1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

RS6 C8

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Element, 5 Feb 2020.

  1. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @Cosmin ZKG nu mi surad deloc:) si as pune doar noi pe masina
     
    mirceacml și Cosmin ZKG apreciază asta.
  2. Pop Mihai 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2020
    Locație:
    Somcuta Mare jud. Maramures
    Masina:
    Audi A4, B6, combi, an 2003, 1.9 tdi, 6 trepte
    Stau si ma uit la poze de aproximativ 25 minute, este incredibila.
    Sa o stapanesti sanatos :)
     
    Element apreciază asta.
  3. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Si eu votez tot pt primul model de jante. Arata demential pe masina!
     
    Element apreciază asta.
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Hai cu zapadaaa !

    36CE03C4-53B1-4634-8B22-ED12DFF1E5D8.jpeg
     
    Andu333, stefan550, borsy și alți 3 apreciază asta.
  5. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
  6. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Felicitari pentru masina. Este deosebita! Sa o folosesti cu placere si fara incidente.

    Un set de jante de 22” ar arata potrivit pe masina atat timp cat drumurile pe care circuli le “suporta”.
     
    stefan550 și Element apreciază asta.
  7. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @CMG multumesc.sunt de 22” jantele de pe masina.ies destul de repede din cluj spre autostrazi deci cred ca ma voi descurca:)
     
  8. TDR

    TDR 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Mar 2010
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 40 TDI Quattro 2019
    ma bag si eu la cluj la o intalnire.....e bestiala masina felicitari
     
  9. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @TDR multumesc.te astept la intalnire,probabil o sa fie a mea pt lac cermaic si un rsq8,deci avem material de poze:arco:
     
    stefan550 și RazvanRXR apreciază asta.
  10. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Superba! Cred ca este una dintre putinele masini despre care chiar nu e nevoie sa dai detalii legate de motorizare, putere, cutie etc. Este RS6 2020 si atat, optiunile o fac diferita de altele totusi.
    Felicitari inca odata pentru achizitie, ciudata totusi politica lor cu asteptatul altei masini. Am primit o oferta la un moment dat pentru o masina de test drive (nu de showroom) si aveam posibilitatea chiar sa imi "configurez" eu o masina noua care ramane la ei de test drive.Eu platesc avans, ei o tin 2 luni (parca) timp in care o puteam lua acasa in week-end, iar la finalul perioadei achitam restul. Discount fiind de 25-30% fata de pret catalog.
     
    stefan550 și Element apreciază asta.
  11. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @djxme200 multumesc.dat fiind faptul ca este o masina mai rara,cel putin momentan fiecare reprezentanta primeste un singur rs,cu exceptia americii unde se dau 2*rs pe fiecare.fiind una singura este si masina de showroom si de test drive.imi vor da masina cu 5000km,iar pt asta reducerea a fost de 15%,exact aceeasi politica fiind si la noi.sunt cateva rs pe mobile cu predare in septembrie,octombrie...
     
    Ultima editare: 12 Feb 2020
    djxme200 și stefan550 apreciază asta.
  12. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Dat fiind ca e o masina rara, model nou..clar e foarte cautata si probabil ai avut noroc ca ai reusit sa o iei si in aceste conditii. Reducerea de doar 15% probabil ca se explica din cauza cererii, eu primisem oferta cu reducere ~25% pentru un model hibrid, acolo probabil ca nu prea se inghesuie lumea. E un business sa pre-comanzi o masina rara si cautata dupa care sa o vinzi la supra-pret.
     
  13. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @djxme200 cu siguranta e un business bun,in cazul meu reducerea de 15% a insemnat aprox 30k€...plus tva ul dat jos alti 30k,ma gandesc ca as putea s o vand imediat cu un profit destul de consistent.nu este cazul meu:)) ipotetic vorbind
     
  14. TDR

    TDR 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Mar 2010
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 40 TDI Quattro 2019
    Nu cred ca reducerea de doar 15 % e din cauza cererii. E un model RS, platforma tehnica, motorul, componentele sunt dedicate modelului iar costul de productie fiind clar diferit si mult mai mare comparativ cu restul modelelor de A6 care impart in mare masura aceleasi componente si sunt produse in numar mult mai mare. De aici marja mai mare de discount. Oricum bine ca suntem pe o piata unde masini de felul asta se pot lua cu discount. In SUA ar fi bataie la vanzari cu preturi peste lista, care da mai mult...
     
    Element apreciază asta.
  15. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    E bataie mare si in Europa sa stii.in primele zile din an mi-am selectat 3 masini pe mobile la care sa sun imediat cum se deschid reprezentantele pe 6 ianuarie, niciuna cu predare pe loc. Am reusit sa iau legatura cu cele 3 reprezentante abia pe 7 ianuarie si deja 2 dintre masini nu mai erau disponibile.
     
  16. TDR

    TDR 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Mar 2010
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 40 TDI Quattro 2019
    Cred dar ma gandesc ca nu e o problema sa iti configurezi una si sa astepti pana o livreaza. Faptul ca vrei de pe stoc e cumva normal, toti vrem jucariile acum dar exista varianta sa astepti. De aceea mai pot face discounturi + dealerii trebuie sa miste stocurile. In schimb pe o piata ca SUA unde ajung un numar limitat si relativ redus, acolo e bataie, platesc + fata de lista si mai si asteapta cateva luni pentru livrare. Oricum bine ca le putem lua cat de ieftin.
     
  17. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @TDR e o problema mare sa ti configurezi una si sa astepti, cel putin in Romania mi-au dat termen de asteptare 10 luni si nu mi-au putut garanta 100% ca voi primi masina la termen. In ianuarie termenul de asteptare la cele de pe stoc (mobile) era de minim 2 luni si maxim 9.
     
  18. TDR

    TDR 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Mar 2010
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 40 TDI Quattro 2019
    Si atunci nu inteleg rostul discountului. Da ma rog, ce mai conteaza, ai RS ... ai. E mortal ... e. Moare dusmanii de ciuda ... moare. :)
     
  19. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    @TDR cei 15% sunt pt faptul ca ei fac 5000km cu masina
     
  20. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    E o masina superba. Totusi, nu inteleg rostul discutiei cu discount-ul. Daca era o masina din 2007 nu mai zicea nimeni nimic, va rog, omul si-a cumparat ceea ce si-a dorit, cu sau fara discount masina e superba si nu conteaza pretul sau alte lucruri care doar polueaza frumusetea subiectului.
     
    dvr, mihaicristian, Yoromica și alți 3 apreciază asta.

Distribuie pagina asta