1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Stergatoare si brate - stropitori parbriz si faruri - montare duze cu Incalzire la Audi A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de audi A4, 6 Ian 2008.

  1. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    @arazvan2002 exact pe acel kit am mers și eu,codul este 8E1998401(asa cum spun și colegii pe paginile anterioare).

    Ca idee pt. cei care vor sa mai comande acest kit ii anunț ca nu se mai fabrica începând cu 1 Martie 2017.
    Deci rămâne comanda pe fiecare reper in parte.

    Bafta
     
  2. alanb1

    alanb1 Bronze Member

    Înscris:
    11 Noi 2016
    Locație:
    Petroșani - Hunedoara
    Masina:
    Audi A4, 1.9TDI AWX, 2001
    Salut,

    Are cineva schema spalatoarelor de faruri la un A4 B6? M-ar interesa “T”-ul ce imparte lichidul intre sprinkler-e.

    Mersi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. AlexPTB

    AlexPTB Platinum Member

    Înscris:
    14 Iul 2017
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4 B6 2oo4 1.9 AVF
    E vorba de pozitia 20? Daca da, uite codul: 1J0955873D
     
  4. alanb1

    alanb1 Bronze Member

    Înscris:
    11 Noi 2016
    Locație:
    Petroșani - Hunedoara
    Masina:
    Audi A4, 1.9TDI AWX, 2001
    Super. Mersi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    El intreaba de faruri, tu pui de parbriz si toata lumea e fericita!:))



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. alanb1

    alanb1 Bronze Member

    Înscris:
    11 Noi 2016
    Locație:
    Petroșani - Hunedoara
    Masina:
    Audi A4, 1.9TDI AWX, 2001
    E a doua oara cand primesc acelasi raspuns la aceasi intrebare, m-am lasat pagubas :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    alan ai desfacut bara fata ? Sau nu poti sta cu ea desfacuta pana iti soseste piesa ? Se si poate improviza acolo dar nu am cum sa-ti dau explicatii scrise. Bafta
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @alanb1 Cumpara piesa cod 113 955 975 B.
    Reperul #20 din poza atasata, costa in jur de 15 lei.

    P.S Daca vrei ceva rezistent, gasesti aceeasi piesa dar din metal in orice Bricostore, Dedeman, Praktiker. :)
     
    Ultima editare: 16 Ian 2018
  9. alanb1

    alanb1 Bronze Member

    Înscris:
    11 Noi 2016
    Locație:
    Petroșani - Hunedoara
    Masina:
    Audi A4, 1.9TDI AWX, 2001
    @Cristi Nu pot lasa masina desfacuta pana vine piesa. M-am gandit sa improviz si eu ceva, dar am zis ca daca e ca de fabrica e mai ok.
    @audi66 La Dedeman si Praktiker am cautat si eu, dar de plastic, si nu am gasit. Nici nu m-am gandit la cele de metal. O sa iau cea dupa cod si cand se mai incalzeste afara montez.

    Mersi tuturor!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Tucu Marius 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi A4 B6 .1.9 TDI ,2003
    Salut Sunt nou pe aici și de aceia vreau sa îmi cer scuze de la început dacă am scris cumva aiure. Am și eu o mică problema de care m am lovit la mașina (A4 B6 fabricație 2003) nu mai stropește pe luneta pompa se aude la acționarea însă de stropit nu stropește strergatorul merge. Ce ar putea fii ..? Pe fata merge stropește . Va mulțumesc frumos și scuze de deranj
     
  11. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Ori este ifundat orificiul, ori in cel mai rau caz are o pierdere pe traseu. Controleaza daca dupa actionarea lui nu vezi urme de apa in portbagaj sau din hayon.
     
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    S-a mai scris pe forum. Mai mult ca sigur s-au desfacut imbinarile din zona hayonului, cele care conduc lichidul catre motorasul stergatorului din spate. Trebuie sa demontezi pe urma traseului.
     
  13. Tucu Marius 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi A4 B6 .1.9 TDI ,2003
    Nu am văzut urme de lichid pa haios sau in portbagaj. Nu pierde pe nici unde . Eu ma gândeam ca poate are alt rezervor in portbagaj da nu am dat de el. M am uitat in dreapta este amplificatorul și stânga doar in buzunar . Ce sa zic sa ma uit la duza poate este înfundată, sincer la asta nu m am gândit .
     
  14. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Sistemul are o conducta subtire din cupru, care datorita vechimii si a solutiilor de spalat cel mai probabil a cedat.
     
  15. Sorin Popovici

    Sorin Popovici 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2016
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9TDI (AWX) , an 2002 ,131cp
    Buna ziua ! Sper ca postez unde trebuie . As avea o întrebare , ce brațe pentru ștergătoare s-ar potrivi pe un audi A4 B6 , ( inafara de cele originale sau de b7 bineînțeles ) care sa aibă o prindere mai simpla/ comuna precum cea cu cârlig ? Mulțumesc !
     
  16. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Pai de ce ai vrea sa mergi pe altceva decat pe sistemul original de B6/7 ?
    Bratele au fost proiectate fix pt tipul acesta de masini. Eu cred ca e greu daca nu imposibil sa gasesti ce ai tu nevoie tinand cont de : lungime, forta/rezistenta arcului pt apasarea pe parbriz, modul de prindere al bratului pe sistemul actual (pp ca nu vrei sa schimbi angrenajul).
    Toate astea doar pt alt sistem de prindere al lamelor, presupun pt a plati mai putin la schimbarea acestora, nu? Eu nu cred ca se justifica!
     
  17. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Pai tocmai ca cele de B6(parca 2004-2005) si sigur cele de B7 au prinderea simpla
     
  18. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Eu cred ca scopul lui e sa monteze lame universale din comert, a caror prindere e de tip carlig.
     
  19. Sorin Popovici

    Sorin Popovici 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2016
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9TDI (AWX) , an 2002 ,131cp
    Da , cam asta ar fi scopul sa găsesc lame mai ușor pentru ele , brațele tot as vrea sa le schimb deoarece s-au ros zimții ce vin in contact cu axele angrenajului , doar piulițele le mai țin , iar dacă tot le schimb am zis de ce nu ceva mai simplu , plus brațele sa fie mai subțiri ( nu așa butucănoase ca și cele originale ) , am întrebat in ideea ca a mai făcut cineva lucrul acesta , deoarece știu ca e greu sa găsești ceva sa se potrivească/funcționeze perfect . Dacă nu reușesc sa găsesc ceva potrivit , probabil ma rezum la cele de b7 care din câte știu eu nu mai au paravantul/eleronul ăla ciudat + piesa din plastic intermediara dintre brat și ștergător .
     
  20. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cumperi piese noi originale si le montezi pe masina. Este asa de greu si trebuia sa intrebi asta pe topic ? Costa maxim 150 Euro toata povestea pentru piesele masinii care o ai sau cumperi de la A4 B7 tot sistemul adica bratele, piulite, capace si lamele Aero. Ai codurile aici in topic sau in topicul din aria How To.
    Doar la tiganie va sta mintea sau ceva tipic romanesc adica sa inventam noi o tiganie ca nu vrem sa platim. Cumpara-ti Logan ca acolo nu cheltui asa de mult pe niste nimicuri ca astea de care intrebi. Nu este nevoie sa-mi dai nici o replica pentru ca nu ai de ce.
     

Distribuie pagina asta