1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto - Vopsitorie auto - Electrician auto sau mecanic bun in Constanta

Discuție în 'Service' creată de johnsmith1, 23 Iun 2008.

  1. Macedon199

    Macedon199 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2016
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A6 3.0 quattro ASB 2007, Audi A6 C6 2.0 TDI BRE 2005
    Cunoaste cineva un service specializat in suspensie pneumatica in Constanta sa verifice daca problema care o am e de la perna ?
     
  2. ConQord'e 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Quote si eu, am epuizat cam toate variantele dupa ce am aruncat cu bani in stanga si in dreapta pe testere făcute la unul si la altul, chiar si cu câteva service uri din oraș, le am explicat problema mea, mi-au spus din start ca nu cunosc. Problema mea, este următoarea: incalzirea in scaune nu imi funcționează, apare pe MMi atunci când deschid clima dar are conturul Gri, butoanele dau impresia ca nu functioneaza cand le apas (nu fac nici click ul acela) si nici nu sunt luminate seara la aprinderea farurilor, rămân stinse. Pe tester nu da absolut nimic (VCDS original) legat de scaune, din ce M am documentat pe site urile străine, e posibil ca scaunele sa trebuiască activate din VCDS.

    Deci, dacă cunoaște cineva un electrician/mecanic care stie cum sta treaba cu codari, citire erori ca sa nu schimb jumatate de masina pana la remediere, cum mi s a mai intamplat samd, pe Constanța chiar si împrejurimi(in ultim caz merg până la București doar sa rezolv), fac cinste fără dar și poate!
     
  3. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Sfatul meu este sa verifici mai intai cu seria de sasiu daca chiar ai acea optiune, nu mare mi-ar fi mirarea ca cineva sa fi montat butoanele doar sa vanda masina mai scump cu "scaune incalzite" iar in realitate sa nu existe nimic fizic pe masina pentru aceasta optiune decat butoanele si de aceea sa nu iti dea nimic pe tester, nefiind nimic stricat la masina.
     
  4. ConQord'e 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Ea exista pe masina, în setările MMMI apar scaunele la deschiderea climatronicului, dacă nu ar fi existat nu ar fi aparut.
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Zici tu ?

    Poti activa si suspensia pneumatica din VCDS si va aparea cu gri in meniul MMI-ului.

    Deci, orice e posibil.
     
  6. ConQord'e 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Da, dar ele in VCDS nu erau bifate ca sa apara ca si activate.
    Azi sun la Audi poate am ceva noroc.
     
  7. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Poate recomanda cineva un service specializat Audi in CT, cu niste oameni de calitate si cunostinte. Exclus reprezentante..
     
    meerceea apreciază asta.
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Era greu sa citesti pagina 3 si chiar aceasta pagina unde am facut eu niste recomandari ?
     
  9. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Am citit, nu am specificat eu bine, altele in afara de cele prezentate. Doi prieteni nu mi-au recomandat sub nici o forma acel service. Dar, totusi i-am contactat, astept devizul.
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Eu personal nu cunosc altul in Constanta. Asteapta si raspunsul altor colegi care sunt din Constanta. Bafta.
     
  11. meerceea 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2019
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Q3, 2017
    seftaka anuntama si pe mine, trebuie sa fac prima revizie la Q3 si stau in dubii pentru Cardinal, multumesc!
    Cineva recoamanda CARSPA , doar cu materilalele lor accepta, dar de !..e mai ieftin ca la reprezentanta.
     
  12. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Ce inseamna prima revizie? Daca e prima, inseamna ca ai garantie si trebuie sa o faci la reprezentanta. Incearca Carfix Motors, eu am discutat cu ei despre o eventuala schimbare de distributie si am primit un pret mai mult decat ok. Plus ca au fost recomandati si de dl. Cristi. Pana la urma o revizie e ceva banal.
     
  13. meerceea 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2019
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Q3, 2017
    Pai e prima revizie. Multumesc.
     
  14. Tony_Montana

    Tony_Montana 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Ian 2018
    Locație:
    Valu Lui Traian
    Masina:
    Audi A4 B5 1.9 Tdi Ajm An Fabricatie 2000
    Salutare , referitor la Mancar Motors dupa Baba Novac din Constanta am avut mai multe reparatii,revizii si ITP efectuate la acest service auto si nu am avut niciodata nicio problema. De vopsit nu am vopsit nimic niciodata la ei, dar caut si eu un service cu vopsitorie auto buna deoarece la anul as vrea sa vopsesc si eu masina. Daca stiti vreo vopsitorie care face treaba buna, postati si voi.
     
  15. LeThaL2019 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Aug 2019
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi SQ5 3.0 Tdi 2014
    Buna ziua,
    Cunoaste cineva un service din Constanta care monteaza carlig remorcare, cu omologare RAR ? Mentionez ca am un Audi SQ5 3.0 tdi an 2014 si nu doresc sa dau masina pe mana oricaruia. Am gasit site-ul AutoGedal care colaboreaza cu 80 service-uri din tara, printre care si Constanta. Am fost acolo ieri, sa vad ce implica montarea carligului.Am ajuns, am vorbit cu un baiat in jur de vreo 27 ani, timp de lucru 1 zi. Mi s-a parut ca bajbaie pe partea electrica, motiv pentru care am renuntat sa il montez la ei. Astept o recomandare pro. Multumesc.
     
  16. Vladder

    Vladder 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2024
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 , 2.0 tdi , 2014
    Vă salut.

    Proaspăt proprietar de A6 C7, am trădat marca BMW după 3 exemplare deținute, și bine am făcut!

    Mașina are 150k km și vreau să îi fac revizia, verificări, distribuție etc.

    Aveți vreo recomandare?

    Mulțumesc!
     

Distribuie pagina asta