1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Traffic Sign Recognition - Functia Cunoastere Semne Circulatie la Audi A4 B9

Discuție în 'Audi A4 B9 (2015 - prezent)' creată de CostaNely, 25 Oct 2018.

  1. r00t3r97

    r00t3r97 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2020
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi a4 b9 quattro, 2.0, 2017
    Haideti să spun experienţa mea.
    Acum câteva zile, m-am decis să caut pe cineva cu un VCP original în Ploieşti, pentru update la cameră. (camera mea are codul 8W0907217B )
    Zis şi facut, găsesc un tip din Ploieşti pe OLX, imi spune o ora şi o locatie unde să ne găsim.
    Am fost, i-am dat fişierele (update la 042 la 044 şi parametrizarea). Ok, incepem procesul de update, la 21 % mişcă laptopul şi pa, pa camera mea.
    Reluam procesul, la 12 % ii moare bateria la laptop. Dupa ce m-am certat cu el, a plecat acasă si a zis ca ne gasim sâmbată la un garaj ca update-ul dureaza foarte mult etc.
    N-am mai stat după el, am luat legătura cu @Bogdan123 de aici de pe forum şi mi-a spus să ma duc la Piteşti.
    Am ajuns la piteşti, incepe scrierea la cameră.. ţin să vă anunţ că a durat 5 ore, fara nicio exagerare, 5 ore inregistrare in logurile VCP-ului pe un update frf de 26 de Mb (sunt conştient ca scrie byte cu byte)
    @Bogdan123 un tip foarte de treaba, şi-a amânat alte programarile pentru a îmi face camera pâna la final.

    După update şi parametrizare (parametrizarea făcuta tot de Bogdan) am ajuns la Ploieşti, urmând instrucţiunile din fişierul de aici #38, am codat sistemul.
    O să va ataşez jos câteva poze + 2 modificari cu OBDeleven pe care le-am adus pe lângă cele de sus pentru cine va avea nevoie pe viitor

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    bobalex18 și Bogdan123 apreciază asta.
  2. Zenix 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Feb 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    Audi A5 8TA, 2.0 TDi, 2012 (Facelift)
    Mai repede folosesti ODIS chiar si clona VAS 5054 spre exemplu.
     
  3. r00t3r97

    r00t3r97 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2020
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi a4 b9 quattro, 2.0, 2017
    Din păcate, dupa ce mi-a stricat camera, tipul din Ploieşti, nici macăr nu mai era de găsit in ODIS (ştiu că incercase tot el).
     
  4. Zenix 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Feb 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    Audi A5 8TA, 2.0 TDi, 2012 (Facelift)
    La ODIS conteaza foarte mult versiunea, post setup si project. Degeaba ai doar ODIS daca nu e cum trebuie. Bine ca ai rezolvat problema.
     

Distribuie pagina asta