1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scuturi protectie pentru A6 C7 (4G) - motor - cutie - conducte - discutii diverse

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de DanB13, 24 Sep 2019.

  1. DanB13 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2011
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A6 C7 4G CLAA, 3.0 TDI Quattro, 204CP, 2013
    Daca ma poate ajuta cineva cu codurile pentru elementele de fixare a celor doua scuturi motor pentru Audi A6 C7 3,0 TDI din profil ar fi super.
    Am cateva ruginite si intepenite sau rupte si as dori sa le schimb.
    Multumesc!
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  3. DanB13 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2011
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A6 C7 4G CLAA, 3.0 TDI Quattro, 204CP, 2013
    Perfect.Multumesc Cristi!
     
  4. BinaryDomain 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C7 4G5 din 2014, 2.0 TDI, cod CGLC
    Am cumpărat recent un Audi A6 C7 4G5 din 2014 dar din păcate, foștii proprietari nu au avut grijă de ea cum trebuie. Nu are urme avansate de uzură, dar poartă dovezi de neglijență.

    Încerc să fac ”undo” la toate problemele pe care le-am găsit și să reconstitui ce lipsește. Cum ar fi scutul de protecție dedesubt.

    Mă poate ajuta cineva cu codurile componentelor și imagini pentru scut ? Am înțeles că ar fi format din trei bucăți, problema e că pe net găsesc mai multe modele și nu știu care se potrivește la a mea.
    Încerc să mă feresc de situația în care cumpăr componente nepotrivite și rămân cu ele pe cap.
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ce cod motor ai ?
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    @BinaryDomain cand mai ceri ceva scrie obligatoriu modelul de Audi, seria de sasiu (VIN Number), cod motor si an de fabricatie exact, pentru a putea fi ajutat. Invatati sa cereti ajutor si nu asa cum ai scris mesajul anterior. Fara a identifica exact masina in programele pentru piese = plansele din ETKA si ELSA sau alte programe pentru piese sau reparatii, se poate face sau afla doar pe ghicite ceea ce doresti. Bafta.

    In plus pana iti raspunde cineva, care are acces la ETKA, cauti aici pe forum unde exista programe pentru aflat codurile de piese pentru marca Audi si nu numai.
    Adica sa citesti aici: http://www.clubaudi.ro/threads/elsa-etka-tecdoc-si-alte-programe-de-piese-on-line.31407/ mai precis sa cauti in acest program: https://audi.7zap.com/en/rdw/ si/sau aici: http://www.oemepc.com/audi si/sau aici: https://www.ilcats.ru/audi/?function=getModels&market=RDW&language=en asta pentru ca sa afli singur codul.

    Inca ceva: pe viitor te rog ca data viitoare sa folosesti functia Cauta mai bine. Nu mai deschide Thread-uri / Topicuri noi. Precum vezi problema s-a mai discutat.
     
  7. BinaryDomain 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C7 4G5 din 2014, 2.0 TDI, cod CGLC
    @audi66
    Audi A6 C7 Avant (4G5, 4GD)
    WAUZZZ4G2EN036577
    Motor 2.0 TDI, cod CGLC

    @Cristi
    Aoleu, multe reguli am încălcat... Dar mulțumesc pentru indicații și detalii.
     
  8. Andu333

    Andu333 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7.5 2017 3.0 TDI -CRTD- 272 CP
    Salutare,
    Am avut masina (cea adin profil un Audi A6 C7 3.0 tdi an 2017 cod motor CRTD, VIN: WAUZZZ4GXJN019486) in service 3 saptamani si recent am constatat ca baietii de acolo au uitat cu desavarsire sa-mi mai puna / monteze scuturile motor si cutie inapoi. Pentru masina din profil am gasit codurile 4G0863822C si 4G0863821F.
    Acum, intrebarea mea este: scuturile de motor si cutie de pe A6 C7 (NonFaceLift) an 2012 3.0 tdi CDUC se potrivesc pe A6 C7 (facelift) 2017 3.0 tdi CRTD ? mai precis exista vreo diferenta intre 4G0863822C si 4G0863822J ? Cel cu J la final stiu ca este pentru non-facelift, insa nu mi se pare a fi nici o diferenta intre ele, cel putin vizual. Poate la prinderi sa fie diferite dar ma indoiesc. :think:
    Daca ma poate ajuta cineva cu o confirmare daca sunt la fel sau nu, ar fi de mare ajutor. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta