1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificare Exterior - schimbare Bara si Grila fata/spate - schimbare Praguri - la A5

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de TA2A2, 11 Mar 2008.

  1. cosminm

    cosminm 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0 V6
    Diferenta intre S5 si A5 2.7TDi e de 15.000 CIP la audi.ro. daca le luati din germania nitel second, diferenta era mult mai mica. da ma rog...gata tac. doar ca mi se pare aiurea sa-ti faci masina sa para ceva ce nu e.
    daaar, pana la urma e masina ta si ti-o faci cum vrea sufletelul tau :drag:
     
  2. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Tocmai de aceea am recomandat sa nu isi puna emblemele de s5 si v8,ca sa nu cada in latura penibilitatii,in rest decat un tuning extrem de la cine stie ce firma eu cred ca e ok sa schimbi doua spoilere si o grila pentru ca masina ta sa arate mai bine.
    Am spus 25000 la prima strigare nu mai stiam exact preturile.
    Eu nu am vrut second hand desi puteam sa imi iau S5 cu un pic mai mult decat am dat pe mea.Mai erau si costurile de exploatarea,asigurare s.a.m.d.
     
  3. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
  4. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    sau poti arunca un ochi si la kitul exterior de la 'Caractere' ;););)
     
  5. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    A zis bine,decat un tuning extrem(abt,caractere)care personal mi se par uratzele mai bine schibi 2 bare si o grila.Nu mi am luat S5 din cauza ca nu exista automata acesta fiind principalul motiv pt care am ales 2.7 ca atunci cand am luato 3.0tdi nu era decat manual,si pretul mai mare.
    Nu consider ca bat in penibil,adica daca ash incerca sa transorm un a4 in rs4 atunci da pt ca este f mult de schimbat si nu prea se poate asa la a5 e relativ simplu....
     
  6. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    George la fel ca si Ice consider ca masinuta ta este mai mult decat frumoasa.
    Ce vor sa puncteze baietii e ca o grila de S5 nu isi are locul pe un A5 la fel si cu emblemele. Diferenta de putere este aproape dubla. Te intelegem ca sunt banutii tai si pana la urma ii arunci pe ce doresti dar daca vrei sa schimbi ceva la ea eu zic sa arunci putin un ochi pe viu la ce a facut Masimo cu al sau A5.
    Iar daca Caractere sunt agresivi eu ma abtin sa mai fac vre-un comentariu. ;)
     
  7. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    mi ar placea sa ii vad masina...cum se poate rezolva?
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Daca participi la intalnirea clubului de la Snagov ori ajungi pe la Baia Mare.
    Mai multe poze poti vedea aici ;)
    http://www.cardomain.com/ride/3215190
    Fusta si evacuare care sa arate mai bine decat asta nu am intalnit la ceilalti tuneri ce ofera kituri pt A5
     
  9. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    arata incredibil de bine masina...ms de sfat o sa imi reconsider pozitia!
     
  10. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    George sunt fan A5 si cu toate ca nu este masinuta mea ii vrem binele :meeting:
    Cu siguranta ceva vazut in realitate va fi altfel decat in poze.
    In cei de la Caractere am toata increderea si mai ales ca furnizorii sunt tare oameni de caracter ;)
    Florin Sandu si Miti Bucur te pot ajuta cu mai multe aici.
    Look-ul agresiv este dat in mare parte de jantele mari din pozele atasate de catre Florin dar asa cum a spus si el masinuta isi pastreaza silueta de sportiva (nu se transforma in ''aspirator'' cum imi place mie sa zic celor cu astfel de forme prea agresive)
    Vezi cum poti sa vezi pe viu masina lui Masimo ca poate are drum prin Bucuresti.
    Una peste alta ne bucuram ca ti-am aratat partea buna a lucrurilor si sa fim sanatosi asta e cel mai important.
    Sa ne ti la curent cu proiectul :o:
     
  11. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Iti spun sincer ca eu dupa intalnirea de la Cavnic si dupa ce am vazut A5-ul lui Massimo am hotarat ca urmatoarea masina va fi A5 neaparat cu kitul de la Caractere.
    Iti propun sa iei legatura cu Florin Sandu el este reprezentant Caractere pe sudul tarii, sau sa vii la o intalnire, in fiecare vineri la ora 21.00 in parcarea Junior (spatele tribunalului Bucuresti) si vorbesti personal cu el, mai ales ca esti din Bucuresti.
    Iti garantez ca arata bestial masina lui Massimo pe viu.
     
  12. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Salut

    Va multumesc pentru aprecieri!
     
  13. psebi

    psebi 5th Gear Member

    Înscris:
    9 Dec 2008
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    A3 8P 2.0TDI
    Kit-ul de la Hofele mi se pare marfa...parca seamana cu R8 in spate!
     
  14. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    @psebi Nu stiu dar in general replicile nu prea aduc a bine. Iar kitul de R8 ''wanna be'' imi pare deplasat pe un A5. Pe TT mai merge dar aici au dat cu batu-n balta.

    Pai da Masimo dar fa un update la poze ca merita. Avem cu ce ne lauda :p

    George sa ne ti la curent cu ce ai mai facut cu masinuta ;)
     
  15. psebi

    psebi 5th Gear Member

    Înscris:
    9 Dec 2008
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    A3 8P 2.0TDI
    Ei...fiecare cu pasarelele lui :p mie-mi place.
     
  16. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Salut

    Update cat de curand,voi face o noua sedinta foto,Cata.
     
  17. VorteXz 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Mar 2009
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8
    am si eu o intrebare despre culori la audi a5.vreau sa stiu care e dinferenta dintre negru normal si phantom black.daca ati avea si o poza comparativa ar fi super :D merci mult
     
  18. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    intra si u pe audi.de poate apar acolo culorile dar oricum pe net nu iti poti da seama foarte bine tre sa vezi live,asa ca te sfatuiesc sa mergi la un dealer audi sa vezi masinile s au dak nu macar paletarul lor de culori care cred ca ti ar face o imagine reletiv ok si asa..
     
  19. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    diferenta pe langa cea vizuala este mare.
    in primul rand negrul ala metalizat straluceste, arata bine.

    in al doilea rand , apare partea practica si de exploatare. eu am avut un volvo S40 cu culoare neagra nemetalizata( cost suplimentar 0) si dupa cateva spalari, vopseaua pe masina arata de parca ar fi fost in afganistan. culorile nemetalizate practic nu sunt rezistente la zgarieturi si supliemntar se adauga zgarieturile provenite de pe carpele celor de la spalatorie. vopseaua respectiva se transforma intr-un dezastru. zgarieturile se vad pe masina ca o panza de paianjen si este f usor sa-ti dai seama cum va arata masina ta dupa cateva luni.
    si albul se zgarie la fel insa, nu este vizibil acest lucru.
     
  20. sammuray 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iul 2007
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Audi A5, 3.0 TDI, 2008
    Modificari exterioare Audi A5 - discutii diverse

    Salutare,
    As dori sa imi schimb eu si grila din fata de la A5 cu una de S5. Am vorbit cu cei de la reprezentanta si mi-au spus ca se poate, insa e o mica diferenta la marime si ca ar trebui sa schimbe si capota, respectiv aripile, ca sa se potriveasca perfect, ceea ce nu s-ar merita. Singura varianta ar fi sa o pun in locul la cea veche, chiar daca vor exista mici diferente.
    Intrebarea mea e .. se merita? Imi place mult masca de la S5. A facut cineva acest lucu sa imi spuna daca e ok?
     

Distribuie pagina asta