1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service sau Mecanic auto bun - Electrician Auto - Tinichigerie sau Vopsitorie in judetul GORJ

Discuție în 'Service' creată de wrw, 31 Iul 2008.

  1. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Decat sa-mi las masina nesupravegheata, mai bine invat sa mi-o repar 100 % singur, sau, daca acest lucru este imposibil prefer sa merg sa o repar in alta tara !
    Prefer de asemenea sa-mi asum riscul unui '' accident '' gen cheie in cap sau julitura decat sa imi tremure chilotii pe mine gandindu-ma la ce '' suprize '' ma asteapta cand e gata '' reparatia '' !
    Avand in vedere experientele de cosmar traite in service-uri imi vine sa vomit doar cand aud cuvantul '' service '' !!!:puke2:
    Acele '' norme de protectie '' ( mai bine zis norme de hotie ), in tara noastra au un singur efect si anume sa favorizeze frauda, hotia, infractiunea si sa-i ajute pe jegurile din service-uri sa-si bata joc de clienti !
     
    Ultima editare: 26 Ian 2014
  2. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    Salut,

    Revenind la numele topicului, am nevoie va rog de o recomandare a unui service sau mecanic pentru schimbarea rulmentului fata stanga in Targu Jiu. De preferat sa nu fie manopera mai scumpa ca piesa.
    Aveam de gand sa-l schimb la mecanicul din Timisoara, dar o urgenta medicala in familie m-a facut sa plec asa.

    Mersi.
     
  3. ilky

    ilky Silver Member

    Înscris:
    14 Mar 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 -2.0 TDI 2009 CAGA
    Salut,

    Nu stiu daca te-ar mai interesa, cred ca ai rezolvat pana la urma, dar ca service in Tg Jiu as putea recomanda pe cel de peste pod de Kaufland, partea stanga zona de case cum mergi spre spre str luncilor, e un domn Draghici acolo foarte amabil, numai sa te duci cu piesele tale :)

    Toate cele bune!
     
  4. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    Salut,

    Mersi de confirmare, acolo am si ajuns, mi-am amintit ca am fost cu un prieten pentru schimbare de placute.
    Mi-a placut ca am stat langa masina pe toata durata interventiei, iar mecanicul explica daca aveam intrebari si la randul lui multumea ca-l mai ajutam. Am observat colaborarea lor cu Unix, dar eram pregatit cu rulmentul in brate. Mi-a luat 10-20 lei pentru colier de burduf...

    Per total multumit.
     
  5. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Salut,

    Știu ca au trecut aproape 2 ani,dar totuși dacă acel service are un nume sau contact ceva...ar fii ideal.
    Sunt prin zona și as avea nevoie de o verificare scurta.
    De Lazar Service ce părere aveți?

    Mersi
     
    Ultima editare: 3 Ian 2018
  6. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    Salut,

    Nu stiu denumirea firmei, dar daca imi amintesc bine aici trebuie sa fie.
    Eventual mai dai o tura in jur, strazile sunt paralele.
     
  7. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Salut,

    Despre acest service este vorba?

    MITNAT SERVICE S.R.L. SERVICE AUTO MECANICĂ
     
    Ultima editare: 3 Ian 2018
  8. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    Da, acela este. N-am suficient semnal la lucru sa se incarce google maps cum trebuie si screenshot-ul era tot ce am prins.
     
  9. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Bun,mulțumesc de informații.
    Dacă cineva mai are nevoie nr de tel este 0722894117.
    Salut.
     
    paul14 apreciază asta.
  10. Costi.C 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2019
    Locație:
    Gorj
    Masina:
    A5 2.0 2013
    Salutare. Vreau sa imi montez senzori fata pe a5 sportback 2013. Am montat senzorii pe bara. Mai ma nevoie de cablaj pana la calculator (din cate ma pricep eu) + codare. Un meserias bun in apropiere de tg jiu sau Craiova imi recomandati? Multumesc anticipat
     
    Laru apreciază asta.

Distribuie pagina asta