1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Perchezitie fara motiv a unui autoturism

Discuție în 'Furturi auto' creată de Moldovan Dan, 16 Apr 2013.

  1. Moldovan Dan 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    a5 sportback
    Azi am patit a 2-a oara :
    initial 2 politisti de la sectia 6 Cluj-Napoca m-au oprit si m-au acuzat ca eu conduc o masina furata la care am schimbat numerele de inmatriculare, drept urmare au facut o perchezitie amanuntita a masinii pentru a-mi gasi numerele reale si apoi mi-au verificat si seria masinii, iar intre timp au mai aparut 2 echipaje de politie in ajutor.
    Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac legal.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Sa iei legatura cu un avocat si intre timp mergi in audienta pentu a afla motivele acestor actiuni. Bafta
     
  3. Moldovan Dan 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    a5 sportback
    Am luat legatura cu "cineva" care mi-a spus ca este acoperirea pentru montarea "tehnicii operative", deci sa nu cred niciodata ca politistii sunt chiar asa de prosti.
     
  4. VdTAFAN

    VdTAFAN Silver Member

    Înscris:
    22 Oct 2012
    Locație:
    Craiova/Caracal
    Masina:
    Audi A6, 3.0TDI, BMK,6HP19A,2006
    Poate au dreptate!! De unde stim noi ca nu conduci o masina furata cu numerele schimbate?!?! :):shrug: Glumeam! Sa le fie rusine . Te au perchezitionat o data si apoi a 2a oara. Da i in judecata! WTF isi bat joc de 2ori. Le ceri si niste daune pentru ca te au acuzat pe nedrept si actiunile lor repetate ti au facut rau.
     
  5. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    :palooooooooooooooooooooooo.Tehnica...........caci despre ea vorbesti,nu se monteaza de politistii obisnuiti ci de fostii ,,2 șun sfert,,si nu asa aiurea.Stiu asta de la prieteni care au patit-o dar care s=au descurcat sa scape de tehnica.Iti dau un sfat:cand esti in masina si vorbesti la telefon etc da drumul la muzica normal si atunci sunetul e distorsionat si slab.Umbla si tu cu masini cu numere normale nu de JILAVA sau Poarta Alba ca de asta ai probleme.:p:p:p:undwech::undwech::angrymod::angrymod::ninja::ninja:
     

Distribuie pagina asta