1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii diagnoză auto din gama VAG, Retrofituri si Instalări/Montaje componente OE compatibile

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de cata181, 8 Apr 2013.

  1. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Salut, pentru masina din semnatura ma intereseaza o verificare amanuntita cu vagcom (diagnoza plus log in mers daca e posibil)
     
  2. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Up pt. Cata181!!! Nu știu dacă mai are rost să menționez că mi-a reparat mașina in maxim 1 oră, ce alții nu au reușit in 2 săptămâni (inclusiv la reprezentanța Audi Focșani - cei mai slabi in domeniu). Bravo Cătălin! Cei dinaintea ta nu s-au gândit să îmi ceară un log anterior apariției "defecțiunii" ca să compare codarile făcute aiurea de mine. Nici mie nu mi-a trecut prin cap...Deci nu numai comfortul se plătește...ci și prostia.
     
    cata181 apreciază asta.
  3. Archangel47

    Archangel47 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2014
    Locație:
    craiova
    Masina:
    a6, 3.0 , 2008
    Salut Catalin. Primul post dar dupa foarte multe cautari ma bucur ca te-am gasit. Ma intereseaza sa fac 2 chestii(retrofit la masina mea. Este vorba despre un audi a6 c7 4g din 2013).
    1. Oglinzile sunt fara inchidere automata(mentionez ca geamutile se ridica/coboara din cheie daca tii mai mult butonul corespunzator. Butonul de pe manerul usii nu are decat 3 pozitii/ nu are pozitie de inchidere oglinzi). Vreau sa fac retrofit la oglinzi sa se inchida din cheia masinii si din butonul interior al masinii.

    2. Vreau sa fac retrofit la portbagaj pentru soft close. Portabagajul este foarte normal acum :))) adica se deschide din butonul de pe telecomanda si il inchizi cu mana :)) . As vrea si eu buton pe el sa se inchida automat (mentionez ca are buton pe usa soferului din care se deschide) .

    Cat m-ar costa cu piesele tale si cat ar dura ? (Nu sunt din Bucuresti si din cauza aceasta intreb)
     
  4. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Pentru portbagaj am elementele pe stoc. Pentru oglinzi însă nu am inca cele necesare.
    Ne auzim la un telefon pentru detalii.
    0722729297
    Catalin
     
  5. Bogda_n

    Bogda_n 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4F2C6 3.0 TDI (CDYA) 2010
    Inca o revizie, verificare generala si ceva tratament pentru "pitici pe creier", facute cu acelasi profesionalism :icon_thumright:

    Recomand
     
    cata181 apreciază asta.
  6. Thomass27

    Thomass27 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Feb 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C6
    Revizie completa , schimbat si kit ul de brate , farna de mana electrica , clapeta acceleratie ,, TOTUL CU UN PROFESIONALISM EXEMPLAR !!! RECOMAND CU CEA MAI MARE PLACERE PE CATALIN !!!
     
    cata181 apreciază asta.
  7. Archangel47

    Archangel47 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2014
    Locație:
    craiova
    Masina:
    a6, 3.0 , 2008
    Retrofit la Audi A6 4G cu portbagaj inchidere din buton + senzor deschidere cu piciorul. Retrofit oglinzi electrice si reglaj automat marsarier oglinda din dreapta se regleaza automat in jos pentru borduri. Retrofit keyless entry . Super om cu super calitati. Totul a mers ca uns fara nici cea mai mica problema. Tin sa mentionez ca oricine deschide masina nu stie care cabluri sunt din fabrica si care sunt din mainile acestui om. Este un baiat "jos palaria". TOATA INCREDEREA ! RECOMAND DIN SUFLET !

    Urmeaza retrofit-uri la :

    - oglinzi heliomate
    - inchidere soft-close la usi
    - retrofit mmi 3g+ la mib2

    Siiiii ... retrofit sistem audio Bang & Olufsen :)))

    Am incredere in acest om mai mare decat in nevasta-mea :))))) . Si l-am cunoscut acum cateva zile pentru retrofit-urile facute.

    Multumesc mult !
     
    cata181 apreciază asta.
  8. biju2000

    biju2000 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 8.5 Allroad, S-Tronic, 2.0 TDI 177CP, CGLC, 2014
    Nota 20!
    In iarna am facut interiorul integral (scaune memorii, plafon, fete portiera, stalpi, etc. etc. ) pentru un Touareg 7P iar recent, pentru masina din semnatura, revizia completa, ceva elemente de articulatie schimbate si unele briz-briz-uri. Mai urmeaza.
    Repet, nota 20.
     
    cata181 apreciază asta.
  9. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Salut. Scoatere CP pentru o unitate radio Audi A4 B8 Avant 2010 cu 10 difuzoare (6 iesiri) montata in locul celei de fabrica cu 8 difuzoare (4 iesiri)? Deci doar partea de "software", de montat si cablat ma voi ocupa eu. Multumesc.
     
  10. Viktor999 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI A6, 2009, 2.0TDI, CAGB, AUTOMAT
    Salut! Un pret cu piesele tale pentru keyless go, keyless entry pentru masina din semnatura.
     
  11. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Ai nr. meu de telefon...
    Sau daca nu il ai: 0722729297
     
  12. mav 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2013
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A5 2014 / 2.0 Tdi CGLC / Multitronic
    Am fost la Cata pentru downgrade soft motor, montaj camera marșarier și montaj boxe medii de B&o (pe care alții nu au știut sa le monteze), totul a decurs perfect, nu îți dai seama ce fir s a adăugat, unde s a lucrat sau ce s a desfăcut. Recomand cu încredere!
     
    cata181 apreciază asta.
  13. vibeup

    vibeup Silver Member

    Înscris:
    1 Mar 2015
    Locație:
    Stuttgart
    Masina:
    A3 8Y 2022, 2.0TFSI Quattro
  14. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Salutare,
    Am facut retrofitul la masina colegului SBU (A5B9) si la cateva A6C7, A8D4, inclusiv la fosta mea masina :).
    Din cate am vazut in anunt, nu este pachetul complet.
    Ca si montaj costa in jur de 450-500 de euro si dureaza cel putin o zi, doar partea de 360. Pentru celelalte optiuni se discuta separat.
    Eu mai am ceva cabluri prin garaj, dar trebuie sa completez un set pentru A6C7 programat deja. Daca mai raman, pot sa te ajut cu parte din ele.
    0722729297
    Catalin
     
    zengy și vibeup apreciază asta.
  15. BeniaminOny 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca, Romania
    Masina:
    Audi B9, 2.0, 2017
    Salut,

    Cat ma costa un retrofit pentru Audi Smartphone Inteface la un A4 2017 cu MMI Plus mare? In cotiera am mufa USB (charge only) si AUX.

    Mersi,
    Beniamin
     
  16. Vancea Cosmin

    Vancea Cosmin 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Sep 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 - 2013, 2.0 tdi 177 CP, CGLC, multitronic/manual
    Salut! Am un audi a4 b8 avant facelift, cu MMI 3G basic. Am senzori de parcare spate cu avertizare acustica si vreau sa activez functia de a vedea pe display distanta pana la obstacol. Daca acest lucru presupune si montarea unor senzori de parcare fata, care ar fi costurile cu piesele dvs.?
     
  17. CinAudi 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 CAGA
    Am fost la Catalin pentru retrofitul la caseta de directie (1N1 -> 1N3). S-a lucrat profesionist si am primit raspuns la toate intrebarile pe care le-am avut.
    Recomand cu încredere!
     
  18. Horia001 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Aug 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q5 3.0TDI QUATTRO 2015
    Salut! L-am cunoscut pe Catalin acum cateva zile, este un profesionist adevarat, m-a ajutat cu o revizie extinsa (inclusiv la cutie) si cateva modificari de soft clasice pentru Audi.
    Ma voi intoarce curand la el pentru montaj pilot automat si audi drive select.
    Recomand!
     
  19. eko2001ro 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Iul 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8 Avant, 2.0, 143cp.(CAGA), 2011 Multitronic MMV, WAUZZZ8K0BA091272
    Salut,
    Doresc sa fac trecerea de la MMI 3g basic la MMI 3g high si am nevoie de ajutor pentru scoatere component protection (de montaj ma ocup eu).
    Se poate un pret te rog?
    Multumesc
     
    CEX apreciază asta.
  20. heretic

    heretic 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 Allroad, 2.0TDI - CGLC, 2014
    Salut,

    Am schimbat ieri distributia + accesoriile la Catalin. Il recomand cu incredere pentru profesionalism, face lucrarile cu calm, fara sa se grabeasca si raspunde la intrebarile pe care le ai!
    Vor urma cateva retrofituri pe care le va face tot Catalin.
     
    cata181 apreciază asta.

Distribuie pagina asta