1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Oglinzi Furate - sistem antifurt sau le inscriptionam ?

Discuție în 'Furturi auto' creată de BogdanI, 13 Iul 2008.

  1. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    Ce voi incerca in aceste randuri este sa trag un semnal de alarma asupra furtului de oglinzi si sa cer un ajutor in privinta achizitionarii mai ieftine de pe piata si nu de la reprezentanta un set de oglinzi.
    Pe 12-iulie-08 la 6:38 AM mi-a furat oglinzile laterale persoana care o vedeti in poza, am dat politiei pozele si filmul, poate il recunoaste vreunul dintre voi.
    Daca stiti cum sa-mi protejez pe viitor oglinzile astept un sfat.
    Multumesc
     
    Ultima editare: 13 Iul 2008
  2. Dracku

    Dracku Bronze Member

    Înscris:
    21 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Fosta mea, Audi A4 2,5TDI V6 Quattro 2001,180CP
    Salut!Din cate am vazut,esti din Bucuresti,ca si mine.Da-i o cautare pe Google si vezi ca sunt centre de inscriptionare oglinzi(cele care se ocupa cu colantari,banere,etc).Pretul e intre 90-120ron si poti sa scrii nr de masina pe oglinzi sau ce vrei tu.
     
  3. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    Mersi pentru sfat, mi-a mai spus de asta politistul care a cautat amprente, el zicea de optiunea asta de marcare cu substanta chimica si ca a doua oara cand a revenit hotul a vazut ca nu mai poate sa-i ia oglinzile si le-a spart. Ce draq sa faci ca nu poti sa o lipesti cu silicon ca nu o mai poti roti si aranja din masina, iar si asa poti pati la fel ti le sparge sa se razbune....
     
  4. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    Le-as rupe picioarele la gunoaiele astea de oameni,sa ne zici si noua daca se rezolva ceva la politie. bafta si sper sa nu mai ai evenimente neplacute
     
  5. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    sper sa al prinda pe nenorocit :asskicking::haudrauf::box:
    cat despre oglinzi vezi in vitan poate reusesti sa le cumperi tot pe ale tale :)
     
  6. RadOne

    RadOne Banned

    Înscris:
    6 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    vezi avatar
    Ce idiot

    Sper din tot sufletul sa-l prinda politia si sa-i dea si o mama de bataie...astia ne forteaza pe noi sa ne scriem pe oglinzi....stau sa stric tot aspectul masinii scriind pe oglinda numerele de inmatriculare ale masinii din cauza unor maimute care traiesc din furat...ca munca nu le place....:aggressive: ma inscriu pe lista celor care vor sa le rupa picioarele...presupun ca nu merge sa le scoti pe casco...sa le zici ca le-ai gasit sparte sau ceva de genul...???
     
  7. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    Sper sa reusesc sa mi le iau prin casco, infine daca nu, vorba prietenului de mai sus ... ma duc in vitan poate le gasesc tot pe ale mele:ermm:, oricum la politie imi sugera politistul ca daca il gasesc pe faptas sa sun repede la un numar care mi l-a dat, i-am raspuns ca nu stiu daca il sun cum l-am vazut sau dupa... am carlig de remorcare si cred ca-i fac o tura de cartier cu ajutorul lui. Eh bine, ma gandeam ca locuiesc intr-un cartier civilizat in Sector 1 [cart. Aviatiei] dar din pacate este mai avizat de catre scarbele astea de cat celalalte cartiere din Bucuresti.
     
  8. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    daca ai declarat furtul la politie nu mai poti sa faci prin casco. doar daca polita ta casco acopera vandalismul,atunci poti sa rezolvi cu casco
     
  9. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    nu este adevarat. Furtul este una, vandalismul este alta. Polita casco acopera si furtul (doar sa nu ai fransiza pe furt partial). Vorbesc in cunostinta de cauza, am trecut prin asta (doar ca mie mi-au luat oglinzile cu totul, cu carcasa).

    P.S. Am un set de oglinzi de vanzare daca e cineva interesat (noi, in cutie).
     
  10. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    Mnda am cautat inebunit de 2 zile pe internet dupa oglinzi, ebay..okazii..siteuri peste siteuri, am decis sa-mi incerc norocul si la reprezentanta si spre surpinderea mea am gasit mai ieftin decat pe ebay exemplu oglinda neincalzita 60Euro ambele bucati iar 90Euro incalzite pretul era cu tot cu transport dezavantaj doar ca-ti venea in 9 zile lucratoare, ehh in schimb la reprezentanta am gasit spre suprinderea mea la 308Lei ambele bucati inclazite si originale. Multuesc ca ati fost alaturi de mine
     
  11. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    la ce reprezentanta te-ai dus?
     
  12. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    PORSCHE BUCURESTI NORD- Pipera-Tunari nr. 2
     
  13. m.andreea 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Iul 2008
    Locație:
    PLOIESTI
    Masina:
    AUDI A4, 1.9TDI, 2001
    sa va povestesc ce am patit eu. intr-o zi la ora 13 a venit cineva la mine in vizita si m-a intrebat daca am busit masina. cand am coborat in fata blocului masina mea nu mai avea bara din fata si era si geamul de pe partea soferului spart. am sunat la politie si m-au chemat la sectie sa imi recuperez bara ca era la ei de la ora 3 noaptea. au spus ca i-au alergat pe hoti dar nu i-au prins. nu a venit nimeni la fata locului sa vada in ce hal arata masina. am fost bucuroasa ca mi-am recuperat bara, dar era bine daca se opreau aici. insa au taiat si cablurile de la clima care m-au costat foarte mult.
    politistul cu care am vorbit mi-a spus ca e vina mea ca nu am alarma la masina.
    a stat bara la ei o noapte cu numarul pe ea si nici macar nu am fost anuntata ca mi s-a spart masina.
    asta este...paguba mea. nu vom scapa niciodata de acesti hoti.
     
  14. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    :w00t: asta deja este scenariu de groaza, sorry pt ce ai patit
    nu ai ce sa le faci la nenorocitii astia de hoti, singura solutie este un casco care sa acopere toate aceste daune
     
    Ultima editare de un moderator: 26 Mar 2012
  15. mathias 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    AUDI A8, 3.0
    Furt oglinzi

    Salut
    Azi noapte mi s-au furat oglinzile (sticla) intr-o maniera f f "profesionala" fara sa atinga restul masini. Probabil au inceput sa lucreze cu manusi sau au ventuze cu care trag oglinzile.

    Daca achizitionati astazi oglinzi va rog sa anuntati... cel mai bine ar fi sa nu le achizitionati dar....

    Model A8, facelift...
     
  16. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    Salut,
    imi pare rau sa aud asta, in ce zona s-a intamplat?
    poate evit aceasta zona :icon_thumright:
    Apropo, am vazut ca esti membru nou in club, poate te prezinti si tu la sectiunea noi membri si prezinti si masinutza:sign_welcome:
     
  17. mathias 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    AUDI A8, 3.0
    sectorul 3, dar nu asta e important ci faptul ca se intampla si daca nu s-ar mai achizitiona de la tot felul de ciudati aceste oglinzi nu s-ar mai fura... dar le voi personaliza... am tot amanat dar se pare ca nu trebuia amanat... asa ca daca nu le aveti personalizate .. personalizati-le

    vis a vis de zona noi membri, nu prea am timp, dar cand voi avea voi da detalii

    sanatate
     
  18. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    A actionat in 12 secunde si tot ce a avut nevoie de o grefa in forma de L putin curbata eu l-am filmat pe ticalos si stiu, imi pare rau dar nu iti vei mai recupera oglinziile de obicei se fura doar daca au o comanda sigura, asa ca sunt de mult si vandute.
    Uite eu mi-am inscriptionat oglinzile poate doresti sa procedezi si tu la fel asa nu ar mai avea clienti www.antifurtoglinzi.ro, se spune ca e sistemul venit in tara de 4 ani si in america se foloseste de 15 ani si au scazut furturile la oglinzi decand cu aceasta procedura care costa numai 98lei. Salut
     
  19. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Intrebare:
    Pt ce le trebuie oglinzile (in afara de faptul ca vor fi cumparate de alti pagubiti) ????????
    Cred ca si de la noi, proprietarii de Audi pleaca acest "fenomen" ......

    Daca nu am mai cumpara piese de prin piete si targuri a caror provenineta este indoielnica cred ca ar fi un inceput ......
     
    Marius Dumitru apreciază asta.
  20. BogdanI

    BogdanI 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2005
    Mnda ... le trebuie ca fac un ban usor si repede in 12 sec de furat fac 100 lei, dar ei sunt oameni care sufera din cauza vreunui prieten care l-a indemnat sa incerce sa traga dintr-o tigara si apoi sa prizeze droguri, pot sa spun ca-mi provoaca mila ca poate traieste intr-o cutie de carton, defapt ei sunt niste victime ale guvernului si a sistemului de rahat in care traim cu totii, si mai spun cu ciuda ca nu a avut taria sa lupte pentru un ban cinstit cum fac restul oamenilor care trec prin acele momente grele, oricum cu toate astea daca il prind pe faptasul furtului i-as rupe picioarele...
     
    Ultima editare: 2 Aug 2008

Distribuie pagina asta