1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii diagnoză auto din gama VAG, Retrofituri si Instalări/Montaje componente OE compatibile

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de cata181, 8 Apr 2013.

  1. blueice69

    blueice69 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,1.9TDI,fab 2000 motor AJM
    Postez si in acesta zona pentru a recomanda solicitudinea si corectitudinea lui Cata181, persoana ce poata fi abordata cu incredere in orice problema legata de serviciile enuntate de acesta.
    Servicii de calitate la pret redus insa ce este mai important avind in vedere experienta fiecaruia din noi legat de asa-zisii ,,mecanici", este comunicarea si dialogul purtat pe zone pertinente.(acolo unde nu te pricepi, mai bine taci).
    Sper sa ajute!:yahoo:
     
  2. stanescu_costin2005 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B6, 2.0 benzina (cod ALT), 2001
    Cata181, poti schimba si distributia? la masina din semnatura..
     
  3. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Eu personal nu dar pot sa iti recomand pe cineva care face operatiunea la masini cum este a ta, la un pret ok.
     
  4. stanescu_costin2005 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B6, 2.0 benzina (cod ALT), 2001
    Da-mi te rog un pm cu datele lui de contact si eventual un pret estimativ daca ai idee! Ms
     
  5. blueice69

    blueice69 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,1.9TDI,fab 2000 motor AJM
    Azi (n.r.22.09.2013) am facut o calatorie mai lunga, undeva la 150km parcursi si teoretic problema cu abs trebuia sa apara! Momentan e ok, asa cum era masina la inceputuri adika PERFECTA!!! Vroiam sa stii asta. Ms. Sper ca problema e rezolvata.
     
  6. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Iti dai seama ca ma bucur sa aud asta... Multumesc oricum de apreciere.
     
  7. GAS 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Iul 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 S Line Quattro, 2.0TDI
    Il recomand pe Catalin din toata inima pentru lucrarea pe care a dus-o la final cu un profesionalism pe care nu l-am gasit la altii la care am apelat cu alte ocazii. Am schimbat cu ajutorul lui Catalin sistemul de sunet stock cu un sistem Bang & Olufsen, lucrare destul grea si mai ales migaloasa. Pe langa faptul ca l-au prins si zorile migalind la pini si cabluri totul este realizat la nivel de fabrica, nu iti poti da seama care e instalatia originala si unde a intervenit. Nu mai zic ca masina a stat vreo cateva zile (si nopti, desfacuta mai mult sau mai putin) la el, fara niciun fel de problema.
    Peste toate acestea, pretul este mai mult decat corect.
    Ma bucur ca am apelat la ajutorul lui Catalin, am castigat un amic priceput la care voi apela fara rezerve pentru orice interventie.
    Multumesc mult, Catalin!
     
  8. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Cu placere. A fost o provocare careia I-am facut fata din fericire.
     
  9. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Servicii valabile în continuare.
     
  10. fabrizio

    fabrizio 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C6 4F,2.0 TDI 2005+A6 C5 ALLROAD,2.5 TDI 2001+A8 D2,2.5 TDI 1999
    A venit si randul meu sa vorbesc la superlativ.La mine nu a fost vorba despre vreo interventie, ci doar un test cu vag-ul...si da, pot spune ca-s multumit.
    Stie cu ce se "mananca" aceasta operatie si iti da mura-n gura raspunsul.
    Cu siguranta o sa tin legatura cu el avand in vedere ca trebuie sa mai fac mici reparatii.
    Recomand cu placere.
     
  11. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Servicii valabile in continuare.
     
  12. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Cand vii pe la Predeal intr-un weekend sa te pun la treaba ??? :D
     
  13. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Aș vrea eu dar cu gemenii e cam greu...nici la tara la mine nu mai ajung. In afara de asta cand plec cu ei trebbuie sa las service-ul mobil acasa pentru ca nu am loc pentru bagajele lor :)
     
  14. sd_sally78

    sd_sally78 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Sep 2011
    Locație:
    IASI - Romania
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 TDI, 2012
    Salutare,

    am intrat sa dau un feedback pt un coleg de al nostru....in speta "cata181"
    Am cumparat o masina fara navi (cea din semnatura), am cautat pe toate forumurile si site-urile de specialitate da nu am gasit nimic mai convenabil la pret decat ce am gasit aici pe forum..
    Am intrebat, am primit o oferta de pret (1/2 decat tot ce am gasit mai ieftin pe net)...si am facut "deal-ul"...Am fost reticent la inceput, pt ca nu aveam incredere, insa am dat peste un om...cum nu mi-as fi putut imagina!
    Prompt, serios si corect!
    Am cumparat retrofitul la navi si am fost profund entuziasmat...."cu toate ca am dat banii inainte", Cata a fost ce nu ma asteptam: "un om care vrea sa te ajute cu orice pret ...."

    Azi am instalat navi cumparat de la el si "merge super", asta dupa ce am primit toate info de DYI pt asta...


    Cata : tine-o tot asa serios si vei avea de castigat!

    Multumesc mult!
     
    09 BVB apreciază asta.
  15. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Să fii sănătos și să te bucuri de mașină și de navi. Totuși colegii trebuie să știe că tu nu ai cumpărat navigația de la mine efectiv, ci doar cablajul, mufele și fibra optică. Pentru modulul de navigație și antena shark, eu nu am fost decât interfață. De menționat că tu ești în Norvegia și operațiunea a fost făcută over phone, e-mail și PM pe forum. :icon_thumright:
     
  16. Makaveliftw

    Makaveliftw 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI CGLC 2015 / Audi A6 1.9 TDI AWX 2003
    Am fost si eu la Catalin pentru trecerea 1DIN la 2DIN (RNS-D) si schimbarea ornamentelor din interior. Un om care stie ce face si cu care ai ce vorbi. Recomand cu mare placere :yes: :icon_thumright:
     
  17. bbaarrbbooss 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Aug 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 2004
    ok

    Inca un 10+ de la mine pt. Catalin, găsind rapid sursa problemei iar toata operatiunea a fost făcută profesional, fara improvizatii.
     
  18. dani2984

    dani2984 Junior Member

    Înscris:
    13 Mai 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S4 B8 / 3.0 TFSI V6T / 333 cp / 4x4 / euro 5 / anul 2010
    Am apelat la serivicile colegului Catalin pentru o diagnoza si-l recomand cu mare incredere.
    Urmeaza un update pt. cruise control si o mica revizie.
    Toata stima.
     
  19. Maxy

    Maxy 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Skoda Octavia 2 Laurin & Klement
    Dupa ce am fost acum aproape juma de an la domnul Catalin pentru schimbarea de clapete acum a urmat un nou pas foarte mare masina mea (a6 3.0 tdi) si anume distributia, mai exact schimbat patinele si intinzatorul. Operatiunea a fost facuta de Catalin care pe langa faptul ca a facut-o in timp record omul mi-a dat jos si turbina, am reconditionat-o iar acum cu turbina recondtionata si cu distributie noua masina efectiv zboara si nu mai are nicio treaba cu ce era inainte. Ce este incredibil este faptul ca pretul pentru toata aceasta munca a fost unul mai mult decat decent. Asadar asa cum am scris si acum cateva pagini tot aici, il recomand pe Catalin, treaba chiar se face super si cu foarte mult simt de raspundere. Merci mult Cataline!
     
  20. R.Z.V.

    R.Z.V. Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0T 2007
    In seara asta am beneficiat din nou de serviciile lui Cata181 (marca inregistrata :)), rezolvat cateva mici probleme cu rabdare si cu un raport calitate/pret excelent. O sa revin in curand pt o operatiune mai delicata, mai multe pe topicul de prezentare a masinii.
     

Distribuie pagina asta