1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto - Vopsitorie auto - Electrician auto sau mecanic bun in Constanta

Discuție în 'Service' creată de johnsmith1, 23 Iun 2008.

  1. johnsmith1 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Mar 2008
    Locație:
    Calafat
    Masina:
    polo
    Salut,
    Am un Audi A4 si caut de cateva zile prin Constanta un service unde sa mi accepte vopsirea partiala a barei fata si a capotei deoarece am urme de la pietricele multimita drumurilor excelente.
    Peste tot am primit acelasi raspuns: recomandam vopsirea totala, lucuru cu care sincer nu sunt deacord dat fiind faptul ca urmele nu sunt foarte adanci, si au o suprafata foarte mica.
    Daca imi poate recomanda cineva o vopsitorie buna, unde as putea sa mi rezolv problema as fi foarte recunoscator.
     
  2. fever

    fever 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDi PD 131CP
    Sunt din Constanta dar nu am auzit pana acum pe nimeni care sa vopseasca partial capota sau bara. Eu am fost la un service sa-mi vopsesc bara, este jumatate argintie, jumatate neagra, pretul care mi l-au facut este: 250 lei doar partea argintie, 300 lei complet. Diferenta de pret nu este prea mare si nu face nimeni partial, iti recomand sa vopsesti complet si bara si capota, sa nu ai o surpriza neplacuta. Cand am sa gasesc o vopsitorie buna te anunt, daca o sa faci tu asta inainte te rog anunta-ma si eu sunt hotarat sa vopsesc bara fata si restul partilor negre (praguri-bara spate). Bafta!
     
  3. johnsmith1 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Mar 2008
    Locație:
    Calafat
    Masina:
    polo
    Din cate stiu eu vopsitorie buna este la reprezentanta la Bosch pe drumul spre Ovidiu daca nu ma insel.
    Cat despre problema mea ce pot sa spun, bara poate fi vopsita, dar capota are doar 3 4 locuri de 1-2 mm patrati in care vopseaua e sarita. Eu ma gandeam ca exista solutii de a acoperi doar zonele afectate fara a avea pretentia de perfectiune milimetrica, dar macara sa nu se vada absenta vopselei in acele locuri.
    Daca mai stii cumva niste vopsitorii posteaza te rog numele si adresa completa.
     
  4. raduc

    raduc 6th Gear Member

    Înscris:
    19 Iun 2008
    Locație:
    Bușteni
    Masina:
    Audi A5 2.7 tdi 2010
    Service auto sau mecanic bun si magazin piese in Constanta

    Nimeni din Constanta, am nevoie urgenta de un service,ma lasat capul de planetara exact la 400 km de casa.Astept un telefon daca e cineva care ma poate ajuta. 0724.99.59.77 mersi
     
  5. RALLYMAN

    RALLYMAN Bronze Member

    Înscris:
    9 Mar 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Volkswagen Passat variant 1,9TDI 1Z 1994
    Pe drumul Constanta - Ovidiu (drumul de Bucuresti pe la Harsova), dupa ce treci de Carrefour mai mergi vreo 2 km si undeva pe dreapta este Cardinal Motors ... stiu ca au program pina tarziu 20:00 sau chiar 22:00.
     
  6. Shane_pcx

    Shane_pcx 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    Prostia unui mecanic MANCAR CTA

    Salut

    Vara trecuta cand am achizitionat audiul meu , se auzea un sunet ciudat cand viram stanga si dreapta de pe loc la roata fatza stanga ... am zis hai sa merg la mancar la recomandarea unor prieteni ( masina arata impecabil ) , am ajuns la MANCAR si am precizat mecanicului ca vreau doar o verificare , doar sa afle de la ce se aude sunetul fara sa repare ... ok , toate bune si frumoase , se apuca omul de ea , da roata jos etc etc , in final nu stia de la ce se aude cand scot masina din service aripa de deasupra rotii cu pricina era in valuri !!! :(( pt ca desteptul a pus coatele pe aripa si o presa cat putea de tare ca sa faca masina balans domne sa vada el daca e de le amortizor sau asa ceva ... oricum au recunoscut si mi-au reparat-o dar totusi te duci pt o simpla verificare si pleci cu masina indoita :| ===> MANCAR CTA stau prost la mecanica dar excelent la vopsitorie ! E o reclama si proasta si buna in acelasi timp .
    Pt cei din CTA le sugerez sa-si vopseasca masina la MANCAR CTA dar atat :)

    PS : problema de la roata era banala , era din cauza jantelor mari 17 , cand le-am pus pe astea de 16 nu se mai aude nimik :) alt mecanic mi-a spus ca , cu jantele de 17 se fortzeaza putin ceva pe acolo nu m-ai tin minte exact ca a trecut ceva vreme de atunci ...
     
  7. andrein

    andrein Bronze Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    piatra
    Masina:
    Audi
    ar fi trebuit sa mearga fara probleme si jantele de 17 !
     
  8. Shane_pcx

    Shane_pcx 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    Dap asa e ... am sa le pun pe 15 martie inapoi si daca iar face o duc la service .
     
  9. Teko

    Teko Gold Member

    Înscris:
    27 Iun 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    VW Passat 3C5 2.0 tdi (BMP) 2007 + VW Golf 7 1.6
    Prostia....

