1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service sau Mecanic auto bun - Electrician Auto - Tinichigerie sau Vopsitorie in jud. Prahova

Discuție în 'Service' creată de flo2203, 12 Sep 2007.

  1. flo2203

    flo2203 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2007
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    audi a6 2,4 6v 2005
    probabil ca cei din ploiesti stiu despre ce este vorba: cardinal ploiesti
    cel putin mie mai aveau putin si imi faceau programare sa-mi schimbe cureaua de distributie (desi n-am :huh:)
     
  2. CIPRIOTTU

    CIPRIOTTU 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    Zalau, Salaj
    Masina:
    Audi A 3, 8 L, 1.6 75kw
    ce drec cauta aia in reprezentanta?
     
  3. flo2203

    flo2203 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2007
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    audi a6 2,4 6v 2005
    habar n-am! si au niste preturi la manopera de faci infarct
     
  4. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Si unde mai pui ca fac si lucru de mantuiala ........ ca doar tot mecanici din scolile romanesti lucreaza si acolo.
    Amauzit ca si prin reprezentantele astea primul lucru pe care pun mana mecanicii cand se apuca de o masina e tot ........ ciocanul.

    :scared2::scared2::scared2:
     
  5. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    si eu sunt satul de reprezenanta. Da de ce sa facem, uneori trebuie sa mai ajungem si pe la ei!

    din experienta mea;; am skimbat distributia la ei (piesele mele 200e din germ- manopera la ei 5 mil), iar dupa am fost sa'mi regleze farurile! Mi le'au ZAPACIT, au stricat reglajele. Acum nu se mai pot regla, trebuie sa cumpar alte faruri, asa zic ei!!:notme:

    Am fost sa'mi skimbe bucsile la punte (mi se parea mie ca nu mai sta bine pe viraje) si sa reglez directia. Asta dupa ce am skimbat la mecanicul meu amortizoarele fata - spate (monroe 400e din germ - asa au fost pe masina,paket S-line). Au skimbat doar doua bucsi la punte , celelalte doua n'au mai apucat ca li sa rupt presa!!:laugh: (o astfel de bucse la ei costa 9 sute de mii). Pe mine ma costat toata treaba 8,5 mil.. si altele, etc..

    sunt criminali oamenii astia... n'am ce zice.:redface:
     
  6. flo2203

    flo2203 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2007
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    audi a6 2,4 6v 2005
    doamne fereste, cum sa schimbi farurile? doar daca nu ti-au rupt vreun reglaj:(
     
  7. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    ce idioti .... ajung la o singura trista concluzie.... NU MAI EXISTA REPREZENTANTE UNDE CHIAR SE FACE TREABA BUNA?
     
  8. flo2203

    flo2203 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2007
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    audi a6 2,4 6v 2005
    or mai fi pe undeva, dar nu au loc de "meseriasi". iti iau fata cu ditamai cladirile si dotari extra si cand te-au prins, te-au ars.
     
  9. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Problema e ca daca la reprezentanta nu mai ai incredere sa mergi ......... atunci ce sa mai zic de service-uri dinastea normale
    Cel mai grav e sa ti se intample ceva cand esti plecat prin tara ..... sa fii prin cine stie ce judet mai indepartat asa si sa nu ai de ales sa trebuiasca sa mergi la un service ...... cred ca e cel mai groaznic cosmar avand in vedere conditiile ce la stim de pe la reprezentantele Audi

    :(:(:(
     
  10. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    in baia mare am nimerit la un service prost,sau ma rog,odata am fost acolo da asa mi-au lasat impresia,cred ca baietii de acolo ori is paralelei ori nu le sunt bune aparatele..service NETA.nu imi mergea bine masina si am crezut ca e din cauza motorului,nu tragea,am banuit ca poate fi compresia de vina,si am mers sa imi masoare compresia pe fiecare piston,si cei de acolo mi-au zis ca e gata de motoru meu,ca pot sa il arunc,deja ma gandeam sa imi iau alt motor,apoi am zis sa mai incerc si in alta parte,am mai fo in doua locuri la alti mecanici si compresia era buna chiar f buna..deci nici pe departe cum ziceau aia de la NETA,problema imi era din carburatorul care il aveam atunci,nu era f bun,l-am schimbat si acuma motoru trage f bine:meeting:
     
  11. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    CARDINAL e EPSILON pe langa PORSCHE. mai bine mergi pana-n Bucuresti decat sa faci revizii la CARDINAL. AM prieteni din BUCURESTI si PLOIESTI care cand aud de CARDINAL deja schimba subiectul.
     
