1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Traffic Sign Recognition - Functia Cunoastere Semne Circulatie la Audi Allroad A6 C7 (4G)

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C7 (2012 - prezent)' creată de PaulAnton, 26 Apr 2022.

  1. PaulAnton 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Feb 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2017
    Salutare si Hristos a Inviat,
    Sunt nou pe aici, am gasit acest forum dupa ce am cautat pe Google afisarea semnelor pentru A6 C7 Allroad an 2017 cu eroarea outside operational area.
    La masina mea, din cate stiu, am functia de fabrica, dar nefunctionala la noi. Am fost si la reprezentata pentru activare dar cei de acolo au spus ca nu se poate.
    Am asteptat un update al colegilor care au cautat informatia asta pe forum (in topicul A6 C7 este discutia), legat de modalitatea de recunoastere si activare a semnelor de circulatie in Romania. Vanzand ca nimeni nu a gasit o rezolvare si nevand rabdare, am apelat la serviciile colegului @Daser pentru activarea si recunoasterea semnelor rutiere in Romania.
    Afisarea semnelor a fost activata, sunt afisate intre ceasuri, pe head-up-display si pe navigatie. Dupa mai bine de o luna de la activare, nu au aparut erori. In perioada sarbatorilor am facut drumuri si in afara tarii si functioneaza perfect, inainte functiona doar in afara tarii.
    Chiar nu inteleg de ce Audi a blocat functia pentru tara noastra. Macar acum s-a gasit o rezolvare.
    Operatiunea a durat cam o ora, s-a actualizat softul la navigatie, la ceasuri si la camera din parbriz, mai multe nu stiu
    Am incarcat si niste poze pentru cei care doresc sa vada. Merci
     
    Danyelnr1 și Ionut Stancu apreciază asta.

Distribuie pagina asta