1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service tinichigerie - vopsitorie si servicii P D R in Bucuresti - recomandari si unde sa NU mergem

Discuție în 'Service' creată de IonutIT, 4 Sep 2007.

  1. diabolic53

    diabolic53 4th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 Facelift, 2.0S (173bhp), Piele, MMI 3G, DRL, xenon, etc.
    Intrebare pentru toti cei din Bucuresti: am nevoie de o vopsitorie buna. Care stiti ca aveti masina argintie si ati vopsit pe undeva si nu a iesit nici o urma de diferenta va rog postati aici sau dati PM.
    Ceva pareri despre http://activauto.ro/ ?
     
  2. gabi_beep

    gabi_beep 3rd Gear Member

    Înscris:
    23 Mai 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI 2007
    Acolo am vopsit masina mea integral si am fost foarte multumit, daca vrei si o recomandare suna-ma si mergem impreuna
    Spor si o zii buna!
     
  3. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Am sa revin cu niste pareri referitoare la PBN.
    Am fost la ei si am rezolvat in ~1 sapt cu tot cu vesnica asteptare a acceptului de plata de la asigurare ....

    Pot spune ca per ansamblu am fost ft multumit. Dl de la service a fost super de treaba si chiar mi s-a parut profesionist.
    Eu am avut de vopsit 3 elemente (ciobite de la pietre, capota si usa dreapta + capac oglinda stanga) si de schimbat parbriz + schimbat carcase oglinda sofer.
    Nu am reusit sa observ nici o diferenta de vopsea iar lacul parea destul de bine intins. Am incercat sa compar cu alte elemente dupa masina si mi s-a parut a fi ~ la fel ...

    Aveti in vedere ca PBN-ul s-a mutat acum un pic mai incolo (+500m) si este posibil sa nu mai fie acelasi lucru.


    Toate bune si multumesc de sfaturi.
     
  4. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Recomand service AUTOWAB - mereu toate problemele pe care le-am avut, care tin de tinichigerie si vopsitorie le-am rezolvat la ei - au decondare directa cu toate firmele de asigurari, repara repede, bine si masina poate fi ridicata imediat ce este gata, nu este nevoie sa stati dupa eliberarea acceptului de plata de la societatile de asigurari.

    Alte aspecte demne de stima pe care le-am observat si la patroni si la angajati sunt : respectul fata de client, interesul ca lucrarea sa iasa bine si sa satisfaca clientul, bunul simt, corectitudinea si promptitudinea.

    Service-ul este pe strata Reconstructiei nr.2, in sectorul 3.

    http://autowab.ro/

    Contact : Ing. Biber Valentin - 0722.40.50.60
     
  5. bugscata

    bugscata 5th Gear Member

    Înscris:
    5 Noi 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: A4 B7, 2.0 TDI BPW, 2007
    Salutare,
    Am avut nenorocul de a fi implicat intr-un incident minor cu cineva care are asigurare euroins.
    Puteti sa imi recomandati un service care lucreaza cu ei si care sa fie ok?

    Multumesc,

    Catalin
     
  6. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Eu zic sa te interesezi unde ai vrea tu sa o repari, cat te-ar costa.
    Apoi faci cerere la euroins pentru ofertare reparatie in regie proprie. Daca iti convine cat iti da, ia banii si du-te sa ti-o repari unde stii ca se face treaba buna. Plus ca am observat ca la service-uri se lucreaza ceva mai atent cand e pe banii clientului... daca plateste asigurarea, "lasa bah ca merge asa"!
     
  7. tibit

    tibit 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    a4, 2.0, 2010
    Salutare,

    am si eu de vopsit cateva elemente si caut un service bun la care sa iasa vopseaua cat mai bine, nu reprezentanta.

    Ce service recomandati pentru tinichigerie/vopsitorie ?
     
  8. Grofu

    Grofu 5th Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2009
    Locație:
    Targu-Jiu/Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.5 TDI quattro 2004
    Unde pot gasi un service in Bucuresti care face treaba buna si vinde/monteaza Sekurit Saint Gobain? Al meu e plin de punctulete de la pietricele si e groaznic atunci cand ploua asa ca trebuie schimbat.
     
  9. stamatedavid 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    dacia duster 1.6 2012
    Service auto Bucuresti- vopsitorie auto

    Buna,
    Eu vreau sa impartasesc si altora experienta placuta pe care am avut-o in urma cu ceva timp cand am avut nevoie de un service auto. In urma unui accident masina mea a avut nevoie de vopsire. Am mers la un service auto din Pipera. Aici folosesc o noua tehnica de vopsire cu vopseluri STANDOX, vopseluri de cea mai buna calitate la care am primit si garantie pe viata la reparatia la vopsitorie cu vopseaua STANDOX. Pot sa zic ca angajatii sunt foarte profesionisti si serviciile sunt de cea mai buna calitate.
     
  10. bt14cez 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2010
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6 1,9 tdi 2004
    Salut, va pot recomanda eu un service bun in Bucuresti pe strada odei nr 81.
    Recent am avut un accident am fost izbit de cineva in Bacau cand veneam spre Bucuresti si am facut masina in regie proprie.Intamplarea a fost ca eu sunt client Ingaraj.ro si ei au si service acum, am sunat la ei am facut programare si m-am prezenta a doua zi la ei la service dupa 3 zile am mers si am ridicat masina si sincer am ramas placut surprins. Tot ce tine de tinichigerie si vopsitorie a iesit tipla si la fel si pe dedesupt unde nici nu se mai cunoaste ca a fosat lovita. In concluzie sunt profesionisti si prompti si gasesti si o ambiatanta placuta daca vrei sa stai in sala de asteptare.:arco:
     
  11. Commstrike 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Dec 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B7 2.0 TDI 2007
    Salutare,

    Am reusit sa sifonez putin masina cand mi-a sarit un BMW in fata si mi-a pus frana brusc. Politia a spus ca sunt eu vinovat pentru ca nu pastram distanta si nu am avut cum sa dovedesc faptul ca mi-a taiat calea.
    Am comandat bara dar nu stiu unde pot sa o duc la vopsit? Poate sa imi recomande cineva un service decent ca seriozitate si cost? Bara din spate reparata pe asigurarea cuiva acum 2 ani incepe sa se cojasca, prefer sa evit asta pe fata :)
    De asemenea capota e foarte putin indoita. Se poate indrepata la tinichigerie?

    Mersi,
    Mihai
     
  12. jaguarxkr

    jaguarxkr 6th Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 Sportback 3.0 TDI 2011
    Va salut, din nefericire am si eu o problema cu masina, am observat ca pragul a inceput sa se exfolieze, probabil a fost zgariat binisor iar acum a inceput sa se exfolieze vopseaua pe prag, teroson parca se numeste. Ma intereseaza un service in Bucuresti unde sa faca treaba buna si nu in ultimul rand unde preturile sa fie de bun simt, corecte, avand in vedere ca este o lucrare destul de simpla, cel putin asa apreciez eu. Am atasat si cateva poze, poate e cineva de meserie chiar aici pe forum. Va multumesc!
     
  13. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Te anunt ca pragul tau trebuie inlocuit, din pacate, la cum arata. Suna-ma maine si iti spun eu unde sa mergi macar pentru o opinie avizata din partea unuia dintre cei ma buni tinichigii auto din Bucuresti. Daca te intelegi cu el te poate ajuta si cu inlocuirea pragului. Ne auzim maine la telefon. Bafta.
     
  14. jaguarxkr

    jaguarxkr 6th Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 Sportback 3.0 TDI 2011
    Salut Cristi, nu cred totusi sa fie de inlocuit, este adevarat ca din poze pare ciufulit bine, insa e si multa mizerie acolo acumulata dupa un drum de 700km fara ca masina sa fi fost spalata, poate ai din aceasta cauza pare grav. Practic pragul este foarte putin infundat langa roata fata. Te sun maine, multumesc de raspuns.
     
  15. jaguarxkr

    jaguarxkr 6th Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 Sportback 3.0 TDI 2011
    Am rezolvat problema pragului, ii multumesc lui Cristi pentru recomandare. A iesit impecabil, foarte bine si profesionist lucrat. am sa postez poze cu lucrarea imediat dupa ce spal masina. In concluzie sunt foarte foarte multumit de lucrare.
     
  16. rem01 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 2.0 TDI, 2010
    Prag indoit Audi A4 B8 8K

    Salut,

    Am si eu o problema cu pragul de pe dreapta (Audi A4 B8 8K 2010), l-am indoit pe un drum in lucru nesemanlizat...
    Cristi, te rog se poate sa imi dai numarul de telefon al tinichigiului care l-a rezolvat pe jaguarxkr? Din cate am inteles exista o metoda sa fie indreptat prin tragere.

    Multumesc!
     
  17. RadooMarian 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C5, 1.8T-AWT, 2001, avant
    salutare,
    m-ar interesa o tinichigerie buna, am o problema pe plafon, la una din margini s-a cam umflat vopseaua...
    cineva care sa repare acolo si sa vopseasca la loc.
    multumesc
     
  18. blaj Banned

    Înscris:
    23 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Opel
    RadooMarian vezi ca e un tinichigiu-vopsitor auto la Pacii-Autogara, in spatele benzinariei Agip, pe str Piscu Craisani, pe la jumatea distantei pe partea stanga. Are service-ul in curte, iar la casa lui are si un magazin alimentar. Lucreaza foarte bine. Il cheama Sandu Rusu 0721711928

    Ar mai fi pe sos Vergului - Lacul Oltina nr 10 la un service MANEX COM P '94 S.R.L , un tinichigiu vopsitor foarte bun Geo Darie 0740771297
     
    Ultima editare: 28 Mar 2015
  19. RazorGMR

    RazorGMR 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2015
    Locație:
    Nehoiu
    Masina:
    Audi A8 , 3.0 TDI , AN FAB. 2006
    salutare colegi ceva de actualitate prin bucuresti pe tinichigerie ? un service bun ? Mi a zis saraca ca o mananca pe partea stanga spate si m am gandit sa o ajut sa o scarpin putin saracuta de ea :happy: dar acum trebuie sa ma scarpine si ea pe mine putin sa nu ramana datoare :asskicking: din punctul asta de vedere vreau sa fie foarte bine facuta sa nu se vada diferenta si sa am o garantie oarecum ca nu sare vopseaua intr un an de zile :racer: va multumesc mult ! o seara placuta!!
     
  20. Alex1215 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mai 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 2.0 170 cp 2011
    salut , am o problema cu bandoul stanga spate l am cam zgariat si putin pragul infundat , nu pot lasa asa si am nevoie de un tinichigiu bun si nu exagerat .
    Ultimul cu care am vb mi a cerut 500 de lei doar pentru bandou asta in conditiile in care trebuia sa astept 3-4 zile ca sa bage la cuptor si alte piese ca nu baga doar bandoul meu . Multumesc .
     

Distribuie pagina asta