1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Noul Audi A7

Discuție în 'Stiri Audi' creată de Adrian, 30 Iul 2007.

  1. Adrian

    Adrian Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Earth
    Masina:
    cu gandul la un Audi A8 W12 450hp ;)
    Audi a lansat o schita a coupe-ului cu patru usi, A7, care se doreste sa ajunga in showroom-uri peste doi ani. Inainte de asta, Audi va prezenta un prototip A7 anul viitor la New York Auto Show.

    Conform celor care au lansat pe Internet aceasta schita, A7 va beneficia de motorizari V6 si V8, cele V10 fiind rezervate pentru variantele S si RS. Preturile vor fi sub cele ale modelului A8, dar o varianta cabrio a acestuia s-ar putea sa devina cel mai scump Audi pus in vanzare.

    Noul A7, va avea o competitie serioasa cand va fi lansat. Volkswagen pregateste o varianta ieftina a unui coupe cu patru usi, la fel si BMW care urmeaza sa construiasca un model bazat pe Concept CS. Dupa aceea, bineinteles, vor fi modelele Aston Martin Rapide si Porsche Panamera, la fel si Mercedes CLS, care a fost cel care a creat acest segment. Acesta din urma va suferi un facelift anul viitor, o varianta total noua fiind planuita in 2011.


    Sursa: MotorAuthority
     
  2. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    Daca macar seamana cu desenul asta, cred ca o sa rupa norma.... e sooper tare...
     
  3. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    Schita e destul de reusita. Sa vedem si produsul final !
     
  4. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    asta este un cgi pt A7. ar arata f bine daca produsul final va fi acesta
     
  5. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Arata bestial ........ :w00t:
     
  6. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    intradevar frumoasa eu unul sunt curios cum va arata interiorul?
     
  7. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    surse diferite, si cred ca va arata foarte bine masina la lansare :)
    interiorul specific audi..no comment :)
     
  8. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    eu stiam ca audi a7 va fi un coupe cu trei usi,aici vad variante si cu 5 usi...is curios cum va arata,da oricum cred ca fi frumoasa
     
  9. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    AHH........Daca ar arata asa cum e in pozele alea ar fi moartea mea....:wub:
     
  10. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    Proiectul asta nu imi place - cel de la Adibose e tare:p;)
     
  11. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Cele mai frumoase masini dupa parerea mea. Designul este de nota 10+ :yes::icon_thumright:
     
  12. WBT

    WBT 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2008 2.0Tdi 143CP ALB
    nu stiu ce rost ar mai avea e intre a4 si a6 ca de a8 chiar nu imi mai imaginez cum ar putea sa il mai faca. oricum arata bine. nu sunt sigur ca ar avea asa multe vanzari trebuie ceva diferit de a4 si a6
     
  13. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    A7

    Concurent direct cu CLS celor de la Mercedes. Nu o sa ne mire cand se va baga si BMW-ul in aceasta lupta a coupe-urilor in 4 usi:)
     
  14. WBT

    WBT 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2008 2.0Tdi 143CP ALB
    tu ai dreptate insa prea arata a a4 lateral a5 spatele si fata. ar trebui sa il mai lungeasca un pic la faruri si la stopuri ca altfel nu osa isi justifice pretul. pan la urma cls-u nu e chair asa asemanator cu alte mercedesuri cel putin spatele este total original. parerea mea. oricum pan anu se lanseaza la vreun show doar speculam si batem campii
     
  15. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pai tocmai asta zic ca nu e o varianta finala ci doar un concept. Poate o vor mai modifica. Am uitat sa specific ca in aceasta categorie mai intra si proaspatul Passat CC:rolleyes:
     
  16. WBT

    WBT 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2008 2.0Tdi 143CP ALB
    ala abia il astept. din poze arata extrem de misto si sincer sa fiu daca ar fi avut interiorul la calitatea audiului l-as prefera pe acela. aaa si sa nu uit farurile cu leduri :)))
     
  17. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    Cu dedicatie A7

    Mie mi-ar placea ca A7-le sa fie un coupe de doua usi,dar la scara mare si la fel de frumos la fata, spate si interior ca A6.Asa cum e SL-ul,dar sa fie facut de OOOO si sa fie luxos:eyebrows:
     
  18. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Poze cu A7 avand ca sursa revista Autobild din Germania.
    Cei de la Autobild au renume destul de bun in informatiile de acest gen, de exemplu au fost singurii care au dat pozele reale cu Q5 inainte de lansarea oficiala a acestuia.
     
  19. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    bai e tare frumos, dar asa cum s-a mai spus mai sus, nu prea e suta la suta un model nou si original, cum e CLS-ul. Adica, de exemplu asta din pozele lui "teg" mi se pare un A6 face-lift si tind sa cred ca asta va fi modelul real. Nu zic, e frumos de moare, e chiar bestial, are niste forme foarte agresive, dar... nu e original :rolleyes:
     
  20. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    A7 este programat pentru 2010, ca rival pentru Mercedes CLS si viitoarea BMW seria 8

    Seful de design al Audi, Stefan Sielaff, declara ca A7 va da o noua directie in design si calitate a interiorului; va prelua si sistemul MMI generatia a II a, cu hard disk, de pe Q5, si va fi plin de tehnologie, inclusiv un nou sistem de recunoastere vocala declarat de seful de la Dezvoltare, Michael Dick, ca "revolutionar"

    Se astepta vanzari de 40.000 de unitati pe an, majoritatea in America de Nord, tinta fiind nu cresterea globala a vanzarilor ci cresterea imaginii de marca.

    Desi va avea o lungime de 4900 mm, va avea doar 4 locuri, pentru a nu se concura cu A6/A8 in termeni de utilizare practica.

    Sursa: Autocar UK
     

Distribuie pagina asta