1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inchidere/Deschidere portbagaj sau Yala portbagaj la Audi A4 B8

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de GunX, 19 Mar 2012.

  1. dann778

    dann778 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6 ultra
    In urma cu vreo 3 luni m-am lovit de problema asta, mai exact am avut un client....insa la el nu facea nici "click".I-am facut rost de intrerupatorul complet si s-a rezolvat.5N0827566T.A costat 145 ron.Atentie.Ptr modelele cu rcs(reversing camera system),este alt cod.
     
  2. iondragos90 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 Tdi 2012
    Am rezolvat problema.din fericire se jucase un prieten in meniu si setase blocare automata a portbagajului.
     
  3. tommy lee

    tommy lee 5th Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2012
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4 B8 avant, 2.0 TDI (CAGA) 143CP, 2010
    Zilele trecute am pregatit masina pentru montarea difuzorului de bas si am vazut ca mocheta compartimentului de bagaje are doua fete. O fata acoperita cu mocheta, fata cunoscuta de toata lumea si dosul care este impermeabil, destinat bagajelor murdare. Pentru ca sa intelegeti am pus doua poze. Asta este valabil la avant, A4 B8. Am verificat la un coleg cu A4 B8 sedan si in cazul lui mocheta are doar o fata. Sper sa va fie de folos informatia.
    DSCF4023.JPG DSCF4024.JPG
    Drumuri bune sa aveti.
     
    sandman apreciază asta.
  4. Siloredana

    Siloredana 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Sep 2015
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2010
    Buna,
    Am vazut aici ca cineva a montat plasa laterala in portbagaj la A4 B8. Am vazut si codul - 8T0 861 710 4PK - plasa laterala portbagaj (contine toate piesele necesare montajului) - 150 lei dar ma intereseaza de unde o pot cumpara in Romania.Am cautat pe net dupa cod si a dat doar site-uri din strainatate.Multumesc.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cumperi de la orice magazin de piese auto. La noi pe forum in aria de prestari servicii ai un coleg din Arad ce are magazin de piese auto. Ii dai codul si iti aduce piesa respectiva.
     
    Siloredana apreciază asta.
  6. Siloredana

    Siloredana 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Sep 2015
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2010
    Multumesc frumos Cristi si inainte sa iti mananc nervii ma opresc aici. Deocamdata o zi faina. :)
     
  7. SIP 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2016
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A6, 2.0 TDI, 2010
    Salutare,a mai avut cineva probleme cu yala de la portbagaj? Mie astăzi nu mi s-a mai deschis portbagajul deloc..se aude motorașul cum merge dar merge în gol,nu deschide..nu știu dacă e de schimbat sau merge reparat..
     
  8. SIP 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2016
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A6, 2.0 TDI, 2010
    Am desfăcut capitonajul și am desfăcut yala. Problema este de la pistonasul ce împinge clapeta pentru deschidere, are pe el o siguranță foarte mica și aia s-a rupt..

    Cam asa s-a rezolvat problema:

    12.jpg
    13.jpeg
    14.jpeg
    15.jpg
     
  9. Vioreanu Bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Oct 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Avant,2.0 TDI, 2013, 143 cp
    Salut!

    Sunt posesorul unui Audi A4 Avant din 2013 - facelift. Motor 2.0 143 cai, adus personal din Germania.

    Am si eu o nelamurire: in compartimentul din stanga, in portbagaj, in spatele stopului, am un mare loc liber.

    Ce trebuia sa fie acolo?

    Imi lipseste ceva pentru ca a fost oprit de vechiul proprietar ? E vorba de ceva legat de o dotare pe care nu o am sau pur si simplu e normal acel spatiu gol ?

    IMG_8200.JPG IMG_8201.JPG IMG_8202.JPG

    Multumesc.
     
  10. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Este normal! Mai vine montat amplificatorul de Bang & Olufsen. Dar daca masina nu are acea dotare, nu exista nici amplificatorul cu pricina.
     
  11. thor4ever Silver Member

    Înscris:
    23 Iun 2014
    Locație:
    sebes-alba
    Masina:
    Audi a4 avant, 2010, CAHA-170hp
    Se poate cumva modifica functia open/close din cheie la avant cu hayon electric?
    La mine doar se deschide, inchiderea facandu se din butonul de pe hayon.Am vazut la skoda ca asa vine si acolo dar apoi prin modificare a putut inchide si din cheie.Aici oare se paote?
     
  12. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Din pacate la A4 nu se poate...
     
  13. thor4ever Silver Member

    Înscris:
    23 Iun 2014
    Locație:
    sebes-alba
    Masina:
    Audi a4 avant, 2010, CAHA-170hp
    Mersi pt raspuns
     
  14. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    Salut. Pentru cei interesati de subiect, dupa ce am vazut la colegii cu A6 functia de easy open a portbagajului am vrut sa am si eu pe A4. Avand in vedere ca mi se intampla des sa fiu cu mainile ocupate si sa am nevoie sa bag ceva in portbagaj, cand am auzit ca un coleg de pe forum (mabalaru) poate adapta asa ceva, am fost super incantat. Avand sedan, la mine doar se deschide automat portbagajul (nu il si inchide, evident). Este un senzor cu infrarosii ce se monteaza in bara din spate si se leaga la BCM2 (montajul a fost realizat de cata181, caruia ii multumesc pe aceasta cale si pentru reglajul ulterior). In prima faza senzorul era reglat prea sensibil si se deschidea portbagajul aiurea, dar din fericire acesta e prevazut cu un potentiometru care mareste/micsoreaza distanta de la care este activat senzorul. Acum e reglat la 5 cm, merge ceas. Eu unul sunt super incantat, e un add-on foarte folositor la sistemul Keyless entry.
     
    Ultima editare: 3 Noi 2016
    FlorinA4 2011, NonoGe și cata181 apreciază asta.
  15. Mr.Bobby

    Mr.Bobby 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A4 B8 - 2010 - 2.0 TDI - 143-EU5
    Salutare tuturor! Ce modalitate avem sa se deschida hayon-ul automat la actionarea din telecomanda? Vorbesc de un avant, ce nu are buton de deschidere si inchidere. Montat poate alte telescoape cu putere mai mare, etc? A facut cineva asa ceva poate?
     
  16. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    La avant se poate monta deschidere/inchidere electrica a hayonului, retrofit. Piese OEM. Sunt colegi care si-au montat. Din cate stiu nu exista telescoape asa puternice pentru hayon incat sa il ridice singure.
     
  17. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Va salut ! O intrebare am la voi : In cazul in care haionul nu se mai dezgheata (100% , ci doar 60%),cand apas butonul de dezgetare , trebuie schimbat tot haionul sau exista o posibilitate sa repar sistemul de dezghetare ??? Va multumesc !
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Eu stiu ca se poate reconstrui partea intrerupta, dar nu stiu cine face aceasta operatie.
     
  19. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Oricine. Exista kit-uri de reparatie, doar ca trebuie vazut unde este intrerup circuitul.
    Da o cautare pe Google dupa "defroster repair kit".
     
  20. Andrey1992

    Andrey1992 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Dec 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    A4, 2.0 TDI CJCA 143HP, 2013
    Salutare, a incercat cineva sa implementeze o modalitate de inchidere automata a portbagajului la un A4 sedan? Ar fi posibil un asemenea retrofit?
     

Distribuie pagina asta