  12. crystytm 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2009
    Locație:
    timisoara
    Masina:
    audi Q7
    Reprezentata

    Am fost cu masina la reprezentanta audi timisoara de pe Calea Aradului si dupa 4000 km constat ca nu au fost schibate placutele de frana desi ele sunt facturate am o problema cu un senzor de ulei care spun ei nu a fost timp sa se uite , (masina a stat 2 zile la ei) , bordul nu a fost resetat din acelasi motiv si pe langa toate acestea si cartea de service a fost pierduta ma gandesc sa le trimit un mail la cei din Germania nu se poate asa ceva .......
     
  13. flo2203

    flo2203 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Sep 2007
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    audi a6 2,4 6v 2005
    am auzit de f multe ori chestia asta cu mail-ul la audi sau bmw sau mercedes pt probleme cu reprezentante din romania. oare a facut cineva asa ceva ? si mai ales a avut rezultate ?
     
  14. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Salutare Florin. Da se poate face plangere. Au fost cativa care au facut si le-au rezolvat instant problemele. Pacat ca se ajunge la astfel de lucruri
     
  15. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    eu am avut noroc cu cei de la euro tehno grup care fac treaba buna. Daca eram in situatii de genul celor care se plang pe forum despre calitatea reprezentantelor luam ceva atitudine. Am mai spus-o pe aici pe forum dar vad ca lumea prefera sa se planga si sa nu faca nimic in privinta asta. Daca nu exista acest forum intelegeam sa nu se faca plangeri la Audi AG, dar aici sunt posesori de audi care desi au probleme cu masinile cand le duc la reprezentante nu reclama nimic.
     
  16. asg

    asg 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a4 b8 2012 3.0 diesel and mercedes cls 4matic
    eu unul stiu un service foarte bun profilat doar pe gama audi-wv.....cei doi sefi de acolo au lucrat in BRASOV la reprezentanta audi unde s-au specializat,din cate stiu unul dintre ei a fost sef dde reprezentanta cativa ani.........au cele mai noi scule in domeniu si spatiu adecvat pentru orice lucrare..................eu unul sunt foarte multumit...........apropo service-u este BRASOV,in cartierul bartolomeu.
     
  17. scriciu 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Feb 2009
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    audi a6
    mar interesa si pe mine unde gasesc plosca de la turbo pt un audi a6
    2.5tdi
    99
     
  18. tid 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Sep 2008
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    AUDI A6
    Am fost la Cardinal Ploiesti pentru a-mi regla farurile si dupa ce au bagat masina in service au pus-o cu fata la un perete si sa uitat cum bat farurile . Cand am intrebat ce face a spus ca bat normal (precizez ca am avut farurile date jos si din gresala s-au miscat rotitele de reglaj ) .Am intrebat daca au aparatul de reglaj si au spus ca este defect .Asta nu se poate numi reprezentanta ,cel putin asa cred eu
     
  19. lemeu

    lemeu 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iun 2013
    Locație:
    saarbrucken
    Masina:
    A6 1.9 tdi 2001
    Electrician/electronist Ploiesti ...

    Stie cineva un electrician/electronist specializat Audi in Ploiesti ? Stima!
     
  20. nae77

    nae77 4th Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A6 C6 2006 2.0 TDI-BRE
    Va salut , as avea nevoie de un ajutor din partea colegilor care cunoaste vreun mecanic bun in zona PLOIESTI sa pot regla si schimba oringurile la un A 6 2006 si am ajuns la concluzia ca ar trebui sa schimb aceste oringuri, m-am interesat in zona mea din PL si majoritatea cu care am vorbit nu stiu sau n-au auzit de reglaje cum scrie in acest topic. Multumesc si astept un ajutor un nr. de tel 0747071691 al meu.
     

Distribuie pagina asta