!
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    De ce nu il cumperi de la reprezentanta. Chiar daca esti in Germania rogi pe cei de la piese schimb/accesorii (Audi Zubehoer) de la orice reprezentanta sa-ti comande manualul in Romana sau Engleza. Eu in Germania am comandat manuale de utilizare in Engleza si Romana pentru Audi fara probleme. Bafta.
     
  5. drlv85

    drlv85 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Oct 2011
    Locație:
    Dresden
    Masina:
    A3 Sportback 2.0/140 S-Line '06
    Ok, mersi de pont. Ai idee si ce pret cer ei pentru asa ceva ?
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In reprezentanta din Romania manualul a costat 90 lei. In Germania va costa maxim 20 - 30 euro.

    O noapte buna
     
  7. vask_r 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2013
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A3,1.9 TDI, 2005
    Nu are nimeni manual engleza/romana pt. A3 8p 1.9 2005 ?
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Sa-l cumperi de la reprezentanta Audi din Iasi ai incercat ?
     
  9. vask_r 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2013
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A3,1.9 TDI, 2005
    Sincer nu, speram sa gasesc pe internet.... insa nici o sansa....
     
  10. jemiol 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Sep 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 1.9 Diesel, 2006
    Daca il vrei varianta pdf o sa incerc eu sa-l dau la un baiat sa-l scaneze.
     
  11. Oxygen

    Oxygen 6th Gear Member

    Înscris:
    9 Aug 2012
    Locație:
    Cluj-Napoca / Baia Mare
    Masina:
    EX A3, 1.6, 2002
  12. amotida 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A3 sportback 2.0 TDI Quattro, 170 PS, S-line, 2010, Cod motor CBBB
    Avand nevoie si eu de un manual de utilizare, dupa ce am citit acest topic, am mers hotarat direct la Reprezentanta Audi din Iasi sa achizitionez unul cu gandul ca pana la urma n-o fi un capat de lume sa dau 90 de lei, na, mai citesc si eu una alta prin el uneori.... Insa acolo mi-au spus cu nonsalanta ca pretul pentru acest manual este de doar 300 lei!
    Multumesc frumos dar, la acest pret deja cineva isi aminteste vorba cu "nu e prost cine cere, prost e cine da".
    Sa ma scuzati dar, am lucrat in industria tipografica si stiu, o cartzulie de genul ala nu costa sa o produci mai mult de 2-3-4 lei (in orice stat european ai face-o!)...Mai pune una, ,mai pune alta, transport, adaos, ca mai vrei si sa castigi ceva, etc, etc, ca esti firma cu renume, hai ca un pret de 45 pana la maxim 90 de lei n-ar fi fost vreo aberatie... Sa o vinzi insa la un consumator final, tu reprezentanta, la un cost de minim 75 de ori mai mare decat pretul de producere, ei asta este deja un afront jignitor la inteligenta clientilor renumitei marci auto.
     
    Radutac Catalin apreciază asta.
  13. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Atat a costat cand am cumparat eu un manual pentru A3 8P in ianuarie 2008 (costa exact 90 lei). Probabil devalorizarea leului/cresterea Euro si lacomia comerciantului a dus la acest pret marit pentru manual. Bafta.
     
  14. amotida 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A3 sportback 2.0 TDI Quattro, 170 PS, S-line, 2010, Cod motor CBBB
    Cristi, te rog spune-mi de la care reprezentanta ai cumparat tu manualul atunci in 2008, din ce oras?

    PS: Lacomia este probabil unicul motiv. Daca-ti spun si cat mi-au cerut pentru un schimb ulei Haldex... doar 370 de lei (avand in vedere ca maximul pretului de achizitie a uleiului in sine este de 165 de lei iar timpul de schimb doar vreo 5-10 minute)
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In Bucuresti am cumparat manualul de utilizare. O sa merg la reprezentanta in Bucuresti si o sa intreb din nou cat costa manualul pentru A3 8P si o sa scriu aici dupa ce aflu raspunsul. Bafta.
     
    shiprian apreciază asta.
  16. amotida 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A3 sportback 2.0 TDI Quattro, 170 PS, S-line, 2010, Cod motor CBBB
    Cristi, iti multumesc pentru faptul ca vei merge sa intrebi, in momentul cand iti vor spune un pret, te rog insa sa intrebi si daca exista diferente intre pretul manualelor de utilizare ale acelorasi masini/modele produse in ani diferiti.
    De exemplu, eu am acum modelul iesit in 2010; observ in cartea (manualul) germana (precum si in interiorul cabinei) unele diferente, chiar daca oarecum mici, fatza de modelul de A3 din 2007 pe care deasemeni l-am avut. Deci in practica eu voi avea nevoie de un manual pt un A3 produs in '10, nu-mi va fi util un manual din '06, '07, '08.
     
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    O sa intreb de manualul pentru A3 8P facelift adica ce s-a fabricat dupa luna 09 2008. Bafta
     
  18. Ares2020 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 1.6 tdi, 2010
    Am intrebat si eu la Midocar si la Porsche Buc-Nord ptr Audi A3 1.6 tdi 2010 si au zis ca il aduc intr-o luna si costa 200 ron.
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Acum am fost la Midocar si au spus acelasi lucru costa 200-250 lei. La Midocar nu il au. Daca este pe stoc manualul, undeva in tara sau la alta reprezentanta din Europa, dureaza 2-3 zile sa-l aduca si daca nu este pe stoc se tipareste la comanda si dureza 2-3 saptamani pana soseste. Bafta.
     
  20. Laurik03 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Mar 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8P(BMN) 2.0TDI 170 CP 2006
    Nu reusim sa aducem pe forum un manual pt audi a3 in format pdf fie el in romana sau engleza?
    Il pot scana eu daca se ofera cineva sa-l imprumute.
     

Distribuie pagina asta