1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

S3 Sportback

Discuție în 'Linia de modele S' creată de DOOM, 25 Apr 2008.

  1. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Au aparut pe worldcarfans cateva imagini cu versiunea sportback a Audi-ului S3.Ce parere aveti de el? Sa comentam un pic pentru ca modelul vine si cu facelift - care din cate imi dau eu acum seama pare ca se refera la farurile cu led, remodelarea grilelor de langa proiectoare , oglinzi noi ( care mie imi par a fi cam mari si cam rotunde, imi plac mai mult cele vechi :) ), modificarea zonei din jurul grilei radiatorului si un model nou de jante.
    Pana la 100 km/h are 5,8 secunde declarat (fata de 5,7 versiunea cu 3 usi).
    Mie nu prea imi place faptul ca sportback-ul arata usor a combi, asta e cam singurul repros major care imi vine acum in minte.

    P.S. Ultima poza e old one (cea alba ) vs new one ( albastra) pentru o privire comparativa mai atenta.
     
    Ultima editare: 25 Apr 2008
  2. xender_bass

    xender_bass 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    București / Constanța
    Masina:
    Rieger & MTM Audi A5
    Mie imi place la nebunie ...acelasi lucru ma deranjeaza ca e putin cam lunga si parea fi combi ! Oricum se vad clar schimbarile !
     
  3. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007
    Nici mie nu-mi plac oglinzile si nici grila care mi se pare prea ascutita la colturi. Nu prea sunt hotarat daca imi plac farurile... As fi preferat cele de pe noul A4 care sunt mai placute!
    In rest arata foarte bine. :P
     
  4. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    In legatura cu oglinzile, se pare ca a intrat in vigoare un nou standard de siguranta care prevede sa fie mai mari decat cele de pana acum. De-aia si la A5 si la noul A4 sunt mai mari decat la modelele de pana acum. Dar e chestie de obisnuinta, iar in ce priveste siguranta... trebuie sa recunosc ca dupa ce am mers cu Q7 (si asta are oglinzi nu gluma) si m-am urcat intr-o Skoda Octavia 2, mi se parea ca nu vad nimic in spate, ca oglinzile sunt mult prea mici. Si asta nu din cauza ca era Skoda :p:);)...
     
  5. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Referitor la faruri cred ca sunt putin dezamagit dar totusi nu se compara cu actualele :p si clar am sa cercetez daca se potrivesc sau trebuie schimbata intreaga masca fata
    Si au modificat vad si stopurile din spate sper sa aibe si ele integrate cateva leduri :) in rest masinuta este ok.
     
  6. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    e frumoasa masinuta, dar... e aproape break... ca si A3 sportback. E bine si asa pentru cei care-si doresc un break dar mai mic... eu de exemplu, daca as vrea un break mi-as lua A3 sportback
     
  7. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Te asigur eu ca nu are nici o legatura cu un break! Si ma refer la greutate, tinuta de drum, performante.:yes:
    A3-ul sportback este destinata unei mici familii de tineri ce doresc sa imbine confortul cu sportivitatea. Este la fel ca un Golf 5 in 5 usi. Sau si pe Golf il consider break?? :p
     
  8. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    e vorba de design, nu de comportament. A3 aduce mai mult cu un break din cauza geamului din continuarea usilor spate, care la varianta cu doua usi nu exista, de altfel ca si la Golf 5
     
  9. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pai una este sa semene si alta este sa fie :)
    Deci daca doresti un break un A3 sportback nu te va satisface ;)
     
  10. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    E superba! Intradevar oglinzile vechi, mai ascutite dadeau mai bine, dar si asa e frumoasa! Cat despre leduri...as fi curios sa vad o poza cum arata seara!
     
  11. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    genul asta de masina are foarte mare trecere in UK masina sport care sincer nu sti ce este break sau nu cu siguranta britanicilor le place acel portbagaj il transforma in cusca si isi cara ciinele sau pisica si tot acest gen de masini il folosesc sa ataseze rulote:)de abia astept sa vad RS6 tragind rulota dupa el:):):):)sincer mie nu imi place cum arata din spate nici RS6 si nici noul S3 in rest totul este OK.
     
  12. SCORPION AUTO 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2008
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A3 SB 1.4 TFSI 125CP
    Eu o sa fiu in curand mandrul proprietar al unui S3 SB.

    Sincer sa fiu mie imi place mai mult SB decat NF,singurul lucru care mi se pare ciudat la S3 sau A3 SB sunt barele argintii pe acoperis...ele dau senzatia de break la masina
     
  13. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Felicitari :) Sa postezi poze si pareri cat mai multe pentru ca e o noutate absoluta in peisaj si suntem toti curiosi :)
     
  14. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007
    Ieri am vazut un S3 nou prin pantelimon! Nu mi-am dat seama daca era SB sau NF pentru ca l-am vazut in oglinzi in aglomeratie...
    Pacat ca nu e membru sa ne spuna niste impresii...
     
  15. Acme 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Aug 2008
    Locație:
    Bucuresti
  16. wowo

    wowo 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2008
    Locație:
    wonder land
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI quattro
    in primul rand este o masina relativ mica adica face parte dintr-o clasa mica de audi ,raportul dintre greutatea proprie si cp este buna mai ales ca e quattro, din punct de vedere al designului imi place, nu-mi place culoarea cum ii vine (albastra) mi-ar placea sa fie alba, in rest este o masina mai feminina sa zic asa pt ca face parte din clasa mai mica de la audi, asta nu inseamna ca la barbati nu le sta bine in ea
     
  17. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    problema e ca nu am o oglinda asa mare sa vad cu ce-mi sta mai bine, A3 sau ceva mai mare. Mai ales ca-mi trebuie doua oglinzi, ca sa ma vad si de la spate :)
     
  18. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Am vazut si eu S3-ul ala negru modelul facelift...e in 2 usi dar el l-am vazut din lateral asa ca n-am retinut vreun numar.
    Mie nu mi se pare feminin S3 deloc, dar se poate zice ca sunt subiectiv....desi nu sunt :P
     
  19. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pt suntzmeu

    Poze spate & tips
     
    Ultima editare: 9 Apr 2009
  20. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    la aia alba, din cauza pozitiei din care e fotografiata, zici ca e break suta la suta :p
     

Distribuie pagina asta