1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Reparatie arc sarit suport carti vizita la A4 B6

Discuție în 'How-to / Operatiuni de intretinere' creată de drogas, 19 Iun 2014.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. drogas Gold Member

    Înscris:
    31 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B6 1.8T AVJ 2002
    Iti scriu acum pasii:

    1) se deschide torpedoul si prin fanta creata tragi cu un varf de surubelnita sau cu cheia de scos capacele de la prezoane si astfel iese acel plastic in forma de U ( intors invers) care acopera partea de deasupra suportului de carti de vizita. Se trage insre scaune
    2) dupa ce ai scos suportul din partea dreapta, tragi de el si iese si din mijloc si din partea stanga.

    3) Acum se vor vedea 2 gaurele deasupra ramei care tine suportul de carti de vizita , bagi 2 surubelnite drepte si apesi ( se vor apasa acele cleme - apar in poze la topicul de vanzari unde ai postat si tu). Tii apasat si tragi de suport in fata( cu tavita deschisa) la cel moment e deblocat din clemele de sus iese cam 3 cm in fata, dar mai e o clema sub suport care o apesi tot cu o surubelnita de jos in sus.
    4) Iese suportul cu tot cu buton ESP si trebuie sa scoti tavita( fortezi cu surubenita pintenul de langa rotitacare face miscarea tavitei inainte-inapoi)
    5) In acest moment ai tavita afara si vei gasi un arc in forma de tabla rasucita( care functioneaza pe principiul de functionare al unei rulete de masurat in constructii) si de asemenea te vei trezi su cu un tambur pe care sta infasurat acest mosor de tabla.

    6) Bun ca sa pui la loc sistemul, ( eu am stat ceva sa imi dau seama cum functioneaza) iei mosorul, bagi tabla prin el, si dupa bagi mosorul in tavita in suportul de tavita unde sta mosorul iar varful tablei are un cant care vine prins pe scheletul suportului in partea din fata. Bagi varful tablei in cant si impingi tavita la loc in schelet...

    Vin imediat cu o poza

    ERATA: IN POZE APARE O MASINA DE ANGLIA CU VOLAN PE DREAPTA, efectiv tot ce e in poze e in oglinda cu ce gasiti la o masina cu volan pe stanga
     
    Ultima editare: 19 Iun 2014
    Coteanu Constantin apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta