1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Unul din cele 2500. 80 competition

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de razvanee, 31 Oct 2013.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Sper sa te vad prin Iasi in weekend ... frumoasa masina!
     
  2. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Multumesc, pai stabilim o zi din weekend si o ora , ca mi-ar face placere , mai ales ca ai cateva upgrade'uri facute la masina care m-ar interesa si pe mine pentru viitorul apropiat :)
     
  3. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    Sa spuneti cand va intalniti , nu mergeti "inchis" :p
     
  4. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Merg cu familia in vizita la un "Andrei" sper sa imi fac timp si pentru ...mine si intalnire . Duminica ora 12 la Palatul Culturii e bine ?
     
  5. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Da , prezent la 12 la Palat
     
  6. lucian_90tud

    lucian_90tud 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2009
    Locație:
    Iași
    Masina:
    '01 Audi A4 B5 Avant 1.9TDI ATJ quattro
    Superba masina. Felicitari pentru achizitie. Sa o stapanesti sanatos!

    La ce anvelope de iarna te-ai gandit? :D
     
  7. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Multumesc! pai sincer sa fiu , mi-a cumparat tatal meu , 4 cauciucuri set, nu stiu ce marca , ceva chinezesti cred :-?? 195/65/15
     
  8. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Bravo pentru gest tatalui tau... dar trebuia sa se gandeasca mai bine inainte de a cumpara anvelope "made in china" . Sunt viitor inginer (deci am ceva habar de tehnica si tehnologia materialelor) si ma ocup cu achizitia de piese de schimb auto de mai bine de 10 ani la service Toyota Focsani . Anvelopele sunt singurele care asigura dintre legatura (a se citi contactul) dintre masina si carosabil . Daca te bazezi pe un produs mediocru calitativ cand e vorba de siguranta personala , E GRAV .Cei mai renumiti fabricanti de anvelope reusesc cu greu si cu costuri mari performante OK pentru acestea (reflectate in pret). E o mare eroare sa alegi anvelopele dupa pret sau "profil" . Alegeti anvelopele dupa ce studiati testele de specialitate , pe internet si in revistele de profil sunt destule (teste ADAC in special) . Nu toti ne permitem varful de tehnologie , dar putem sa alegem macar niste anvelope de performante medii , in anvelope sta diferenta de a te putea rula in deplina siguranta oricand sau a lua un pom in brate la primul viraj mai in viteza . Am avut clienti (cu masini scumpe) care pentru o diferenta de 100 lei/buc au vrut sa le aduc anvelope NANGANG (numele spune totul) in defavoarea CONTINENTAL si am refuzat . Pentru mai putin de 100 de Euro isi riscau viata . Si-au procurat singuri respectivele anvelope chinezesti si la montaj le-am aratat diferenta , desi in service erau peste 15 grade , anvelopele erau tari ca un bolovan , ceea ce inseamna comportament de "sanie" pe carosabil ud sau zapada , de gheata ce sa mai zic...
    Stiu v-am plictisit cu teoria , dar sper ca practica sa nu va demonstreze vreodata ca asta e adevarul . Nu faceti concesii la elemente ce tin de siguranta voastra .

    PS. 195/65R15 e dimensiunea dedicata pentru B4 , daca ai trecut in cartea masinii si 205/60R15 foloseste-le doar la anvelopele de vara . Pe zapada anvelope mai inguste sunt mai manevrabile (195/65R15) , pe cand cele mai late pe uscat vara (205/60R15) iti vor asigura mai multa stabilitate .
     
  9. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Multumesc pentru detalii , sunt si eu informat de calitatile unui cauciuc de iarna , prima data , tot tatal meu mi-a luat 4 toyo , care mi-au placut foarte mult , dar din pacate pentru mine ele erau 185/65/15, ceea ce eu nu aveam in talon/carte , si au ajuns pe un logan , dar nu asta este important. Chiar si cele cu care este echipata masina acum au o consistenta a materialului buna, satisfacatoare sa zic asa, cauciucul nu este dur , este moale , dar intr-adevar nu atat de moale precum era la cele toyo . Stiu si chestia cu latimea cauciucului pe timp de iarna :) .
    Pentru vara am 205/55/16 omologate , cu cauciucuri maxxis.
     
  10. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Multumesc pentru prezenta de la palat , a fost fantastic sa stau singur si sa astept niste oameni .
     
  11. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Hai ca a fost o vreme superba la Iasi ... nu am avut cum sa ajung la palat in timp util (am ajuns pe la ora 14:00) ...oricum credeam ca ai vandut deja masina
     
  12. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    Ma scuzi , eu n-am ajuns ca eram pe drum , veneam de la bacau .
     
  13. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Si chiar daca vindeam masina tot veneam la palat , dar in fine , ironiile sunt la locul lor oricum .
    Nu face nimic Bogdan , ne putem intalni oricand prin oras :)
     
  14. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    Nu era o ironie... va trebui sa pastrezi masina...pentru alte intalniri Audi
     
  15. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Un mic teaser cu ceva jante mai late pe spate.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. ikks

    ikks Bronze Member

    Înscris:
    10 Oct 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    2005 A4 B7 2.0TFSI
    Ai sa rupi diferentialul in doua. Sper sa nu ma insel, dar pe torsen nu e recomandat sa ai diferente intre punti cand vine vorba de dimensiunea cauciucurilor. Daca gresesc sa ma corecteze cineva.
     
    Ultima editare: 14 Mar 2014
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu gresesti. Este cu desavarsire interzis ca la sistemul Quattro indiferent care (torsen sau haldex) sa ai anvelope mai bine zis jante de dimensiuni diferite.
     
  18. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Da, aveti dreptate, eram constient de acest aspect, jantele au fost puse doar pentru o proba pentru a vedea cum s-ar aseza cu acea latime. Masina a revenit la jantele ei.

    [​IMG]
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mar 2014
  19. Xtremer

    Xtremer Bronze Member

    Înscris:
    15 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80, 1.9 TDI, 1993
    Te-am vazut aseara pe copou. Frumos mai luceste vopseaua aia :D. La cati mai multi km !!!.
    P.S : Te-am vazut aseara pe copou. Ce voia politia de la voi? Doar stateati linistiti. Pe cand aia din rond...
     
  20. razvanee

    razvanee 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80 competition w210 e50 e46 325i
    Multumesc!
    Au venit asa ca sa strice cheful , chiar nu faceam ceva deosebit , si la un moment dat le-am zis ce se poate intampla defapt in alte locuri , si ei bla bla ca nu pot acoperi o zona foarte mare , un kkt oricum!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta