1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Suporti numar inmatriculare fata la A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de comandrei, 16 Sep 2014.

  1. comandrei

    comandrei 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2014
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A6 4F 2007 2.0 TDI BRE
    Salut,

    Intrucat recent am devenit proprietarul unui A6 am nevoie sa schimb numerele de inmatriculare, dar nu ma descurc sa scot numarul din fata din suport. Grila arata ca cea din imaginea atasata.

    Ma puteti ajuta va rog :)
     
  2. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    Se desface suportul de pe grila, este prins in doua suruburi pozitionate in partea de jos a suportului, apoi se scoate suportul si numarul iese printr-o fanta ce se deschide prin partea din spate a suportului
     
  3. twisted 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4F, 2.4 V6, 2005
    Colegi ... am tot catat si cetit insa nu m-am dumirit asa ca apelez si eu la minti mai agere sau mai pregatite ca a mea in problema asta. Am avut anul trecut un accident, ocazie cu care am facut upgrade la grila de S6. Totul bine si frumos pana acu vreo 2-3 luni, cand am ramas fara numarul de inmatriculare pe fata.
    Usor contrariat ma uit mai atent la ce naiba s-a intamplat si vad ca cei de la service-ul care s-a ocupat de ea au pus un suport de numar de al lor branduit peste suportul de pe grila.
    Eu inainte aveam suport de numar care ingloba numarul ca cel din primul mesaj de aici din topic, acum e doar un plate peste care sta suportul ala. Asa ca ... domnilor stiti cumva codul de piesa a suportului de numar sa-l cumpar sa nu mai stau cu tigania aia branduita pe masina ? :)
     
  4. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    4F0 807 265A 1QP culoare gri
    4F0 807 265A 3FZ culoare neagra
    daca ai senzori , codurile sunt altele.
     

Distribuie pagina asta