1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificare Exterior - schimbare Bara si Grila fata/spate - schimbare Praguri - la A5

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de TA2A2, 11 Mar 2008.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ce ar fi sa incetati cu dezvoltarea subiectului in directia gresita pe care ati apucat sa duceti discutia ?

    Urmatoarele mesaje vor fi editate/sterse daca mai divagati de la subiectul din titlul topicului.

    Multumesc de intelegere.
     
  2. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    Da, cu siguranta din 2014 avem Audi RS5 TDI cu al lui 3.0 BiTDI 381 cp
     
  3. rateu2004 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Iun 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A5 SB, 2.0 TDI 2011
    Praguri / Bandouri laterale S-line

    Salut,

    Vreau sa montez pe A5-ul meu Sportback pragurile laterale S-line, cele care vin montate peste pragurile standard.
    Am comandat praguri AM iar raspunsul celor de la service (reprezentanta) a fost ca nu au garantia ca se vor potivi 100% ca cele originale.
    Acum eu nu am incredere nici in expertiza lor, am vazut cum au montat niste praguri OEM pe o masina similara, si nu pot sa spun ca mi-a placut ce treaba au facut. Tind sa cred ca habar nu au ce fac si vor sa dea vina pe altceva decat sa-si asume faptul ca nu se pricep.

    Intrebarea mea este unde imi recomandati sa merg sa montez pragurile AM sau, in caz ca intr-adevar nu se potrivesc, sa pot comanda si monta pragurile OEM.
    Atasez poze cu pragurile AM comandate de mine si cum ar trebui sa arate lucrarea la final

    Orice sugestie este binevenita cu privire la un atelier care are habar de chestia asta, bineinteles la un pret rezonabil care sa faca investitia sa merite....

    Multumesc anticipat
     
  4. quattro2001

    quattro2001 Silver Member

    Înscris:
    3 Oct 2012
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A8L D4 2016 3.0TDI CTBD 262CP 580Nm
    stiti cumva daca pe bara s line de a5 coupe se poate monta difuzorul de rs 5 ?
     
  5. hohan89 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    audi A6 2012
    Facelift audi a5 2008

    Salut,

    Am si eu o intrebare ?! la un Audi a5 coupe anul 2008 se poate face facelift complet model 2014 ??? si daca da ce anume trebuie sa schimb ??? faruri,capota, aripi etc !?!?

    Merci anticipat.
     
  6. breitner

    breitner Gold Member

    Înscris:
    10 Aug 2010
    Locație:
    Comarnic, München
    Masina:
    A4 B5, 1.8 Quattro, Passat B5 1.9 TDI AVF 4Motion
    Faruri si grila sigur, dar mai bine faci un drum la reprezentanta si te lamuresti!
     
  7. Francesco1

    Francesco1 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0Tdi Quattro
    Rateu2004, eu mi.am montat un set de praguri sline la Auto Luck in Baneasa si sunt foarte multumit, culoarea a iesit perfect iar montajul ca de fabrica.
     
  8. PIEDONE_WSP 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Iul 2008
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    AUDI A5 SPORTBACK 2012
    Salut,
    As dori sa schimb la un audi A5 sportback an 2011 bara fata cu cea model facelift an 2013. A mai schimbat cineva ? pentru facelift-ul fata, este necesar sa schimb si capota ?
     
    Ultima editare de un moderator: 5 Oct 2015
  9. Francesco1

    Francesco1 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0Tdi Quattro
    Daca nu ma insel, se schimba si capota si aripile, pt ca farurile au forma schimbata si nu se potrivesc.
     
  10. mannix_geo

    mannix_geo 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Aug 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q7,3.0 TDI,2007
    Salut,
    Cum demontez bara fata - la un A5 S-line Sportback 2012 - fara sa o rup de tot. :)
     
    Ultima editare de un moderator: 8 Dec 2015
  11. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Ai pdf-urile pentru demontare pe subansamble/bucati.
     
  12. snipe 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    S5 Sportback 3.0 TFSI CREC 2015
    @quattro2001, Ai mai aflat ceva ? Ma intereseaza si pe mine dar ptr. Sportback. De montat sigur se poate dar problema e daca e plug and play sau pe aproape ptr bara S-Line ori cu modificari ale barei ca asa am vazut ca sa facut si ptr A4 Avant.
     
  13. Zuzg7 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2009
    Locație:
    Tămași
    Masina:
    A5 Cabrio 3.0 Tdi MB R350 Cdi
    Pentru Sportback exista kit-uri difuzor RS5 bara spate made in Taiwan - este o firma care aduce si la noi - cauta pe olx.ro sa nu facem reclama aici .
    Pentru coupe/cabrio eu inca nu am gasit - am luat-o pe drumul anevoios al adaptarii difuzorului original pe care l-am comandat si trebuie sa ajunga saptamana asta - sper sa reusesc pana saptamana viitoare cand sunt programat pt evacuare full la TopGear.
     
  14. razvanpro

    razvanpro 2nd Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2011
    Locație:
    gaesti
    Masina:
    Audi A5, B9 2.0 TFSI 252 cp Quattro
    Salut,
    Ma poate ajuta cineva cu codul de piesa la bara spate S-line pentru A5 sportback cu senzori de parcare 2009-2011? Merci frumos.
     
    Ultima editare: 30 Mai 2016
  15. M - I - N - O 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Aug 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5
    Am si eu o intrebare: se potrivesc piesele (capota, aripi fata, bara si tot ce mai este pe acolo) de la A5 coupe (3 usi) la un A5 sportback (5 usi) ? Nu am serie sasiu. Multumesc.
     
  16. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
  17. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sunt grilele de pe aliexpress vandute de mai multe magazine de tunning la noi in tara.
    Costa undeva intre 200-300 euro.
    Daca partea cromata te intereseaza, dupa 3-4 ani iti pot spune ca ramane la fel, nu se cojeste.
    Singura problema am avut-o cu suportul nr. de inmatriculare, chiar daca in poza pare compatibila cu dimensiunea nr., in realitate e ori prea ingust ori prea scurt. Intreaba-i inainte sa cumperi, eu suport nu am gasit decat OE si e in jur de 200-250 ron unul.
     
  18. Zuzg7 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2009
    Locație:
    Tămași
    Masina:
    A5 Cabrio 3.0 Tdi MB R350 Cdi
    Daca nu te grabesti , este un tip din Arad care vinde grile originale - din cand in cand activiteaza anuntul pe olx.
    Eu de la el am luat - 200 Euro originala ( fara suport de numar si suporti de senzori ) dar diferenta e evidenta
     
  19. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Va cred nu am gasit nimic sa merite banii,pana la urma cred ca mai bine o las asa :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. hentflavius

    hentflavius 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2015
    Locație:
    ARAD
    Masina:
    A7
    Salut! Stie cineva codu de oem a unui difuzor spate audi a5 sportback 2011 2.0tdi non s-line?!? Nu gasesc niciunde frate.. ms!!
     

Distribuie pagina asta