1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificari exterioare A4 B8 - bara fata si spate - pachet crom - oglinzi aluminiu - eleron - praguri

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de traian si decebal, 7 Mai 2008.

  1. Robi Balaj

    Robi Balaj 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2017
    Locație:
    Satu mare
    Masina:
    Audi a4 b8 an 2011 motor 2l disel quatro,CAHA
    Salut,
    Mai vin cu o intrebare: bara spate de S4 B8 facelift Avant se poate monta in loc de bara normala de B8 Avant, fara alte modificari ?
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Raspunsul este NU.
     
  3. Robi Balaj

    Robi Balaj 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2017
    Locație:
    Satu mare
    Masina:
    Audi a4 b8 an 2011 motor 2l disel quatro,CAHA
    Daca vreau sa trec pe evacuare cu cate doua iesiri pe ambele parti ce posibilitati OE am ?

    Din ce am inteles eu citind topic-ul, pe B8 Avant se potriveste bara de B8 facelift avant ?

    Acesta este bara
     
  4. MajeStik

    MajeStik 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2017
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B9 2017 2.0 TDI
    Salutare,

    Pentru un A4 B8 2013 Facelift caut codul de piese pentru difuzorul pentru bara spate S-Line care e alcatuit din 2 piese: Difuzorul in sine + acel fagure. Caut doar acel fagure sa il cumpar original (sh/nou) sau tot difuzorul complet. Am gasit in dezmembrari bara de S-line, una e fara difuzor alta e cu difuzor dar fara fagure. Gasisem acest cod dar cred ca nu mai e valabil: 8K0807521J

    De asemenea cine are codurile, l-as vrea si pentru bara de fata :D
     
    FlaviuP apreciază asta.
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    8K0807833A - grila fagure cu evacuare pe stanga
    8K0807833B - grila fagure cu evacuare stanga/dreapta

    8K0807521J - spoiler cu evacuare pe stanga
    8K0807521K - spoiler cu evacuare pe stanga/dreapta

    Este valabil codul ce ai gasit, il gasesti peste tot.
     
    MajeStik apreciază asta.
  6. MajeStik

    MajeStik 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2017
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B9 2017 2.0 TDI
    Multumesc mult !
     
  7. szergiu

    szergiu 4th Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2013
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A4 B8 AVANT 2.0 TDI 170 CP 2009
    Da se potrivește dar o sa ai un mic luft la stopuri (câțiva mm)
    Daca tu ai standard bara non s-line poți pune bara s-line facelift + diffuser S4 quad pipes.
    Dacă pui stopuri facelift led o sa scapi și de luft.
    Aceasta "operație" am făcut-o la mașina personala...
    Robi dacă bara postata de tine e sigur de avant... O sa se potrivească fără probleme la mașina ta.
    Pentru evacuare quad pipes poți lua o evacuare de la 2.7/3.0 tdi sau 2.0tfsi... La care sudezi tipsuri la ce diametru dorești.
    Poți face ceva custom ... Variante sunt mai multe .. Depinde ce te interesează look /putere/zgomot .
    Bara s4 /s-line e identica... Difera doar diffuser-ul. Poți pune facelift pe prefacelift . . Ideea e sa nu pui de avant pe sedan.
    Spor!
     
  8. Robi Balaj

    Robi Balaj 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2017
    Locație:
    Satu mare
    Masina:
    Audi a4 b8 an 2011 motor 2l disel quatro,CAHA
    Multumesc mult de raspuns. Am vorbit in mai multe dezmembrari si aproape toata lumea da raspunsuri diferit.
     
  9. szergiu

    szergiu 4th Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2013
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A4 B8 AVANT 2.0 TDI 170 CP 2009
    Eu ce ți am spus am făcut la mașina mea.
    Pe a4 2009 avant am pus bara s-line facelift( inițial cu evacuarea pe o singura parte ).
    După ce m am plictisit am pus diffuser de s4 facelift + traseul la evacuare și pe partea dreapta.

    Dacă ai grija la coduri... Și sa îți iei bara de avant o sa ți se potrivească totul.
    Cei din dezmembrări vor sa isi vândă piesele pe care le au ei ... Sau sunt informați greșit.
    Verifica atent forma barelor și codurile. (unii cred ca vând s-line și defapt e standard )
     
    Ultima editare: 19 Apr 2019
  10. Robi Balaj

    Robi Balaj 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2017
    Locație:
    Satu mare
    Masina:
    Audi a4 b8 an 2011 motor 2l disel quatro,CAHA
    A sosit bara intre timp nu cea din poza pentru ca a fost prea scumpa la 400 Euro. Am gasit una la 800 de lei si se potriveste este exact ca si ce ai tu cu diferenta ca mai trebuie ornamentul de pe difuzor. Bagheta cea gri. Gasesc greu in dezmembrari dar o sa reusesc. O zi buna .
     
  11. MajeStik

    MajeStik 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2017
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B9 2017 2.0 TDI
    Salutare,

    Am gasit o bara de S-line pe fata pentru B8 Facelift dar nu are gauri de senzori. Din cate am inteles de la cel care o vinde, are niste semne pe interior unde ar trebui facute gaurile. Asa este ? Daca dau gaurile, cum prind senzorii ? Banuiesc ca nu sunt pe interior si clemele de prindere...
     
