1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificari exterioare la Audi A6 C7 inlocuire / modificare grila fata - bara fata - spate - praguri

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de georgeepps, 30 Apr 2014.

  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @AlexIordy a pus pe masina lui si nu numai. Mie persoal nu imi plac... iar la cat costa, aproape cumperi SH de S-line sau facelift.
     
  2. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Ma poate indruma cineva pentru un c7 avant 2013 de unde as putea cumpara de pe teritoriul UE, la un nivel bun raport calitate- pret, aftermarket:
    - eleron rs6?
    - praguri laterale rs?
    - bara fata rs fara grila centrala?

    Multumesc anticipat
     
    Ultima editare: 2 Iul 2019
  3. Adrian Bene

    Adrian Bene 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2018
    Locație:
    Londra
    Masina:
    Audi A6 2.0 Tdi Cvt C7 S Line
  4. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    MarianMaxx ma poti ajuta pt codul capacului de la cuiul de tractare fata, de la bara fata Sline 2011.multumesc anticipat
     
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @luk, codul lui este 4G0 807 241 A GRU.
     
    luk apreciază asta.
  6. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    Merci Marian Maxx
     
  7. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    @MarianMaxx ma poti ajuta si pt codul grilei centrale mici, situata pe centrul barei,pt bara fata Sline 2011. am inteles/vazut ca e o grila ingusta si lunga. Am cumparat o bara si nu capacul de la cuiul de tractare si are rupta aceasta grila. Capacele de la stropitori sunt la fel, asa ca le pot lua de la bara mea normala.merci
     
  8. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Capacele de la spalator nu sunt la fel, iar grila, la care te referi? Aia de sub cea centrala?
     
  9. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    Seamana capacele de la stropitori, ca si marime si forma. Da, aia de sub cea centrala.
    Stiu ca si la modelul de 2006 capacele de la stropitori erau la fel cu cele de Sline, banuiesc ca cei de la audi nu au schimbat acest mod de compatibilitate.
     
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Pe C7 capacele sunt diferite. Stiu ce spun, am trecut prin asta. Codul la grila aia este 4G0 807 683.
     
  11. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    Merci. O sa vad cand imi ajunge bara si ma apuc de demontat.
     
  12. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    @MarianMaxx. Ai avut dreptate, am verificat cu un capac de pe bara mea si ramane un mic luft. :) merci
     
  13. alebo 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2018
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    A6 2.0 2012
    Salutare. Se poate și pentru mine o imagine ceva unde aș putea vedea cum se demonstrează grilele de la proiectoare și marginea de jos (difuser) de la bara spate? Aș vrea să văd cum se pot da jos pentru vopsit.
    Masina este A6 C7
    WAUZZZ4G7CN159501
     
  14. luk

    luk 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q7 3.0 TFSI quattro
    Buna seara. Ai mai montat acest set de praguri ? Ma bate gandul sa le montez si eu, am vrut sa montez un set de ornamente prag tip ABT, dar nu ma prea incanta, e cam greu sa le lipesti ca sa stea bine lipite pe prag, nu prea au prinderea buna.

    alebo
    Tragi usor usor de grile si ies. Au niste urechi pe margine, ies destul de usor, la fel si difuzorul spate de la bara. Tragi de la un capat, putin mai tare la inceput dar ies urechile de prindere. Succes.
     
  15. CristianPodar

    CristianPodar 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2018
    Locație:
    Zalău
    Masina:
    A6 3.0 Bi-turbo an 2015
    @alebo Cel mai indicat sa demontezi bara pentru ca risti sa rupi clemele daca incerci sa tragi de difuzor

    20190722_202629.jpg
     
    alebo apreciază asta.
  16. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    @luk inca nu, mai studiez putin daca sa iau aftermarket sau OEM dar oricum eu pe solutia cu astfel de praguri voi merge (personal, imi place mult mai mult cum vin decat cele S-line de A6)
     
    luk apreciază asta.
  17. GeorgeZZZ 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Iul 2019
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7,2.0,2013
    Buna. Detin un A6 C7,2013,non-Sline. Intrebarea este: exista vreo modalitate de a monta doar grila cromata ca cea din imagine fara a modifica bara?
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Se poate... grilele sunt la fel. Vezi sa nu cumperi de facelift ca sunt diferite. Nu trebuie sa modifici nimic, dar trebuie demontata bara de pe masina, altfel nu reusesti sa desfaci suruburile care tin grila.
     
  19. GeorgeZZZ 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Iul 2019
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7,2.0,2013
    Am inteles,si ce grila mai exact este aceea? Pe ce model de non-FL s-a pus? Sau exista aftermarket acel model cromat?
    Initial am crezut ca este grila de FL,dar am citit aici ca nu se potrivesc si de asta mi se parea ciudat.
     
  20. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Este o grila AM sau benzi cromate lipite pe grila normala.
     

Distribuie pagina asta