1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto - Vopsitorie auto - Electrician auto sau mecanic bun in Constanta

Discuție în 'Service' creată de johnsmith1, 23 Iun 2008.

  1. tibi_claudiu 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Aug 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4 S-Line 2007 2.0TDI 175 CP / VW Caddy 2001 1.6i 70CP
    Foloseste functia "edit"

    DA MAN LA REPREZENTANTA CTA SKODA SAU SEAT...AMBELE...DAR LA SKODA CTA E MULT MAI BINE...FARA CARDINAL

    Cand vi dinspre Mangalia pe partea dreapta la sensul giratoriu,inainte de Real1 si Metro2
     
  2. Alfa Fan 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Alfa Romeo 145 2.0 16v TS 1995
    atunci hai sa va dau eu o parere: nu stiu partea de mecanica Mancar dar vopsitoria e praf si pulbere.
    am o Alfa si in urma sugestiei tatalui meu care este posesor de Audi am ajuns la Mancar unde am batut palma cu patronul pe o suma si pe anumite detalii(dat jos parbriz si chedere) si pentru vopsit toata masina. nu a fost o suma chiar "modica", cel putin nu pentru mine.

    zis si facut, am adus masina, am avut si o usa de schimbat pe dreapta( a venit echipata complet) si a intrat la tinichigerie intai. cand a ajuns la vopsitorie l-am intrebat pe vopsitor(pregatea de vopsit) cate straturi de vopsea da si cate de lac(citisem pe net cam ce si cum), raspunsul lui m-a demoralizat total: "cate am io' chef"...cam asa se face treaba acolo si din ce a iesit pe urma nu prea au chef niciodata. balamaua pe dreapta a ramas metal gol exact cum a iesit de la tinichigii, au scurs vopseaua unde erau nervurile pe aripi in fata si ulterior au incercat sa o dreaga cu niste polishare da nu a mers, nu mai spun ca nu au dat jos parbrizul si celelalte chedere asa cum ne-am inteles si drept urmare in jurul parbrizului fiindca nu a fost bine curatat si slefuit se ia vopseaua si se vede materialul caroseriei. oglinzile care erau banale, fara nervuri si pretentii sunt varza samd....deci: NU RECOMAND SUB NICI O FORMA!!! de fapt asta e starea de fapt cam in toate vospitoriile, se uita sa iti dea un "pierdut" ca sa te fure si sa faca un kkt de lucrare dar cu pretentii de bani multi. nu cred ca exista nimeni in Constanta care sa vopseasca cu resposnsabilitate.numai spoiala...

    p.s nu mai spun ca mi-au spart geamul de la oglinda pe stanga si asta la ambele usi si cea de pe masina si cea care o adusesem intreaga, bineanteles ca nimeni nu a recunoscut...
     
  3. Teko

    Teko Gold Member

    Înscris:
    27 Iun 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    VW Passat 3C2 1,9 tdi (BKC) 2006 + VW Passat 3C5 2.0 tdi (BMP) 2007
    Service bun...

    Exista vopsitorie adevarata in Constanta.
    Eu am avut doua lucrari executate de ei. Vopsea pretentioasa, eu pretentios, etc. Personal sunt multumit. Deci se poate!:)
     
  4. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Alfa Fan .. si eu tot la Nae urmeaza sa o vopsesc ... pt toata masina la exterior plus indreptat pe ici pe acolo .. am si o aripa infundata ... dezechipat vopsit echipat .. ma costa 1ooo euro .
    Prietena mea si`a vopsit o aripa si o bara si a iesit "brici" .

    Teko tu de ce vopsitorie vorbesti ?! Pe Str. Mesteru Manole ?!
     
  5. Teko

    Teko Gold Member

    Înscris:
    27 Iun 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    VW Passat 3C2 1,9 tdi (BKC) 2006 + VW Passat 3C5 2.0 tdi (BMP) 2007
    Vopsit...

    In Coiciu, Str.Baba Novac, Cadir Srl.
    Are tot ce trebuie.
    Tel. 0722 216070 , suni din partea lui Techin. Incearca!
     
  6. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Da stiu . La el urma sa imi vopsesc jentile ! :p
     
  7. Alfa Fan 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Alfa Romeo 145 2.0 16v TS 1995
    LevY una e sa vopsesti o bara si alta e sa vopsesti o masina intreaga, nu confunda lucrurile si la mine tot 1000 de euro au fost si nu a dezechipat nimeni nimic daca ai citit ce am scris. sincer, as fi vrut sa iasa bine si sa nu scriu treburi de genul asta si asta a depins de ei nu de mine...faci cum crezi, sunt banii tai...

    P.S.

    Mai sunt si vopsitori care se "razbuna" pe client bulind lucrarea atunci cand se discuta la sange pretul si clientul se zgarceste dar eu nu am comentat am dat pretul cerut de ei, asta ca sa eliminam si argumentul asta.


    Teko Nea Cadir vopseste bine dar este exagerat de scump si nu intodeauna se reflecta pretul in calitatea vopsitoriei...am vopsit la el un Renault 25 acum cativa ani vopseaua s-a cam crapat...are si el un talent la dat vopseaua cat mai subtire...nu stiu si sincer nu mai inteleg nimic, le merge prea bine? au castigat prea mult si s-au saturat? s-au plictisit? nu stiu...intr-adevar mai fac si cate o lucrare buna dar rar, foarte rar.
     
  8. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Mai e pe Mesteru Manole ... tot 1ooo euro imi cere dar pt tinichigerie trebuie sa ma duc la altcineva ... la fel si dezechipatu/echipatu .. iei doar vopsesc atat .