    Cele de 17 sunt originale?
    Daca nu sunt, verifica ET-ul. Se incadreaza in limite?
    www.carbibles.com
     
  10. Shane_pcx

    Shane_pcx 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    Sunt originale Audi ... asa ca ar fi trebuit sa nu forteze nimik :|
     
  11. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Shane eu tot ce am reparat la masina .. a fost numai la MANCAR !!

    Unu dintre mecanici imi este si vecin ... oameni chiar sunt buni ... cine stie peste cine ai dat ...

    Cat despre vopsitorie ... si eu am auzit la fel ... ca sunt forte buni ...
    De`asta si eu tot la ei o sa imi vopsesc cat de curand masina ... :p
     
  12. Shane_pcx

    Shane_pcx 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    Am avut eu ghinion !! :( dar dupa ce mi-au reparato tot in valuri, e bine mult mai mici ... asa ca imi pastrez ideea ... pe langa treaba asta am mai fost cu masina la ei sa imi schimbe bara de pe fatza si sa indrepte foarte putin capota ... si iar au dat buleala ... cu un raspuns simplu : " nu stiu ce ii putem face ! " probabil in cazul tau fiind vecin cu mecanicul isi bate capu cu masina ta dar cu alti clienti " FRECTIE ! " asa ca tot cred ca sunt varza :) . Sunt 3 greseli deci ...
    Prima oara m-am dus doar la o simpla verificare si am plecat cu aripa indoita .
    A doua oara cand mi-au indreptat aripa asa la vrajeala ca tot in valuri a ramas da mai mici .
    A treia oara ( pe casco ) nu mi-au facut capota calumea nu au mai indreptat-o sub pretextul " nu stiu ce ii putem face ! " si nu mai spun ca la fiecare interventie le-am bagat 500.000 in buzunar la mecanici si tot un ***** au facut ...
     
  13. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Chiar nu stiu daca e vorba ca cunosc un mecanic ...
    Niciodata nu le`am dat 1 leu in plus . Cat ma costat .... atat am platit ... nimic mai mult ...

    Chiar nu stiu ce sa intamplat in cazul tau ... sau ... in cazul meu ...

    Poate mai da un constantean cu parerea ....
     
  14. fredrox 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    audi a4 2002 tdi 1.9 cmc 131 cp
    Service auto sau mecanic bun in Constanta

    Caut service bun in Constanta
    bun si ieftin :)
    mi s-a recomandat service-ul de la SKODA
    daca aveti si alte idei va rog postati
    caut service la care sa ma duc fara teama ca ma duc cu o problema si plec cu alta cum se intampla la multe service-uri

    ms
     
  15. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Eu pana acum am umblat prin Dona Service ( SEAT ) si MANcar ( Baba Novac ) ... de curand am aflat si eu de cei de la Skoda .. care s`au mutat la Real 2 .

    Daca ajungi pe la ei ... sa ne spui si noua prima impresie !

    Noroc !
     
  16. D_D_U

    D_D_U 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2009
    Locație:
    Mangalia
    Masina:
    Audi A6 4f 2.0 TDI 2006 CT-XX-DDU
    reprezentanta audi CTA

    vreau sa stiu daca cineva dintre cei de pe forum merg la schimb de ulei si flitre la reprezentanta . din cate am inteles sunt cam hoti , dar cine stie ..... sau daca imi puteti recomanda un service BUN . multam
     
  17. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Service bun in cta ar fi reprezentanta de la SKoda ( langa real 1 ) Sau cei de la SEAT ( DonaService pe aurel vlaicu ) .

    Dar mergi pe prima varianta ! ;)
     
  18. tibi_claudiu 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Aug 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 S-Line 2007 2.0TDI 175 CP / VW Caddy 2001 1.6i 70CP
    FUGI DE REPREZENTANTA AUDI-VOLKSWAGEN CTA,ADICA DE CARDINAL MOTORS SUNT SI HOTI SI PROSTI SI SCUMPI!!!
     
  19. aryes13 Guest

    Corect!
    Personal eu merg si cu A4 dar si cu Golful la reprezentanta Skoda (Auto Grup) langa Real 1.
    Sunt foarte multumit atat de serviciile lor cat si de felul cum te trateaza.
    Si-n plus, piesele sunt OEM, nu facaturi de colt de strada. ;)

    PS:
    Pentru carcotasi: Nu sunt nici actionar acolo si n-am nicio "afacere" cu ei.
    Asta e adevarul si asta sustin. :hi:
     
  20. D_D_U

    D_D_U 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2009
    Locație:
    Mangalia
    Masina:
    Audi A6 4f 2.0 TDI 2006 CT-XX-DDU
    multam pt rasp ... pana akm knd i`am facut schimbu` la un service d cartier in mangalia insa as vrea sa o duc odata la un service ceva mai bun sa fie treaba buna ... stiti ce vreau sa zic . si eu auzisem tot de skoda , are un prieten o skoda octavia si cik se ocupa bn de tne .. a fost cu ea acolo si knd a lovit-o si cik perfect au facut-o .

    real 1 e ala d la intrare dinspre mangalia nu ? sa nu gresesc :))) eu nu sunt din cta ;)
     

Distribuie pagina asta