1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Servicii Profesionale si Orice Retrofit pentru Audi - Diagnoza ODIS online - calibrari camere

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de Audi4ever, 25 Mai 2014.

  1. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Ofer servicii pentru Orice fel de retrofit OE la toate tipurile de Audi, fara nici un fel de limita.

    Diagnoza ODIS online , calibrari side assist, camere, perne ..

    Se poate face orice upgrade OE, montare si modificare navigatii, suspensii adaptive, stopuri, faruri, volan, carlig, ORICE.

    Ce nu pot face alte service-uri va rog sa ne intrebati si pe noi.

    Manopera incepand cu 100 lei.

    Pentru membrii forumului Club Audi manopera incepand de la 50 lei.

    Toate preturile sunt discutabile si difera in functie de complexitatea lucrarii care se doreste a fi executata.

    Detalii la VIPER ALARMS, str. Ramnicu Valcea nr 8 D, in sectorul 3

    Telefon: 0744.555.355
     
    sventeava, SpCostica, csabici2 și alți 4 apreciază asta.
  2. vlad_82 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Feb 2014
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6 C6, 2.0 TDI (BRE) 140 CP, 2007
    Salut! Incep eu cu un feedback pozitiv la adresa serviciilor oferita de echipa de la Viper Alarms:) Am facut la ei retrofitul la navigatie si tempomat pentru masina din semnatura. Dupa mai multe discutii in prealabil la telefon (multumesc pe aceasta cale pentru rabdarea, amabilitatea si promptitudinea cu care mi s-au oferit raspunsuri la intrebarile mele), am decis sa fac un drum la Bucuresti pentru operatiunile mentionate. Baietii pareau ca ma asteptau sa vin (sper ca am fost punctual). Dupa salutarile de rigoare, deja erau bagati pe jumatate in portbagajul masinii si desfaceau, dezlipeau, puneau, scoteau fire samd cu o iuteala si dibacie demne de apreciat. In scurt timp am avut un "pacient operat cu succes" si un client multumit de profesionalismul celor de acolo. Testat din plin pe drumul de intoarcere cele 2 gadget-uri si ma declar foarte satisfacut :) Toate acestea la un pret mai mult decat rezonabil (stiu ca asta intereseaza pe toata lumea), iar din partea casei am primit hartile necesare navigatiei + activarea unor functii pe care nu le aveam. Va multumesc si din partea mea un mare plus echipei!
     
    raika apreciază asta.
  3. andrei3092

    andrei3092 Junior Member

    Înscris:
    7 Iul 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B6 1.9 AVB
    us ligts a4 b6

    Puteti face us lights la a4 b6?Din cate am inteles cu vcds nu merge decat la b7.
     
  4. Megatron Gold Member

    Înscris:
    25 Iun 2012
    Locație:
    Franţa / Zalău - Romania
    Masina:
    Audi
    Feedback.

    L-am sunat din Franta si m-a ajutat cu informatii la telefon, fara plata fara nimic.

    Multumesc audi4ever.
     
  5. vlad.damache 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Feb 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Avant B8, 2.0 TDI CAGA, 2010
    Salut,

    Ma intereseaza in primul rand un update de FW si de navigatie pentru un Audi A4 B8 cu navigatie 3G si in al doilea rand activarea catorva functii, de ex. PDC, Audi Hold Assist, etc.

    Ma puteti ajuta cu cele de mai sus? Ma intereseaza si preturile si durata operatiunilor.

    Multumesc.
     
    Rjudoo apreciază asta.
  6. 4fdriver 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2014
    Locație:
    Targu Mures
    Masina:
    ....a fost A6 3.0 quattro 2009
    salut
    1.,poti sa montezi senzor faza lunga automata pe un a6 4f 2009 ?
    2.daca stii pe cineva in ms care face update navi 2014
     
  7. Tudor0215

    Tudor0215 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 2.0TDI, 2008
    Salut. Imi poti spune te rog cat ma costa un tempomat pt. a4 b8 ? multumesc!
     
  8. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Retrofit pentru A4,A5,Q5 FL

    Pentru facelift Audi A4,A5,Q5
    senzori parcare fata spate, camera mansalier etc
    Orice fel de retrofit , nu-l face reprezentanta i-l facem noi
    Viper Alarms
    0744555355
     
    AlexNfs apreciază asta.
  9. mircea-teodor

    mircea-teodor Silver Member

    Înscris:
    17 Noi 2008
    Locație:
    Făgăraș
    Masina:
    A6, 2.0TDI, CAHA, 200CP , 2011 , 4FB , SLine int.
    Salut,
    Poti sa-mi spui la masina mea din semnatura ce upgrade-uri se pot face , ce functii din meniul secret se pot activa?

    Mersi
     
  10. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Anunt valabil.
     
  11. soul77 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2013
    Locație:
    Onesti
    Masina:
    A6 c7 2.0 177cp
    Vreau sa fac un update la sistemul de sunet audi a6 c7 sistem sunet actual 10 difuzoare si subwoofer. Vreau sa schimb subwooferul ca suna naspa eventual difuzoarele masinii
     
    Boariumihaidaniel apreciază asta.
  12. rradu95

    rradu95 2nd Gear Member

    Înscris:
    18 Aug 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C6 2.0 tdi -2011; 170ps, multitronic 7+1 LDV, motor CAHA, motorul cu softul smenuit de nemti
    A6 C6 montaj keyless entry/go, OEM

    audi4ever Salut, am un A6 C6 din 2010 si as dori sa-i montezi keyless entry si keyless go, OEM. As putea sa fac rost de piesele necesare. Spune-mi te rog daca se poate si la cat ma ajunge manopera ? Multumesc, astept raspuns
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Sep 2015
  13. gigilex 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Noi 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI CAHA, quattro, 2010
    Salut,

    Care ar fi costul manoperei pentru un retrofit sistem audio B&O pe un Audi A4 B8, care momentan are sistemul audio de baza (passive speakers)?
    Multumesc!
     
  14. AlexNfs

    AlexNfs 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGC, 2011
    Azi am fost la baietii de la Viper Alarms pentru schimbarea termostatului 2 si rezolvarea unor erori aparute la diagnoza.Va recomand sa apelati cu toata increderea la serviciile lor,preturile sunt rezonabile si ai siguranta ca masina ta este pe mana unui profesionist .De 3 ani ,de cand am masina,a fost singurul service unde nu m-am simtit 'jepcarit',din contra mi s-au oferit reduceri .
     
  15. CoCaine

    CoCaine Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B5 avant (AFN)
    Poate ar fi frumos sa modifici primul post, in care spui ca faceti modificari la orice Audi fara nici o limita ;)
    Nu de alta, dar unii o iau de buna si apoi constata prin telefon ca de fapt nu lucrati pe orice tip de Audi.
     
  16. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    I-mi pare rau pentru tine dar lucram pe modele mai noi, dupa 2007 , ceea ce ai cerut tu implica foarte multa munca , iar pretul este pe masura , nu vreau sa intru in polemici cu nimeni. Serviciile care le facem la service-ul nostru sunt servicii complexe, gen retrofituri ACC, SUSPENSII ADAPTIVE, CALCULATOARE COMFORT , PROTECTIE COMPONENTE, nu geamuri electrice. Inca odata scuze pentru situatie.
    Multumesc
     
    Marian eric apreciază asta.
  17. CoCaine

    CoCaine Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B5 avant (AFN)
    Nu contest complexitatea lucrarilor pe care le faceti, dar publicitatea asta falsa nu e ok. Citeste primul post al tau din acest topic, te rog, iar apoi vezi care din noi are dreptate. Orice Audi, ORICE retrofit, asta e reclama scrisa. Nici nu m-ai lasat sa termin de zis tot ce vreu sa fac.
    In fine, spor!
     
  18. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Multumesc la fel!
     
  19. Tok'ra 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Iul 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4, 40 TFSI, 2021
    Salut,
    La un A3 8P din 2009, are RNS-E si comenzi pe volan, imi poti vinde si monta un carkit buletooth care sa afiseze agenda pe ecranul RNS-E si sa pot folosi butoanele de pe volan (OEM sau nu)?
     
  20. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut, ai nevoie de un carkit complet cu microfon si cablaje, pretul estimativ este de 300-350 euro la care se adauga 350 lei manopera.
    Multumesc
     

Distribuie pagina asta