    S-klass`ul ala alb a lu Renato cu nr de USA a fost vopsit acolo ..
     
  9. Alfa Fan 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Alfa Romeo 145 2.0 16v TS 1995
    si daca ei doar dezechipeaza de ce plm nu spun asta cand discuti pretul? ia zi mestere cu "ei doar vopsesc" ca am vazut ca au si tinichigerie in curte sau nu vorbim de acelasi Mancar? oricum daca esti atat de incantat du-te si vopseste acolo probabil ca ei vopsesc bine doar masini nemtesti...or fi dreaq rasisti :)))
    si daca nu esti Renato ce faci ? nu iese treaba buna? naspa. nu crezi ca fiecare lucrare ar tebui sa iasa bine indiferent cat de scumpa sau cat de ieftina e masina?


    p.s probabil ca Renato io' fi amenintat cu arma de au lucrat bine :))
     
    Ultima editare: 14 Oct 2009
  10. Alfa Fan 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Alfa Romeo 145 2.0 16v TS 1995
    hai ca sa nu spun ca am vb degeaba...o sa iti dau si poza ca sa vezi competenta astora de care vb tu. ieri am desfacut grila fata ca sa dau bara jos si sa imi inlocuiesc un spalator de far si am observat o bula mica de vopsea pe grila...am tras putin si asta e continuarea...competenta pana la capat. crezi ca retardu ala, care e acelasi care imi spunea ca da cate straturi are el chef, a auzit in viata lui, aia fara semnificatie si scop, de primer pentru plastic?a?

    si daca o vopseam singur si iesea mai bine. just my 2 cents.
     
    Ultima editare: 24 Oct 2009
  11. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Cand putem sa ne vedem ..?! sa iti vad si eu masina ...
    Eu nu pot sa cred ce imi arati tu in poze ! :p
     
  12. Alfa Fan 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Alfa Romeo 145 2.0 16v TS 1995
    cu ce te-ar ajuta? crede-ma pe cuvant ca nu m-am trezit vorbind aiurea. eu m-am dus la ei de buna voie si nesilit de nimeni. as fi fost cel mai fericit sa spun ca au facut o treaba extraordinara dar in momentul asta ma gandesc cu groaza cum am aruncat o gramada de bani pe geam.

    si daca vrei sa vezi masina, da ne putem intalni.
     
  13. cotoidd

    cotoidd 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    a4,1.9tdi,2005
    Poti sa incerci si la service bosch, varianta spre Ovidiu

    Man car, chiar maine mai trec pe acolo si este binisor s-au mai scumpit preturile dar este ok
    La service Skoda iarasi este bine, eu am fost multumit de fiecare data.
    Poti incerca si service-ul celor de la Tracom, conditia este sa cumperi piesele de la ei, ceea ce mi se pare normal atat timp cat nu sunt nesimtiti. Ei practica preturi bunicele.
    Bafta!
     
  14. xpLLLLL

    xpLLLLL 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Mai 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 2.5 TDI FULLLL, A4 2.0TDI CAGA 2009 143CP
    Eu am o parere extrem de proasta despre TRACOM ! am cumparat de la ei culbutori cand am schimbat axele cu came..si dupa 3000 KM erau UZATI ! Am fost la ei,cu scandal binenteles si mi`au dat alti culbutori facuti din alt material..ce`mi dadusera prima data erau turcisme sau mai stiu eu ce!
     
  15. cotoidd

    cotoidd 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    a4,1.9tdi,2005
    Tot ce-i posibil, eu sincer n-am prea avut probleme cu ei, ba chiar am gasit si preturi mai bune decat in alta parte si din ce spuneau ofera garantie la lucrari. Dar stii cum e : de bagat mana in foc nu baga nimeni. E bine de stiut macar nu-si mai iau si altii teapa. bafta
     
  16. mr.nemil 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Feb 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6, 2.0TDI, BRE, 2006
    Mai stiti si alt service in Constanta la care sa mergi fara frica?
     
  17. demireloaded

    demireloaded 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Mar 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi TT 8J 2.0TFSI BWA
    Recomand DONA - Seat, pe varianta ocolire.
     
  18. taz quattro

    taz quattro 6th Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2011
    Locație:
    Constanța / Aosta - Italia
    Masina:
    A6 C6 3.0tdi Quattro 165 kw/ex A6 C6 3.0tdi quattro 166 kw sline pachet s6/ex. A4 B6 2.5tdi quattro
    service

    eu am un mecanic care dupa parerea mea e cel mai tare din orasul Constanta si din imprejurimi acuma nu stiu la ce service lucreaza dar las nr lui de tel si va lamureste el 0761658546 Bogdan

    face absolut orice tip de masina inclusiv modificari la motoare ... ce mai e tare tipul . A gasit probleme la mercedes cl 63 amg pe care nici cei de la mercedes nu reuseau sa lafle care e cauza .
    eu personal am urmatoarea lista de masini la care a umblat numai el de cand l-am gasit .
    - bmw 525 1994
    - bmw 335 2006
    - ford rs cosworth (modificat motor si multe alte alea)
    - audi s3 2005
    - ford transit 2007

    plus ca toti prieteni mei din constanta dupa ce iam dus la el nu au mai fost la alt cineva .
     
  19. geeeono1 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2009
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    audi a6 2002
    fugiti de cardinal constanta va rog frumos!
     
  20. misha1997 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    audi a4
    :thumbs-up: Va recomand Iulius Service, Iulica mecanicul

    Puteti suna la 0722 303 140, la Iulica
     

Distribuie pagina asta