1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

My love A4 B8 2009

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Miai21, 4 Ian 2021.

  1. Miai21 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2020
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0tdi 2008
    Va salut,
    Sunt fan Audi dar din păcate tocmai anul trecut am reușit sa îmi iau primul audi A4 B8 cu 250.000 km, cod motor CAGC 120 cp, MMI 2G High, Navi, ACC, Jante 18 ET 35 și sunt foarte incantat de el. Nu e cine știe ce dotat dar eu sunt mulțumit de el, l-am cumpărat cu mici erori dar le-am rezolvat în timp:
    - limita senzor clapeta de admisie - am cumpărat un opritor pe care l-am montat singur și am scăpat de eroare
    - difuzor boxa usa spate- l-am dat jos și l-am reparat
    - usa rezervor nu se mai închidea cu restul mașinii când o acționăm din telecomanda- demontat motorașul și reparat
    - lampa centrala frana-cea de pe luneta se aprindea intermitent când apasam pe frana-demontata și refăcut contactele electrice

    Erori actuale- ușile fata stânga dreapta mai rămân blocate când descui masina--am de gând sa încerc sa le repar dacă nu- altele noi

    Retrofituri:
    -sistemul audio care este cel standard cu 8 boxe pasive cod 8T0035223AE - doresc sa trec la ASS dar încă nu știu ce cod și terminație am nevoie pentru amplificare
    - lumini picioare și avertizare usi
    - senzor ploaie, lumini automate și oglinda interioara heliomata
    - APS+

    Momentan acestea sunt în plan, poate pe viitor vor urma altele.

    La întreținere doar revizie totala ulei, filtre și recent kit distribuție și kit curea accesorii.

    Drumuri bune și în siguranță
     
    smurff, Caprita Emanuel, Bogdan20cj și alți 2 apreciază asta.
  2. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Bine ai venit si spor la treabă în continuare. Cât despre îmbunătățiri sunt destui colegi aici pe forum, cu b8 cu care să te sfătuiești.
     

Distribuie pagina asta