1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

My Audi A4 B9 Red TFSI

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Danny90, 14 Mar 2018.

  1. Danny90

    Danny90 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    AUDI A4 B9 8W - S line - 2.0 Tfsi 252 cp (CYRB CYMC)
    A venit momentul să intru şi eu în rândul oamenilor care îşi prezintă maşina aici şi sunt mândru că am reuşit să îmi iau marca preferată de autoturism. Din 2009 până în prezent am folosit o Dacia Logan 1.6 16v, decentă, mi'a adus multe premii la concursuri de îndemânare şi va rămâne maşina mea de suflet şi de curse eventual. Deci...trecerea este imensă de la o maşină la cealaltă aşa că trecem la subiectul topicului.
    Maşina, un Audi A4, B9, fabricaţie Septembrie 2015, Benzină, 2.0 TFSI de 252 CP, Quattro. Ca şi dotări din ce mă pricep să zic, deşi cam observaţi şi voi, ACC şi toate sistemele de asistenţă, Sline interior, exterior, clima 3 zone, virtual cockpit, faruri matrix led(sunt bestiale). Maşina a ajuns pe mâna mea dupa ce am îndrăznit spontan să iau bilet de avion şi să merg după ea în Germania. Văzut, testat, plăcut, luat. 17600 km avea în momentul achiziţiei, maşina foarte îngrijită, încă miroase a nou în ea. Am primit'o încălţată cu Jante Borbet pe 18' şi anvelope de iarna + setul de vara al maşinii, cel pe 19' de la Sline. Am RAR'ul de făcut pe 26, deci mai am de aşteptat. Până atunci şi desigur, după, mă bucur de ea. Este extraordinară.
     
    RazvanRXR, Adi24, arazvan2002 și alți 30 apreciază asta.
  2. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    Pune si niste poze cu interiorul! Frumoasa nuanta asta de rosu [emoji4]. Pretul il tii la secret?? [emoji57]
     
  3. Danny90

    Danny90 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    AUDI A4 B9 8W - S line - 2.0 Tfsi 252 cp (CYRB CYMC)
    Mulţumesc. Adaug o poză de la vânzător plus ce poze mi s'au făcut pe drum în timp ce conduceam. Preţul era 37126 dar cu jantele şi anvelope de iarnă s'a rotunjit la 38000.
     
    Adi24, iulian hurjui, Chriss_Deejay și alți 9 apreciază asta.
  4. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    foarte frumoasa masina si imi place mult configuratia aleasa, un mare plus pentru ca ai optat pentru benzinar + Quattro + S-tronic. Sa te bucuri de ea fara probleme!
     
    Danny90 apreciază asta.
  5. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Felicitări și bine ai venit.
    Într-adevăr o mașina superbă aspect/motorizare. Pune mai multe poze, inclusiv cu jantele de vară :d

    După ce îți revii, eu zic că merită kit-ul de la ABT ca să o ridici la 330 de cai și 450 nm
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mar 2018
  6. Alexandru Bârbu

    Alexandru Bârbu 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi rs4
    Superba. Sa ai parte de ea făcând câți mai mulți km fără niciun incident. O resoftare in 300 cai plus și drumuri uscate:)
     
  7. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Bun venit in club! Mă bucur foarte mult ca ai ales aceasta mașina, ai un pachet superb de dotări iar culoarea exterioara este deosebita. Rulaj mic, poți tine foarte ușor evidenta operațiunilor de întreținere ce vor urma, mi se pare alegerea perfecta, felicitări!
    Resoftarea va urma la un moment dat, cu siguranța, abia astept sa văd atunci diferența pe care o vei sesiza. Cred ca va fi ca și cum ai alta mașina.
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Îl susțin pe Bogdan
    Asteptam engine upgrade... pt ca merita



    Km fără probleme și spor sa fie

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
    Danny90 apreciază asta.
  9. Alexandru Bârbu

    Alexandru Bârbu 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi rs4
    Parca ar fi allroadul meu dar cu o putere mai micuța:))
     
  10. Domnul Goe 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Feb 2018
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Passat CC, 2.0 TDI, 2011
    Esti din TL? Nu de alta, dar am văzut azi una identică în Tulcea.
    Superba masina!
     
    Danny90 apreciază asta.
  11. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Superba! Culoarea si elementele de S le are, doar upgrade-ul de putere motor mai trebuie!
    Multi km fara incidente!
     
    Danny90 apreciază asta.
  12. Danny90

    Danny90 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    AUDI A4 B9 8W - S line - 2.0 Tfsi 252 cp (CYRB CYMC)
    Mulţumesc Mik15, să dea Domnul să fie fără probleme
    bobalex, voi pune poze cu ea încălţată de vară curând, când voi trece la ele si referitor la kitul ABT, poate la vară dacă vor fi finanţele disponibile.
    Mulţumesc Alexandru Bârbu, Stefan550 pentru primirea în clubul acesta şi Cătă, da, foarte motivaţional clipul. DVR, îţi mulţumesc, sper să fie şi plusul de putere.
    Domnul Goe, ai văzut bine, sunt de loc din Tulcea dar m'am mutat în Constanţa, iar în această perioada mai mult în Tulcea stau.
     
  13. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    @Danny90 - salut si bun venit!

    Nu aveam ochi pentru audi a4 pana , dar la cum arata al tau cred ca imi schimb punctul de vedere.

    Mi se pare foarte misto pachetul de optiuni. Matrix LED pe A4 mai rar, intr-adevar sunt magice.

    Sa te bucuri de ea, sa te poarte sanatos, si daca reusesti, incearca cu acel soft, vei avea un monstru sub capota cu un consum nesimtit de bun.
     
    Danny90 apreciază asta.
  14. Danny90

    Danny90 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    AUDI A4 B9 8W - S line - 2.0 Tfsi 252 cp (CYRB CYMC)
    Salut LucianMarius, şi bine v'am găsit pe toţi. Pentru mine şocul e mare, dupa Logan pe care l'am mai condus intre timp de când am luat Audi'ul şi nu îmi venea să cred, deşi eram conştient de diferente. Deocamdată mă obişnuiesc cu cei 252 Cp, apoi mai vedem. Urmează să ii pun folii pe geamuri, si ceva folie de protectie la bord şi consolă, sa protejez acele zone gri care par expuse la zgârieturi, şi poate ceva pe faţă (bară, capotă, aripi ) folie de protecţie faţă de pietricele, ce mai sare de pe drum. Dacă cineva a încercat şi poate recomanda ceva, ar fi de ajutor.
     
  15. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Am încercat mulți folia și de ani buni
    Personal nu as pune pe interior...

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  16. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Nu pune folieeeeeeeee. Nici pe geamuri nici pe nimic....nu puneeeeee

    Daca nu gresesc, mașina are led, nu Matrix. Gresesc?
     
  17. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Parerea mea este asa: folie de 65% fata geamuri laterale, folie de 85% spate laterale si luneta, daca vrei sa ai vizibilitate acceptabila noaptea pe ploaie. Daca nu te intereseaza asta pune 85% fata si 95% spate. Bafta cu politia, nu e legal sa ai folie pe fata. Da un look special masinii si daca folia e buna protejeaza si de caldura/raze uv. Eu am mers pe llumar avangarde series, erau cele scumpe, sunt ok.
    Sa nu pui pe parbriz, am pus eu transparente, pentru protectie caldura si ub, intr-adevar ajuta dar nu mult, erau llumar airblue80, dupa ce ca au fost scumpe rau, dadeau si un efect de blur noaptea in special. Acum voi schimba parbrizul, e destul de vechi, altfel o dadeam jos.
    Mizerie!

    Folie exterioara...eu pe q nu am pus, dar pe s daca ar fi mai nou as pune, fiind mai jos incaseaza direct in capota pietricele. Capota a fost vopsita de 2 ori deja, o data din cauza pietricelelor, si inca o data ca nu a iesit vopseaua. daca nu te deranjeaza sa faci asta si ai un casco bun plus esti dispus sa renunti la bonusurile anuale de “lipsa dauna” atunci nu pune. Daca nu iti place cu casco, sau daca nu iti place ideea revopsirii elementelor, fara doar si poate as pune folie exterioara.
     
    Danny90 apreciază asta.
  18. Danny90

    Danny90 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    AUDI A4 B9 8W - S line - 2.0 Tfsi 252 cp (CYRB CYMC)
    Masina are Matrix, de ce zici nu foliei? Este antiefractie totodata si ascunde interiorul, sunt patit cu loganul (mi'a fost spart de 8 ori pana sa pun folie si de inca 3 ori dupa)
     
  19. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Cu folia tine de preferințele fiecăruia. Eu am ales sa montez la toate mașinile care imi trec prin mâna fiindca am obiceiul sa mai depozitez lucruri pe bancheta din spate (aici apreciez ca nu se văd din exterior), pentru confortul termic și pentru confortul copilului fiindca îl deranja soarele puternic pana la montaj.
    Și eu dau un plus pentru un soft după ce te vei obișnui cu mașina, va fi schimbată total, însă mă îndoiesc de marketingul care spune ca pe demaraj mașina ta ar fi mai rapida ca in s4/s5 stock.
     
  20. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    252 cai benzina si quattro e ce trebuie. Sa te bucuri de ea! TFSIul asta se misca bine de tot :arco:
     
    Ultima editare: 18 Mar 2018

Distribuie pagina asta