1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Revizii intretinere si Schimburi - filtre si alte consumabile - Resetare Service la Audi A6 C8

Discuție în 'Audi A6 C8 (2018 - prezent)' creată de tim s, 13 Feb 2020.

1. tim s

tim s 2nd Gear Member

Locație:
    timisoara
    Masina:
    A6 C8 45 TFSI SPORT S TRONIC 2019 EU6 dTEMP NAVI LED ACC 245CP
    Ma poate ajuta cineva cu o informatie?Acum cand lucrarile de service nu se mai noteaza in Caietul de Service ci se tin digital as vrea sa stiu de ce mie nu mi se actualizeaza in aplicatie lucrarile facute in service-ul ales? Am facut schimbul de ulei la 15000 la Porche Timisoara, mi s-a spus ca informatia va aparea in cateva zile pe aplicatie dar au trecut 10 zile si nimic.Am sunat la reprezentanta si nu au stiut sa imi spuna !Imi apare doar prima inspectie,cea de predare a masinii facuta in Danemarca.

Va multumesc!

2. Serbanescu Raoul

Serbanescu Raoul 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C8, 50TDI, 2018
    Dar la ei apare? Daca apare la ei ,e in regula pentru ca platforma e comuna international din ce stiu eu . Cand am cumparat masina in decembrie mi-au aratat monitorul si au zis ca informatia e comuna tuturor reprezentantelor....

3. Ionut Stancu 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Problema este aplicatia .. si pe forumurile de afara se tot vorbeste de faptul ca uneori apare, alteori nu, la unii apare, la altii nu. Important este ca in "caietul de service digital" aceste informatii se regasesc.
    Bafta!

4. tim s

tim s 2nd Gear Member

Locație:
    timisoara
    Masina:
    La MyAudi conteaza foarte mult ce tara selectezi si chiar ce limba.De exemplu daca selectez ca tara Romania si limba romana,imi apar dotarile in detaliu dar nu apare update la harti. Daca schimb doar limba in engleza,pot sa descarc hartile dar nu mai apar dotarile masinii in detaliu.Cel mai complet sistem la Myaudi este Franta/franceza.
    In legatura cu Service Digital nu imi apare indiferent de aceste setari.Nu ma incalzeste ca apar in sistem,eu vreau sa am eu acces la ele.

5. BogdySBR

BogdySBR 3rd Gear Member

Locație:
    Arad
    Masina:
    Q5 40TDI
    La mine apare, idiferent de limba in care ma conectez. E drept ca atunci cand am facut contul am zis ca sunt din UK. Daca puneam Romania nu puteam sa adaug masina!

6. tim s

tim s 2nd Gear Member

Locație:
    timisoara
    Masina:
    Curios,azi mi-a aparut si mie informatia in aplicatie.Interesant,poate a citit cineva aici!

Distribuie pagina asta