1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Stropitori parbriz - brate stergatoare in fata si la hayon - vas lichid stropitori - A6 C7 Allroad

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C7 (2012 - prezent)' creată de audi66, 12 Aug 2018.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Pentru cei care cauta stropitori parbriz care arunca apa pe parbriz tip perdea si care sa se potriveasca la platforma A6 C7 acesta este codul care il puteti folosi:

    5M0 955 986 C

    Va atasez si 2 videoclipuri. Dupa un reglaj corespunzator, bat foarte ok pe aproape toata suprafata parbrizului.



     
    roon3y09, Cata_ADC și gicu apreciază asta.
  2. Shabazxz 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2022
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    A6 Allroad
    Salutare. Atunci cand vreau sa spal luneta, imi curge lichidul in fata undeva in zona piciorului stang. Am desfacut protectiile si este fisurat un furtun care seamana cu un copex. Gasesc mufe de imbinare sau trebuie sa cumpar tot furtunul. Am cautat furtunul, am un cod dar se vinde la metru. Stie cineva ce lungime are furtunul de la pompa pana la prima imbinare? Asta in cazul in care trebuie schimbat. Multumesc!
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Exista furtun pentru reparatie, are 1.3m (probabil din cauza ca din cand in cand sunt cuplate intre ele cu stuturi de legatura).
    Deci, mai bine iei direct furtunul si il inlocuiesti pana la prima imbinare (o sa ai nevoie si de coliere).

    2D0 955 962 - furtun ( 9 euro)
    N 102 313 01 - colier (1,3 euro)
     

Distribuie pagina asta