1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare Service - Mecanica - Electrica - Diagnoza - Tinichigerie - Vopsit in Oradea - Bihor

Discuție în 'Service' creată de shake_alin, 3 Mar 2009.

  1. shake_alin 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Mar 2009
    Locație:
    bihor
    Masina:
    audi a4 , model 2006
    buna ziua, am un audi a4 avant din 2006, am avut un accident in care s-a spart baia de ulei:notme:, gresala mea a fost ca am dus masina in service la D&C oradea, unde dupa ce au schimbat baia am ridicat masina si dupa aproximativ 500 km au inceput sa se auda batai la motor, am dus masina la ei si au gasit pilitura in ulei dupa o constatare mai amanuntita au zis ca trebuie schimbat motorul scur ca vibrochenul s-a dus impreuna cu ax culbuturi si ce au mai zis ei.cei de la asigurare nu au vrut sa ma despagubeasca sustinand ca vina este a celor de la D&C. mecanicii de la D&C nu au verificat pompa de ulei cand au schimbat baia , ei zic ca au verificat dar pe factura si pe devizul de service nu apare ca manopera asa ca motorul meu s-a dus, iar paguba trebuie sa o suport eu, daca ii dau in judecata cel putin 2 ani trebuie sa ma judec cu ei si cum in Romania se pierde cu depratea in mana.......
    prin acest mesaj vreau sa le atrag atentia celor din oradea sa nu ajunga cu masina la acel service (D&C ORADEA) sa nu pateasac ce am patit eu...........
     
  2. Tomee80

    Tomee80 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Oct 2014
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDI 16V - 2004 - BKD 170CP
    A avut cineva experiente cu reconditionarea turbosuflantei in Oradea? Am gasit vreo 2 firme, dar as dori niste pareri, experiente proprii. Ms.
     
  3. SAU 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Mar 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 Avant ian/2009
    @Tomee80
    Si eu caut un service Ok in Oradea. Mai nou e la moda "s-a dus trebe schimbat"!!! Am patit cu pompa secundara de recirculare, martor bord galben... mers pus tester... mda domnu, s-a dus, tre schimbat... Pai bine, nici macar nu o dai jos sa vezi ce are?....Nuoa... perdere de vreme, e electrica poa s-au dus paletii din ea sau un scurt la motoras.... Ok, zic, si una sa o schimbi, cat e? Se uita omu in calculator pe oferte si ma executa scurt... 1537 de lei. ... si vine in 2 zile, mai e una la 1170 lei dar vine in 2 saptamani.....
    Incredibil!!! Adica mi-an facut distributia full schimbat si n-am sarit de 1200 lei si asta imi cere pe o pompa cat un cartof, 1500 lei....Mno!
    Venit acasa, bagat in garaj, demontat pompa... si surpriza.... colmatate aripioarele si fortat motoras deci blocat... ook, sun un amic si zice ... iti fac eu rost de o pompa, te costa 300 lei e aproape noua, are sub 5500 km rulati, e de pe un Audi A5.
    Concluzia?
    Am schimbat cu pompa aproape noua si mi-am reparat-o pe cea colmatata.
    Despre ce vb auci????
    Service serios Oradea???
    Nu exista.... "S-a busit domnu, tre schimbat"... Asta stiu si eu!!!!
     
    ZBINTU ALIN apreciază asta.
  4. lucian190

    lucian190 Silver Member

    Înscris:
    26 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A8 - 4H / D4 / 3.0 QUATTRO 250 cp. TDI 2012 cod motor CDTA
    Salutare membrilor din Oradea. Se pare ca a venit si vremea schimbarii masini mele un Audi A6 3.0 TDI din 2006. am gasit un Audi la voi in Oradea, dar pentru al putea achizitiona trebuie verificat corespunzator mai ales ca suma de achizitie NU este deloc mica. as avea rugamintea NUMAI la cineva care are un istoric pozitiv cu un service bun pentru a-mi facilita legatura cu cei de acolo. cu siguranta as fi incantat daca aveti o persoana de incredere/contact, care se pricepe cu adevarat la masinile nostre Audi. daca imi puteti lasa si un numar de telefon pentru a va putea contacta eu ar fi perfect. as avea mai multe de intrebat dar, cred ca cel mai bine in particular este mai corect. multumesc anticipat pentru ajutor si astept PM de la voi cu informatii si eventual numar de telefon. numai bine domnilor.
     
  5. Ave

    Ave 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2017
    Locație:
    Salonta
    Masina:
    Audi A6 F4 C6 2.0 tdi 140 cp 2005 BLB BMW X1 2.0 177CP
    Salutare din nou !
    Vreau si eu o recomandare sau un numar de telefon pentru inlocuirea farurilor halogen cu cele cu xenon plus drl in Oradea, Arad, Timisoara,daca a facut cineva din zonele astea modificarea pentru A6 4F. Sper sa ma ajute cineva ca nu ma pricep la asa ceva si nu as vrea sa stric nimic.
    Multumesc.
     
  6. pascar31 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi a6 2.5 TDI 2002
    Si eu am cautat dar numai pareri proaste am auzit de cei din Oradea . Cauta la Cluj

    Cunoaste cineva in Oradea un electrician ce repara CB-uri = display la un audi A6 C5. Nu gasesc decat la Bucuresti. Multumesc.
     
  7. sictiritu 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6, 4AH0TA, 2020
    Salutare,
    Am schimbat distributia dupa achizitia unui A6 4G C7, insa dupa remontarea barei, dupa spusele celor de la service-ul respectiv si diagnostic pe calculator trebuie sa realiniez senzorii. In ecran am mesaj de "no sensor vision" care apare la prima curba sau obstacol in fata ei.. Acum intrebarea este daca pot sau nu pot sa ma incred in cei de la reprezentanta din Oradea pentru realiniere si poate stie cineva si la ce costuri sa ma astept.
    Multumesc
     
  8. Marusca bogda 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Aug 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi a6 4f 2005
    Salut. Stiti pe cineva in Oradea care anuleaza blocatorul de volan? Multam.
     
  9. Andrei2103 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Mar 2019
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8.5,177cp,2012
    Salutare,
    Stiti un service in Oradea unde s-ar putea face upgrade de la farurile cu halogen la cele xenon cu banda led ? Masina e A4 B8.5 2012. Multumesc
     
  10. R D

    R D 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 S-line Avant 2015 148hp
    Era cineva in Oradea care repara pompe de ulei pe lant: faimosul hexagon de 6mm si locasul lui. Am citit depre persoana asta in alt topic dar nu mai dau de el. Il stie careva?
    Multumiri anticipate!
     
  11. Marcus17

    Marcus17 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2016
    Locație:
    UK
    Masina:
    Audi A4 B8 S-LINE 2.0TDI (CAGA) 2009
    Salutare. Un vopsitor bun in oradea?
     
  12. Dany07 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2021
    Locație:
    Bihor
    Masina:
    Audi A6C5
    Salut,
    Doresc sa fac conversia de cutie de la automata la manuala pe un A6 C5 2005. Am si o masina donatoare identica din 2000. Ambele sunt Quattro de 180 cp
    Intrebarea mea este:
    Imi puteti recomanda pe cineva ? Toti la care am apelat refuza sa faca asa ceva. Ma poate ajuta cineva ? Sunt din judetul Bihor
     

Distribuie pagina asta