1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service si Mecanic auto - Vopsitorie - Electrician auto si Diagnoza in Brasov

Discuție în 'Service' creată de Armin, 22 Noi 2008.

  1. kng_bv

    kng_bv Gold Member

    Înscris:
    5 Dec 2013
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A4 B8 Avant 2.0, 2011 200+CP A3 quattro, 1.8T, 2000 400+CP
    Pentru cei care mai au nevoie:
    Cristi - 0742 939 467 - Brasov Str. Memorandului: Harta
    Gica - 0744 178 441 - Codlea - Str. Crinului: Harta
    Loti - 0744 349 717 - Brasov - Str. Bazaltului: Harta
     
  2. Vlad Cristea 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2016
    Locație:
    Aziga
    Masina:
    Audi A8
    Buna ziua,

    Am un model A8 an 2000, 2.5 automat. De 2 ani caut un service serios si nu gasesc.
    Am investit multi bani in mașina asta si am ajuns la capătul răbdării!
    Marea mea problema este ca nu gasesc un garaj/service cu oameni care chiar se pricep si sunt serioși!
    Ma puteți ajuta sau îndruma cu o sugestie ?
     
  3. alexandru_88 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A6 2.4 benzina quattro,2000
    Salut,
    Imi puteti recomanda un contact de la un service din Brasov pentru reparatii cutii automate ?
     
  4. Adryan33 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A5, 2000 TFSI, 2011
    Buna ziua. Ma puteti ajuta si pe mine cu un electrician auto din Brasov care sa se priceapa un pic la A5 ? Pana acuma am fost refuzat de 2 electricieni din diverse motive.
     
  5. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Numarul lui Barbu si te rezolva cu orice legat de cutie daca deja nu ai rezolvat problema.

    0722285517
     
  6. alexgros 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2013
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi Allroad, 2.5TDI (AKE) - 180CP, 2002
    Salutare.

    Mai sunt de actualitate numerele de telefon postate pe paginile precedente? Cel putin pentru mine din pacate prin Brasov la ora asta nu prea exista mecanic cum trebuie pt AUDI.
    Dupa ce Razvan (de pe Ghimbaselului) a plecat, chiar daca mecanicii lui au ramas tot acolo, calitatea a scazut dramatic. Aveam o super parare si despre ei, dar ultimele dati cand am fost acolo, sau erau cu capul in nori sau... (s-a ajuns cam la acelasi nivel ca peste tot - gen "Ce ziceti? Vreti sa schimbam sau nu?" adica... fara comentarii ) :(

    Multumesc anticipat.
     
  7. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Salut.
    Am si eu o intrebare pentru cei din Brasov, unde recomandati sa pun folii pe gramurile spate?
    Multumesc.
     
  8. rovi 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2017
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    VW Passat B7/2011
    In Duplex 3 la Glass Tuning. La 2 mașini am pus la ei și sunt mulțumit. Eu am pus folie Llumar.
     
    kng_bv apreciază asta.
  9. amantia 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Ian 2009
    Locație:
    Sfântu Gheorghe
    Masina:
    A4 B7 2005 2.0 TFSIQ, WV eGolf 2019
    Buna,
    stiti cumva daca Maxi Paint inca exista/functioneaza? Am avut doua evenimente neplacute intr-un interval scurt, unul probabil platesc eu (bara spate trebuie revopsita), altul asiguratorul (usa infundata tare, deci schimbat si revopsit). Daca a fost cineva pe acolo recent, stie cumva preturile practicate?
     
  10. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Functioneaza si din cate stiu eu sunt super ok. Sincer nu stiu preturile, dar cred ca e undeva in jur de 350 lei/ element
     
  11. sustinromania 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2015
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    skoda octavia model ambiente 1.6SR 2001
    De evitat acel service din Bartolomeu - persoana contact Barbu - cei de care se aude ca ar fi lucrat la Delcar sau Tess - am fost candva in 2014 dupa ce am luat masina la ei pentru ca dupa dat prin niste gropi de santier prin Carierei in Brasov a inceput sa troncane - am cerut un deviz ca sa pot aduce masina in service - l-am "primit" pe un postit si la aceleași prețuri ca la Delcar - am o Octavia - ca atare cand am văzut atata profesionalism m-am dus la Delcar - am schimbat acolo fara a mi se trece in carnetul de service aceste operațiuni - nu aveam carnet dar am cumparat pe loc plus ca nu au putut sa imi spună nici un fel de istoric despre masina - am revenit acum in 2017 cu un mail si am fost contactat de cineva de la Delcar Brasov foarte mirat ca nu mi s-a trecut in carnet ce s-a facut la ei - profesioniști la tot pasul - ii voi evita pe viitor pe ambii
    Multumesc

    Preturi foarte mari si la Delcar - manopera e dezastru fata de alte service-uri de cartier

    Poate aveti o recomandare unde as putea face geometria in Brasov - inca mai caut...
    Multumesc
     
  12. rovi 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2017
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    VW Passat B7/2011
    Eu am făcut la Domanmet pe calea Feldioarei. Sunt băieți de treabă acolo. Încă nu am avut probleme cu ei, am fost de mai multe ori acolo.
     
  13. audibv Bronze Member

    Înscris:
    31 Mai 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 B7 2.0 Tfsi Quattro BPG & A3 8V 1.6 Tdi CRKB
    Stie cineva unde pot activa vim in Brasov pt A3 8V cu MMI-ul RMC. Am mufa Ami in cotiera. Multumesc anticipat
     
  14. ady25speed

    ady25speed 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2015
    Locație:
    Amsterdam
    Masina:
    Audi A6 4F Sedan , 2.7 tdi BPP, M6 JMC , 2007 - Audi A6 C6 Allroad , 2.7Tdi , CANC , 2011
    cunoste cineva o vopsitorie auto la preturi rezonabile in Brasov ? Am cumparat de curand un a6 4f sedan si are nevoie de ceva retusuri si posibil o relacuire , am arcada roata spate stanga usor infundata - o usa dreapta fata si capota zgarieturi cu adancime medie .
     
  15. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Eu te sfatuiesc sa incerci la AD-Garage (dupa Coresi) si intrebi de Adi Condrea ! Este un baiat care a lucrat la Audi si la Honda mult timp . A plecat din cauza sefilor !
     
  16. Radu70

    Radu70 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2018
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi 80, b3, 1.8S din 1990
    Salut colegi! Sînt mai nou posesor (dupa mai mulți ani am revenit la Audi 80, 1.8 S, din 1990), de aceasta dată cu cutie automată, in 3 trepte. De mult o caut prin vest, am gasit-o, dar din păcate am un "hîrîit" in frînă de motor....mă poate ajuta vreun coleg cu un sfat....un meșter în Brașov....?.... Cu dl. Barbu am luat legătura.... concluzia...."e prea veche".... Mulțumesc!
     
  17. Horioka

    Horioka 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Noi 2017
    Locație:
    Fagaras
    Masina:
    Audi A3-8P1 / 1,6-75KW-BSE / 2011 / Attraction
    Bună ziua,
    Am o rugaminte: am achizitionat recent pachetul de lumini pentru cele doua usi, pentru masina mea, respectiv : lumini avertizare rosii si lumini albe.
    Unde îmi puteti recomanda un atelier serios si competent (in afara de reprezentanță, bineînțeles ) pentru montare si codare, in Brașov, Sibiu ?
    Multumesc si scuze pentru deranj. :respekt:
     
  18. denisel10 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2013
    Locație:
    AZUGA
    Masina:
    audi a 3
    Salut,
    Stie cineva un service in Brasov pentru cutii de viteza automate in afara de Dl Barbu din San-Petru ?
    Am un audi 2004 cu cutie CVT. Multumesc
     
  19. Radu70

    Radu70 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2018
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi 80, b3, 1.8S din 1990
    Depinde de cutie, daca e mai nouă, cu calculator, electronica, alea-alea e Cristi de la CET. Contact: 0749455444). Daca e cu calculator, ți-o face. Suna-l și vezi. Bafta.
     
    denisel10 apreciază asta.
  20. George_GxG 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2018
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 2.0 TDI, 2008. BRD
    Salut! Cunoasteti pe cineva in Brasov care poate face interventia la axul pompei de ulei? Multumesc!
     
    Uszoge Szilard apreciază asta.

Distribuie pagina asta