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca bara nu are senzori nu ai nici sistemul de prindere adica suportii de prindere pentru senzori care vin din fabrica atasati de bara. Unele bare au semne altele nu, pentru dat gauri pentru prindere senzori. Suportii de prindere senzori nu se gasesc la reprezentanta pentru ca nu se fabrica pentru Audi.
    Ii gasesti separat la alte masini din grupul VAG acei suporti ca si cod pentru ca sa ii poti comanda.
    Ii poti comanda si de pe site-urile din China. Ai grija ca acei suporti de prindere senzori sunt de mai multe feluri adica in afara de cei frontali sunt / exista si suporti bara pentru senzori laterali bara. Ai grija cum ii prinzi de bara pentru ca ei la origine sunt lipiti destul de superficial de bara. Eu iti recomand sa ii lipesti cu plastic incins adica sa folosesti pistol pentru plastic cu batoane de plastic sau plasa adica mesh din inox foarte subtire (plasa cu sarma de inox) care se introduce in masa plastica a suportilor cu suflanta de aer cald si face priza imediat cu plasticul barei. In felul asta se fixeaza foarte bine acei suporti si ulterior poti sa tragi cat vrei de senzori si acei suporti nu se mai desprind/dezlipesc.

    Tot ce ti-am spus eu acum aici am mai repetat pe forum in mai multe topicuri. Gasesti inclusiv coduri cu acei suporti pentru ca nu difera de la o masina la alta in grupul VAG masini fabricate dupa 2009. Nu inteleg de ce nu cititi.

    Uite aici discutia despre suporti senzori: http://www.clubaudi.ro/threads/senz...b9-identificare-montaj-inlocuire.47935/page-2 incepand de la mesajul #25. De asta ma repet intruna: citit tot forumul pentru ca exista deja informatia scrisa.

    Si nu in ultimul rand ultimele 2 mesaje vor fi mutate unde trebuia sa scrii adica in topicul despre senzori de parcare. Bafta
     
    smurff și dreiutz apreciază asta.
  13. _Gelu_ 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2012
    Salut, ma poate ajuta cineva cu un Cod de piesa pentru suruburile de plactic pentru bara fata(A4 B8). Am gasit doar codul de set: 8K0098623.(atasata este o poza pentru exemplu). Multumesc.
     
    Ultima editare: 24 Mai 2019
  14. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  15. Andrei9

    Andrei9 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B8 Sedan 2.0 TDI CAGA 105KW
    Salutare, ma puteti ajuta cu un cod de culoare pentru grila inferioara de pe bara s-line non-facelift?!
    20190611_222733.jpg
     
  16. fainarualex2018

    fainarualex2018 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    2014 Audi A4 B8.5 S-Line, CJCB 2.0 TDI 136CP , Multitronic(NYM)
    Salut baieti! Tocmai ce am fost aranjat astazi cu semnele s-line de pe lateralele masinii , le am gasit smulse ...masina am avut-o parcata in spatele Omv-ului de pe Nicolae Grigorescu acolo fiind si un service auto din pacate nici o camera de supraveghere nu a batut pe locul unde parcasem eu , si n am cautat asta ca sa fac vreo plangere la politie ci pur si simplu sa vad daca a fost vreun “ prieten “ . Trecand peste asta am nevoie de un sfat de la voi , fiind un incepator in ale masinilor in general nu numai Audi. Am cumparat emblemele pe original , iar acum trebuie sa le montez , ideea e ca trebuie sa curat locul de lipici sa l spal degresez etc dar urma unde a fost montat o sa dispara si la cat de indemanatic sunt eu s ar putea sa le lipesc foarte prost! Daca ma puteti ajuta cu un sfat , o parere as aprecia foarte mult! Va atasez si cateva poze !
     
  17. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Lipeste o bucata de scotch de hartie sub urma actuala.
     
  18. Stefan-Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Mar 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A4 B8.5 CJCB 2013
    Salut băieți,
    Scuze dacă s-a mai întrebat asta și am omis eu. Știe cineva dacă pe un B8.5 Facelift 2013 NON-sline merge bara spate sline de break pe berlina ? Un cod pentru ce mi-ar trebui mie ? Mulțumesc anticipat.
     
  19. Reviver Bronze Member

    Înscris:
    1 Iun 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 B8.5
    Bara de s-line avant nu se potrivește pe berlina . Codul pentru bara s-line berlina este 8K5 807 511 J
     
    smurff și Stefan-Andrei apreciază asta.
  20. Liviu87 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2009
    Locație:
    Romania
    Masina:
    A4 b8 2012 2.0 TDI CJCB
    Salut,
    Vreau sa schimb doar ornamentul de deasupra usii soferului (s-a indoit putin de la o creanga cazuta). Nu stiu ce presupune asta. Daca imi puteti explica. Este varianta necromata. Si este singurul pe care vreau sa il schimb. Nici nu stiu de unde as putea sa il gasesc doar pe acesta. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta