1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service tinichigerie - vopsitorie si servicii P D R in Bucuresti - recomandari si unde sa NU mergem

Discuție în 'Service' creată de IonutIT, 4 Sep 2007.

  1. cos_max 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2014
    Locație:
    Voluntari
    Masina:
    Audi A5, 2.0 TDI, 2013
    Salutare,

    Am si eu o problema de tinichigerie/vopsitorie pe partea dreapta spate (deasupra rotii) si as dori un sfat legat de un service bun. Nu vreau neaparat cel mai ieftin service (evident nu l-as vrea nici pe cel mai scump posibil :) ), prefer sa iasa masina ca "noua".
    Culoarea este foarte ciudata la masina, este cuvee-ul de la Audi (un del de combinatie intre gri si crem). Am atasat poze cu lovitura.

    Multumesc mult.
     
  2. El_Cid

    El_Cid 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5, 2.0 TDI, 2013
    In desteptaciunea mea (cum s-a exprimat un coleg de forum mai sus) am reusit sa ating frumusetea mea de A5 :)
    Am atasat o poza cu damage-ul produs.

    Imi puteti spune va rog unde as putea sa rezolv zgarietura (e micuta - aproape insesizabila) - si sa puna la loc ornamentul ala negru (care se vede si din poza, e putin miscat) :(

    Multumesc anticipat!
     
  3. cos_max 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2014
    Locație:
    Voluntari
    Masina:
    Audi A5, 2.0 TDI, 2013
    Salut @Cristi si multumesc frumos pentru recomandare. A lucrat impecabil Marius la masina, o sa il recomand mai departe. Pretul mi s-a parut FOARTE bun, l-am si intrebat de mai multe daca sigur este ok pentru ca eu sunt multumit de lucrare si vreau sa fie si el multumit de bani :)
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Data viitoare ascultati si faceti ce va spun eu, ca stiu ce va spun, ce recomand si de ce. Ma bucur ca ai fost multumit. Marius este un om de mare caracter, un foarte bun vopsitor si sper sa ramana asa si pe viitor. O seara minunata sa ai.
     
  5. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Cine e Marius?
    Unde vopseste si cum dăm de el ?
    Trebuie să-l cunoaștem ca să ne putem conforma îndemnului „ascultati si faceti ce va spun eu”.
    Și, ca o sugestie, ar trebui să avem și o listă cu lăudații sau măcar permisiunea să-i recomandăm public, cu datele de contact și locația celor care prestează servicii de calitate.
    Avem niște topicuri ale rușinii, cu țeparii de pe net, dar datele de contact ale celor de apreciat văd că circulă „pe sub mână”.
     
    Circiumaru Florin, TalosCosmin și MarianMaxx apreciază asta.
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Silviu tu esti prea pretentios pentru el. :)

    Momentan nu pot atasa telefonul lui aici in mod public pentru ca nu am acordul lui. Daca va fi de acord ca telefonul/datele lui de contact sa fie publice aici pe forum le voi atasa. O sa-l rog sa-si faca topic, aici pe forum, de prestari servicii.
    Daca vreti mai multe detalii despre el si cam ce face, gasiti aici: http://vwforum.ro/topic/113830-vopsitorie-tinichigerie-auto/
     
    Nita Gabriel și remix apreciază asta.
  7. El_Cid

    El_Cid 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5, 2.0 TDI, 2013
    multumesc si eu Cristi! L-am contactat, sper sa rezolv si eu :)
     
  8. Vico

    Vico 4th Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 , 3.0tdi CLAA, 2012
    Salutare,

    Azi am fost putin neatent (prost) si nu am vazut la timp cand au franat brusc cei / cel din fata mea. Drept urmare am reusit sa reduc de pe la ~60 km/h pana pe le 15-20km/h dar am intrat in cel din fata :( La prima vedere e bara / grila fatza si posibil ceva minor la radiator.

    Sfaturi cu service-uri pentru o treaba buna, si ce anume ar trebui sa schimb? O sa programez o constatare zilele astea. La ce bani sa ma astept pt toata problema?


    18296934_1316799675022895_93362381_o.jpg 18297079_1316799618356234_1114852363_o.jpg
     
  9. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    Salutare,

    Ma poate ajuta si pe mine cu o informație pentru vopsirea unui element ( bara față). Am observat ca se recomanda un vopsitor foarte talentat: Marius...dar nu gasesc nici o data de contact. Ma poate ajuta cineva cu numărul lui de telefon? Mulțumesc.
     
  10. samsung710n 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iun 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A4, 2.0 tdi 177, 2013
    Recomandare vopsitorie foarte buna cu pretentii in Bucuresti va rog . Vreau sa revopsesc capota, culoarea neagra . Multumesc
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu exista ce cauti tu in Romania adica nu exista perfectiunea in vopsitorie. Mai lasa de la tine si o sa gasesti vopsitorii si meseriasi care stiu ce au de facut dar nu te astepta sa o vopseasca ca si robotul din fabrica adica fara nici un gunoi sau chiar in aceeasi nuanta. Asta este, din pacate, compromisul care trebuie sa-l faci. Citeste acest topic integral.
     
  12. bogdan_mms 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Aug 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8.5, motor CJCB, 2013
    Eu am reparat un prag si revopsit de 2 ori bara fata la reprezentanta din Pipera, a iesit impecabil de fiecare data, culoarea ibis white.
     
  13. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ti se pare tie ca a iesit impecabil. :) Eu iti gasesc instant niste gunoaie care tu nu o sa le observi in veci si in plus vad imediat "cum a inchis" capatul de prag la vopsitorie. In plus la Porsche nu sunt decat 2 vopsitori pe care ii cunosc personal asa ca indiferent cine ti-a vopsit iti garantez eu ca nu ti-a mai iesit ca din fabrica. Bafta.
     
  14. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Stie cineva in Bucuresti un service cu stand pentru indreptat caroserii/lonjeroane ?
     
  15. irirat 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Noi 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 Allroad S-tronic/ CGLC / 2014
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Multumesc.
     
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    irirat cei de la Top Lac sunt praf la vopsitorie. Ai avut noroc. Restul de operatiuni nu stiu cum in si ce fel le presteaza.

    audi66 sa stii ca sunt multi tinichigii buni care lucreaza in afara reprezentantei si executa lucrari de tinichigerie si nu numai la acelasi nivel ca si la reprezentanta. Au tot ce le trebuie mai putin sistemul computerizat de indreptat caroseria dar poate face asta si fara acel sistem.

    Tu cauti asa ceva: http://www.celette.com/ si asa ceva cel mai performant din Romania il are Porsche Pipera. Fiecare model de Audi are harta lui de indreptare si fiecare model de Audi are o trusa speciala de scule si cale de fixare pe dispozitivul de indreptare caroserie. Acele cale speciale un service nededicat unei marci anume le are universale nu special dedicat unui anumit model, asa cum ar trebui. Acel sistem de indreptare functioneaza cu impulsuri laser si este robotizat. La cat costa nu isi permite nici un garaj sa-si cumpere unul dedicat ci cumpara unul universal care nu este asa de performant.
    Despre tinichigerie si vopsitorie vorbim pana maine si nu ne repetam. :)
     
    fainarualex2018 și iondarie apreciază asta.
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Am inteles situatia.
    Un numar de telefon ar fi bine-venit, macar sa stiu ce implica indreptarea unui lonjeron, ca si lucrare, costuri, etc.
    Din ce am vazut este stramb dupa partea unde se prinde jugul motor. Deci la geometrie n-ar fi probleme, ci doar la fixarea trager-ului pe lonjeron.
    Este decalat un 2-3 cm.
     
  19. Pairo 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iul 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 1.8 TFSI
    Salutare,

    Am de gand sa vopsesc toata masina (a4 b8 berlina) si as avea nevoie de o vopsotirie si tinichigerie buna in Bucuresti. Cineva mi-a recomandat Porsche Pipera, urmeaza sa cer o oferta acolo, insa as as dori sa aflu si alte recomandari.
    Multumesc,
    Alin
     
  20. Lzrr 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 SB - 2.0 Tdi - Quattro - S-Tronic - 177 CP
    Salut Cristi, imi poti furniza si mi te rog datele de contact ale acestui tinichigiu? As avea de vopsit bara din fata si capota. Multumesc!
     

Distribuie pagina asta